שתף קטע נבחר

ארנון מילצ'ן ל-ynet: "לא עשיתי כלום, לא עברתי עבירה"

איש העסקים שנחקר באזהרה בתיק המתנות של נתניהו טען בשיחה עם ynet, שלושה ימים אחרי חקירתו השישית של נתניהו: "זה לא קשור אליי". בתשובה לשאלה אם העובדה שנחקר כחשוד פגעה בו, ענה מילצ'ן: "שום דבר לא פגע בי"

 

  

"אני לא עשיתי כלום, לא עברתי עבירה". כך אמר אתמול (יום ד') ל-ynet איש העסקים ארנון מילצ'ן, שנחקר באזהרה בתיק 1000, תיק המתנות. "זה לא קשור אליי", הוסיף מילצ'ן, ימים ספורים לאחר החקירה השישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתמקדה בתיק זה.

 

בתשובה לשאלה אם העובדה שנחקר כחשוד פגעה בו, ענה מילצ'ן: "שום דבר לא פגע בי". הוא סירב לומר מעבר לכך: "אסור לי לדבר, זה שיבוש חקירה".

 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
(באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

החקירה שנערכה לנתניהו ביום ראשון השבוע התמקדה כאמור בפרשת 1000, שבמסגרתה חשוד נתניהו שקיבל מתנות מאנשי עסקים - ובהם מילצ'ן - והעניק תמורה. חוקרי המשטרה רצו לקבל מנתניהו בין השאר תשובה על השאלה מהי העזרה שקיבל מילצ'ן בתמורה לסיגרים ולארגזי השמפניה שסיפק לבני הזוג נתניהו. נתניהו צייץ לאחר החקירה: "גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום!".

 

בתום החקירה נמסרה מהמשטרה הודעה לקונית: "אנו מאשרים כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים, וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

 

בצוות החקירה חלוקות הדעות. אמנם קיים קונצנזוס שיש די ראיות להעמיד לדין את נתניהו בעבירת שוחד ולכל הפחות בקבלת טובות הנאה, אך בשאלה כיצד לנהוג במילצ'ן יש דעות שונות. עד כה גרסו במשטרה כי לנוכח עדותו השנייה של מילצ'ן ותרומתו לקידום החקירה אפשר יהיה להמליץ על כתב אישום רק נגד נתניהו, אולם יש בצוות החקירה גם מי שסבור כי קיים צורך לכרוך את נתניהו ומילצ'ן יחדיו.

 

האוחזים בדעה זו טוענים כי יהיה קושי להסביר בבית המשפט מדוע הוגש כתב אישום רק נגד נתניהו. התומכים בהאשמת המיליארדר מזהירים שאי העמדתו לדין תיראה כרדיפה אישית נגד נתניהו. למשטרה יש עדויות שלפיהן נתניהו עזר למילצ'ן הן בנושא סגירת ערוץ 10 והן בנושא הוויזה. זאת גם הסיבה שחיקור הדין שבוצע בלונדון למילצ'ן בוצע באזהרה. מנגד יש עדיין מי שסבור שאפשר לוותר על הגשת כתב אישום נגד מילצ'ן, לנוכח העובדה שמדובר באזרח שתרם רבות למדינה ונתן את המתנות בלית ברירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
מילצ'ן ונתניהו
באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
מומלצים