שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התעללות במכולת: 7 שנות מאסר לבן 64 שאנס בת 14
  בעל מכולת מהדרום ניצל היעדר לקוחות בעסק כדי לתקוף מינית כמה פעמים את הנערה שהגיעה לרכוש מצרכים. באחד המקרים נעל האיש את הדלת, לקח את הנערה אל מאחורי המכולת - ואנס אותה. היום נגזרו עליו שבע שנות מאסר. השופטים, שהתחשבו בגיל הנאשם, ציינו: "פגע בנפש הנערה"

  "במעשיו החמורים, פגע הנאשם בערכים החברתיים של שמירה על כבוד האדם, שלמות גופו ונפשו, והאוטונומיה שלו. הוא פגע בגופה ובנפשה של הנערה פגיעה קשה". כך ציינו שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע בבואם לגזור היום (ד') שבע שנות מאסר על בעל מכולת מהדרום, שהורשע באונס נערה בת 14 לפני שלוש שנים. בנוסף נקבע כי האיש יפצה את הנערה ב-120 אלף שקל. אחד השופטים סבר בדעת מיעוט כי לא ניתן להעניש את האיש באונס אלא בבעילה אסורה בהסכמה.

   

  בעל המכולת הורשע גם בעבירות של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות, הטרדה מינית (במספר רב של פעמים) והדחה בחקירה. המעשים שיוחסו לנאשם אירעו במכולת לאחר שהנערה הגיעה למקום כדי לקנות מצרכים למשפחתה. פעמים רבות כשראה האיש את הנערה בעסק הוא אמר לה: "בואי אליי", "אני רוצה לגעת בך" ו"אני רוצה עוד קצת".

   

  בסוף 2014 הגיעה הנערה למכולת בשעת צהריים, כשלא היו לקוחות אחרים במקום, על מנת לרכוש סיגריות לאמה. הנאשם פנה לנערה ואמר לה להתקרב אליו, אך היא סירבה. בשלב זה הנאשם קם מכיסאו, ניגש לנערה ותקף אותה מינית. בתגובה לכך הנערה ניסתה להרחיק את הנאשם מגופה, אולם לא הצליחה. רק כעבור זמן מה הוא הפסיק את מעשיו ושחרר את הנערה מאחיזתו.

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  במקרה אחר הגיעה הנערה למכולת על מנת לרכוש סיגריות ולחם למשפחתה. גם אז לא היו לקוחות אחרים במקום. הנאשם נעל את הדלת ותלה פתק שלפיו המכולת תהיה סגורה למשך שעה. לאחר מכן הוא הכניס את הנערה אל אחורי המכולת, הושיב את הנערה על כיסא ואנס אותה. כמה ימים לאחר מכן סיפרה הנערה לבעל המכולת כי היא חוששת שנכנסה להריון. הנאשם דרש מהנערה לבצע בדיקת שתן ואף נתן לה כדור כלשהו כדי לזרז את הגעת הווסת.

   

  בנוסף, בכמה מקרים הציע הנאשם לנערה הצעות בעלות אופי מיני והעיר לה הערות בעלות גוון מיני. בין היתר הוא אמר לה: "את מפותחת". הוא אף הציע למתלוננת לבוא עמו לדירתו ולרכבו, ואף הציע לה לשכב איתו. המתלוננת סירבה ודרשה מהנאשם להפסיק לשוחח עמה בנושא זה. במקרה אחר הוא פנה אליה ושאל: "בא לך עוד פעם?". במקרה אחד הצליחה הנערה להכות את הנאשם ולהדוף אותו מעליה.

   

  הפרקליטות ביקשה לגזור על הנאשם מאסר ממושך וציינה כי הוא "בחר לעצמו קורבן אשר הייתה לו כטרף קל, אשר בקלות יכול היה לממש את הפגיעה הקשה בה, בשל תמימותה, גילה הצעיר, וחולשתה הפיזית והנפשית של הקטינה לעמוד מולו". השופטים ציינו בגזר הדין כי הם התחשבו במתן העונש בגילו של הנאשם, הפגיעה במשפחתו, הנזקים הכלכליים שנגרמו לו ובכך שאין לו עבר פלילי.

   

  סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין משה מרוז ומשה פלמור, אמרו בתגובה כי "בית המשפט התייחס לפער הגילאים בין הנאשם לבין המתלוננת ובכל זאת החליט לקבל את טיעוני ההגנה באשר לנסיבות החריגות של המקרה. כאשר המתלוננת, גם לאחר ביצוע המעשים, כל פעם הייתה יוצרת קשר עם הנאשם. כאמור, בהתחשב שאחד השופטים זיכה את הנאשם מאונס, ההגנה מתכוונת להגיש ערעור על פסק הדין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים