שתף קטע נבחר

כך תדע אם אתה רווק דייקן או סתם בררן

אנשים שמחפשים זוגיות הרבה מאוד זמן, טוענים שהסיבה שהם לא מצאו זוגיות היא כי הם בררנים. מצד שני, כל תורות הניו-אייג' טוענות שכשאתה מדייק ליקום את מה שאתה מחפש, אתה גם תמצא אותו בסוף. אז האם מדובר בבררנות או בדייקנות, ומה בכלל ההבדל בין השתיים?

אנשים שמחפשים זוגיות הרבה זמן, טוענים שהסיבה שהם לא מצאו זוגיות היא כי הם בררנים. מחשבה זו זוכה לתמיכה גורפת מהסביבה שלהם, שמטיחה בהם לא פעם שהם לוקים בבררנות יתר, ולכן פוסלים אופציות רלוונטיות. מצד שני, כל תורות הניו-אייג' טוענות שכשאתה מדייק ליקום את מה שאתה מחפש, אתה גם תמצא את זה בסוף. אז האם מדובר בבררנות או בדייקנות, ומה בכלל ההבדל בין השתיים?

 

על פי ההגדרה המילונית, "בררנות" היא הנטייה לברור רבות לפני ההחלטה. על פי הגדרת ההמון, "בררן" הוא אדם שפוסל הרבה על פי הגדרות נוקשות ואינו מוכן להתפשר, גם אם הקריטריונים שלו מוגזמים. קחו למשל את עדו (שם בדוי), לקוח שלנו, שהוא גבר מצליח, נראה מצוין פלוס, משכיל, חמוד, נעים וחברותי. עדו הגיע אלינו עם רשימת מכולת מדויקת למדי. חברתו צריכה להיות בין 168-174 סנטימטרים גובה (לא פחות ולא יותר), אסור לה להיות מבוגרת מ-30 (הוא עצמו בן 40), על עורה להיות בהיר, שיערה חלק וארוך, על גופה להיות ספורטיבי, ורגליה צריכות להיות ארוכות. גרושות לא באות בחשבון (למרות שהוא גרוש), וכמובן שהיא מוכרחה להיות משכילה, עצמאית, חייכנית, חברותית, משפחתית ומחוברת למסורת.

היא צריכה להיות מושלמת, אוקיי? אני לא מתפשר על פחות (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
היא צריכה להיות מושלמת, אוקיי? אני לא מתפשר על פחות(צילום: Shutterstock)
 

על פניו, עדו הוא גבר שכביכול מחובר לעצמו. הוא היה במערכות יחסים והוא כבר יודע מה נכון לו. אבל כשאנחנו שומעות על רשימה כזו, שכביכול "מדויקת", ברור לנו שיש כאן בעיה. הרשימה יותר מדי מדויקת ועוסקת בטפל ולא בעיקר. וזה, חברים, בדיוק ההבדל בין דיוק לבררנות. דיוק הוא להבין מה העיקר, מה הכי חשוב לך ועל מה אתה לא מסוגל לוותר, בזמן שבררנות היא פסילה על המון פרמטרים שהם לאו דווקא רלוונטיים או משמעותיים.

 

כך, ניסינו לחבר לעדו בחורה שעונה על כל הפרמטרים חוץ מהעובדה שהיא מתנשאת לגובה של מטר שישים בלבד. הוא ממש התלהב מהתמונה והתיאור אבל לא הצליח להתגבר על עניין הגובה שבעיניו הוא קריטי, ולכן החליט שלא להכיר אותה. כמובן שעדו הביע תסכול סביב הנושא, ואמר לנו "איך תמיד יש קטץ". אבל עדו, ניסינו להסביר לו, זה כל כך לא קטץ'! הבחורה מתאימה לך כמו כפפה ליד! יש לכם תחומי עניין משותפים, הגעתם מרקע דומה, יש לכם ערכים דומים, אתם רוצים את אותם דברים בחיים, כולל איך יראו חיי המשפחה שלכם, ובנוסף, כבונוס, היא בול הטעם שלך. אז איך אתה נותן להזדמנות הזו לחמוק לך מהידיים?!

 

5 דרכים שיעזרו לך לבדוק אם אתה מדייק או בררן

אבל האמת היא שאנשים שמגדירים את עצמם כ"בררנים", בעצם מפחדים ממשהו. מפחדים להיכנס לקשר, מפחדים לפתוח את הלב בפני מישהו, מפחדים להיקשר ואז להיפגע. הם מציבים תנאים בלתי אפשריים על מנת לתרץ את המצב בכך שהם עדיין לא הכירו את הבחורה הנכונה, אך בינתיים עובר הזמן והם עדיין לבד, וזה בטוח זמן מבוזבז. אז איך תדע אם אתה מדייק, או שאתה סתם בררן?

 

1. הכן לעצמך רשימה של כל התכונות שחשובות לך בבת הזוג האידיאלית. כלומר, תיצור רשימת מכולת, ואל תתבייש, כתוב כל מה שנראה לך חשוב.

 

2. שלושת הדברים הראשונים שכתבת הם הכי חשובים – סמן אותם.

 

 

3. הסתכל על הרשימה, ונסה לסמן לעצמך בעיגול את כל התכונות שחוזרות על עצמן. אם יש תכונה שכתבת יותר מפעם אחת, זה סימן שזו תכונה קריטית והיא חשובה לך מאוד. עליה לא מוותרים.

 

4. סמן שלוש תכונות שמבחינתך הן הכי קריטיות. מה שנקרא, "מה אתה לוקח איתך לאי בודד". בהחלט יכולה להיות חפיפה בין סעיפים 2 ל-4. ייתכן ומדובר באותן התכונות.

 

5. כל התכונות שלא סימנת בסעיפים הנ"ל הן הטפל, בונוס שנחמד אם יש, אבל לא חובה. אם אתה מרגיש שקשה לך לוותר על שאר הסעיפים ברשימה, זה הזמן לעשות בדק בית ולבדוק למה. ייתכן שיש לך מחסום/חשש/פחד כלשהו להיכנס למערכת יחסים. ככל שהרשימה שלך ארוכה ומפורטת יותר, וככל שישנם הרבה סעיפים שאתה לא מוכן לשחרר ולוותר עליהם, אתה בעצם מחפש מישהי כל כך ספציפית שייתכן ועדיין לא נולדה.

 

בסיכומו של דבר, אתה רוצה בת זוג שיהיה לך כיף איתה, שתעניין אותך, וכן גם משיכה היא חשובה, אבל אם אתה מוצא את עצמך מציין כי אתה נמשך רק לבחורה אחת מאוד ספציפית, זו בעיה. וברור שלכל גבר יש סגנון וטעם מסוים, אבל הוא אמור להיות רחב מספיק על מנת שתוכל להיכלל בו כמות גדולה של בחורות. לא ייתכן שכל בחורה שאתה מכיר, יש בה משהו שלא עושה לך את זה. אם זה המצב, אתה כנראה מחפש תירוצים. וכן, ככל שתדייק יותר ותתרכז בדברים החשובים באמת, יש סיכוי גבוה שתכיר אותה בקרוב. מניסיון, כשמתרכזים בעיקר, הוא מגיע תמיד עם חבילת בונוס של כל שאר הדברים שרצית וייחלת לעצמך.

בהצלחה!

 

הכותבות הן בילי שינגרט ורוית מגדל, הבעלים של מיזם ההכרויות "בילי ורוית – כמו חברה שמכירה לך"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אולי די עם הבררנות?
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים