שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

63 מיליון דולרים ליהלום

וגם: 600 מיליון שקלים לאונ' ת"א, הקמפיין של שקד, לפידות מחלק משקפיים, מעשה בשעת מעשה, אנרגיה בנווה מדבר. רכילות עסקית

יהלום בגודל של לא פחות מ-813 קראט הובא לחיתוך בלייזר בטכנולוגיה חדשנית בבורסה ליהלומים ברמת גן. זהו יהלום הגלם הגדול בעולם כיום ונחשב לאחד הגדולים בהיסטוריה, שהובא לבורסה ליהלומים לאחר שנכרה בבוצואנה ב-2015 בידי חברת הכרייה הקנדית Lucara ונרכש בידי חברת תכשיטי היוקרה דה גריסוגונו.

 

את העיבוד תבצע חברת דיאמונד לייזר סיסטם הישראלית, שמשתמשת בטכנולוגיית "מיקרוג'ט לייזר" של חברת סינובה. היהלום נרכש בשנה שעברה במכרז של חברת סוטביס בתמורה ל-63 מיליון דולרים בידי חברת נמזיס מדובאי. נשיא הבורסה ליהלומים יורם דבש, אמר שהבחירה להביא את היהלום לחיתוך בלייזר דווקא בישראל ממחישה את תפקידה של ישראל כמרכז הטכנולוגי העולמי של ענף היהלומים.

  

יורם דבש והיהלום ()
יורם דבש והיהלום

600 מיליון דולרים למחקר. בינתיים

תחת הכותרת "קוקטייל ותעתועי מוח", התכנסו חברי חבר הנאמנים הישראלי של אוניברסיטת תל אביב בביתם של חברי החבר - רותי ומנחם אורן. נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר, עדכן את החברים כי הקמפיין הבינלאומי של האוניברסיטה לגיוס מיליארד דולרים בעשר השנים הקרובות יצא לדרך, ועד כה גויסו 600 מיליון דולרים. ד"ר ליעד מודריק מבית הספר סגול למדעי המוח הרצתה על מחקרים חדשים בחקר התודעה והתפיסה האנושית. בנוכחים: אמנון דיק, מריוס נכט וקארן שוויק, יגאל אהובי וגלית גוטמן, עו״ד יורם ראבד ואיילה, שרונה ושמואל שניצר, תמיר גילת, רותי ומנחם אורן, קארין וגולן רובינשטיין, דן וסוזי פרופר ודיוויד אסיא.

רותי ומנחם אורן, יוסף ופרחיה קלפטר (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
רותי ומנחם אורן, יוסף ופרחיה קלפטר(צילום: איציק בירן)
 

מעשה בביתו של הורוביץ

כעשרים אנשי עסקים ובכירים בהיי-טק התחברו לצד החברתי שבהם, כשהגיעו לעמק חפר להשתתף בחוג בית שערך מרכז מעשה, עמותת הבת של קרן רש"י, המקדמת שוויון הזדמנויות לצעירים בפריפריה באמצעות תוכניות שנת שירות ומכינות קדם-צבאיות. המפגש התקיים בביתו של גיא הורוביץ, שותף בקרן הון סיכון דויטשה טלקום קפיטל. בוגרות המרכז שיתפו את הנוכחים, בהם יו"ר מרכז מעשה ויו"ר דלתא גליל נעם לאוטמן, מנכ"ל העמותה יוסי מלכה, שותף בקרן הון סיכון ויולה דני כהן, ומנכ"לית JFN ישראל מאיה נתן, בסיפור האישי שלהן.

נעם לאוטמן, יוסי מלכה, דני כהן וגיא הורוביץ (צילום: מרכז מעשה) (צילום: מרכז מעשה)
נעם לאוטמן, יוסי מלכה, דני כהן וגיא הורוביץ(צילום: מרכז מעשה)
 

אלקטרה: עכשיו מציירים

עובדי אלקטרה מוצרי צריכה הגיעו בוקר אחד למקום העבודה ומצאו שככה פתאום מקשטים את המסדרונות כ-30 יצירות אמנות עכשווית שהמכנה המשותף שלהן הוא מוטיב החדשנות. על התלייה והאג'נדה: מנכ"ל החברה זאב קלימי, שביחד עם האוצרת רונית רייק ואמנים ישראלים, בחרו והצמידו לקירות. קלימי והנהלת החברה נחשפו, הופתעו, התלהבו והודיעו שירכשו את יצירות האמנות בתמורה לכמה מאות אלפי שקלים. מהיום אלקטרה היא גם הבעלים של אוסף אמנות קטן. לא רע.

זאב קלימי ורונית רייק (צילום: יוני רייף) (צילום: יוני רייף)
זאב קלימי ורונית רייק(צילום: יוני רייף)
 

רואים קרוב – רואים ברצלונה

קבוצת לפידות, יבואנית מותג המשקפיים הספרדי "אתניה ברצלונה" בישראל, ערכה אירוע סיום לפרויקט משותף שקיימה עם האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל", במסגרתו עיצבו הסטודנטים לצילום ולתקשורת חזותית מודעות עבור המותג, בהובלת הצלם דויד עדיקא ויעל בורנשטיין מהמחלקה לתקשורת חזותית.

 

מלבד הנהלת לפידות, הזוכים בתחרות ואופטומטריסטים נבחרים, הגיעה לאירוע במיוחד מברצלונה מרסה דה-לוקה, מנהלת השיווק האזורית של אתניה ברצלונה מרסה דה–לוקה, שהעניקה לזוכים, עידן סימון והדר ברק, כרטיסי טיסה לברצלונה. בנוסף, כדי שלא יתקנאו, קיבלו כל הסטודנטים בקורס משקפיים במתנה, בסך כולל של 25,000 שקלים מלפידות.

בועז להב, מרסה דה לוקא ודויד עדיקא ()
בועז להב, מרסה דה לוקא ודויד עדיקא
 

יומולדת לנמל

העובדה שנמל אשדוד חוגג 52 שנות הולדת הביאה את המנכ"ל יצחק בלומנטל לעזוב לכמה שעות את הכיסא, ולחלק לבאי הנמל מתוקים ובלונים. הוא גם הזכיר למי שביקש לשמוע ולא רק לטעום, שהנמל הושק באופן רשמי ב-21 בנובמבר 1965, ושהאוניה הראשונה שעגנה בו הייתה האוניה השבדית וינגאלנד עם מטען של 3,000 טון סוכר, ו"מלטיאן" הייתה הראשונה שהוטענה בנמל בכ-55,000 תיבות פרי הדר לייצוא. נחמד להתרפק על ההיסטוריה – חשוב אחר כך לחזור למציאות.

 

יצחק בלומנטל מחלק ממתקים ()
יצחק בלומנטל מחלק ממתקים

פועלים ומפתחים

בנק הפועלים ניו יורק אירח את נציגי ארגון "תמורה" בראשות ידין קאופמן, שמטרתו להשקיע רווחים של חברות סטארט אפ מצליחות חזרה בחברה הישראלית בפיתוח פרויקטים בתחום החינוך והטכנולוגיה. באירוע נכחו כשישים אנשי מפתח מתעשיית ההייטק מישראל וניו יורק, בהם שותפים בקרנות הון סיכון, יזמים ומנכ"לים של חברות סטארט אפ. מנהלת מחלקת הטק של BHI תמרה טאובין, נשאה את הדברים. הנשיא הגלובלי של חברת הפרסום העולמית Y&R נראה קשוב.

 

ידין קאופמן, תמרה טאובין ודויד סאבל ()
ידין קאופמן, תמרה טאובין ודויד סאבל
 

20 מיליון שקלים לנעליים

רונית חיימוביץ, מישל רוגוף ואורן יפרח, בעלי קבוצת מאניה גרופ, השיקו רשת חדשה לנעליים ותיקים בשם FETISH שמצטרפת אל מותגי הקבוצה בהם מאניה ג'ינס, NOIZZ. באירוע נכחו, בין היתר, מנכ"ל הרשתות של הקבוצה עופר חזות, וגרשון ברושי, שהיה הבעלים ומנכ"ל קליגולה, שכזכור נסגרה כמותג עצמאי. עלות ההשקעה הראשונית: כ-20 מיליון שקלים.

מישל רוגוף ואורן יפרח (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
מישל רוגוף ואורן יפרח(צילום: שוקה כהן)
 

כבודה של בת מלך

לקראת היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, יצאה עמותת "בת מלך", המלווה נשים נפגעות אלימות במשפחה, בקמפיין. במסגרתו הודפסו אלפי מדבקות המעודדות נשים שנפגעו מאלימות לפנות לקבלת עזרה, והן יופצו בעזרת נשות רוח ותרבות ומתנדבות. עיצוב המדבקות ניתן כתרומה על ידי משרד הפרסום ותקינס' בוטיק וההפקה הינה תרומה של פורום הנשים של הבית היהודי. בין המודעות והמפיצות: שרת המשפטים איילת שקד, מנכ"לית העמותה צילית יעקובסון ואשת העסקים חוה זינגבוים.

 

איילת שקד ()
איילת שקד

בדרך האנרגיה

בדרך האנרגיה - תכונית העשרה חינוכית חדשה בנושא קיימות ופיתוח אישי, הושקה בתיכון אורט ביר הדאג' בשיתוף המועצה האזורית נווה מדבר, חברת נגב אנרגיה ורשת אורט, ותועבר למאות תלמידות ותלמידים בכיתות י"א על בסיס קריטריונים כמו: מובילות חברתית, מצוינות ורצון להגיע להישגים בעזרת קיימות ומתן כלים וחשיבה לפיתוח אישי ולפיתוח קריירה. לרגל המאורע חייכו ביחד יפה לצילום משותף: ראש המועצה האזורית נווה מדבר אברהים אלהואשלה, מנכ"ל המועצה חנן אפוטה, מנהל אזור ירושלים והדרום ברשת אורט ניסים אילוז, מנכ"ל נגב אנרגיה דידי פס, נציגי נגב אנרגיה ומנהל התיכון.

השקת בדרך האנרגיה ()
השקת בדרך האנרגיה
 

היו"ר, הראש והבן

היזם ואיש ההייטק דוד שטרית, בנם של רות ומאיר שטרית, ממשיך להתמקד במוסיקה. בין לבין עיסוקיו הגיע לערב הגאלה של מוזיאון תל אביב לאמנות, שהתקיים הפעם בסימן מאה שנים למהפכה הרוסית, ולקח צילום משותף עם האם הגאה, שגם הוא התגאה בה, על תקן היותה יו"ר האירוע, ועם ראש עיריית ת"א יפו – רון חולדאי.

רון חולדאי, רות ודויד שטרית (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
רון חולדאי, רות ודויד שטרית(צילום: סיון פרג')
 

בקצר...

אחרי הדירות והפרארי ממשיך אייל גולן בעסקים והשיק את הפאב החדש “Rodeo Saloon” שבבעלתו ברחובות. הפתיחה נערכה באירוע בקונספט המערב הפרוע, ונכחו בה, בין היתר, שגית וחיים רביבו ורוני מאנה.

 נטקראפט מקבוצת אלעד, קיימה האקתון (מרתון טכנולוגי) שמטרתו איפיון ממשק חדשני שינגיש מידע לציבור הרחב באופן הפשוט והנוח ביותר. האירוע התקיים ביוזמת המעבדה לחדשנות המדיה של המרכז בינתחומי הרצליה, בשיתוף נטקראפט, הסדנה לידע ציבורי והתנועה לחופש המידע. הזוכה: האפליקציה שפיתחו רויטל ורשבסקי, דניאל סלבין ודן פולק, סטודנטים לתואר ראשון במרכז הבינתחומי, שחושפת את קהל הבוחרים למפלגות וחברי הכנסת שהכי מומלץ לו לבחור בהם בהתאם לאג'נדות שלו.

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים