שתף קטע נבחר

דו"ח הנתיחה: בגופו של אמיר פרישר גוטמן נמצאו סמים

גילויים חדשים בעקבות התביעה שהגישו האלמן והבן של אמיר פרישר גוטמן נגד איכילוב, בטענה כי טבע בים בגלל הטיפולים המיותרים שעבר. גורמים במערכת הבריאות שנחשפו לדו"ח הנתיחה של אמיר מגלים: "בגופו נמצאו כמויות גדולות יחסית של סמים, כנראה לא גראס רפואי"

 

אמיר פרישר גוטמן ובנו רוי (צילום: אייל נבו) (צילום: אייל נבו)
אמיר פרישר גוטמן ובנו רוי(צילום: אייל נבו)

 

יום לאחר הפרסום הבלעדי ב"ידיעות אחרונות" על התביעה החדשה שהגישו האלמן והבן של אמיר פרישר גוטמן (" הטיפולים באיכילוב גרמו למותו של אמיר") נחשפים ממצאים נוספים העשויים לשפוך אור על השתלשלות האירועים.

  

 

לאחר מותו של הזמר והיוצר אמיר פרישר גוטמן החליטה משפחתו לשלוח את גופתו לנתיחה במכון לרפואה באבו כביר. גורמים במערכת הבריאות שנחשפו לדו"ח הנתיחה סיפרו ל"ידיעות אחרונות" כי על פי הנתיחה "התגלו שאריות של סמים בגופו של פרישר גוטמן", וכי לא ניתן לקבוע קשר בין הטביעה של הזמר לבין הטיפולים הכימותרפיים שעבר.

  

בכתב התביעה החדש שהגישו האלמן והבן - ינאי ורוי - נטען כי "גופו של המנוח, אשר עבר שלא לצורך טיפולי כימותרפיה קשים ומיותרים, היה חלש ושברירי. בשל הטיפולים המיותרים אשר קיבל בשל רשלנות הנתבעים סבל המנוח ממגבלות תפקודיות ומנכויות גבוהות בתחום הנוירולוגי, הפסיכיאטרי, הפלסטי והאסתטי". לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה מטעמו של פרישר, שטען כי הטיפולים הקשים שעבר מוכרים כבעלי פוטנציאל לנזק עצבי, לכאב, להפרעה תחושתית ולהפרעה מוטורית.

  

אולם דו"ח הנתיחה שלאחר המוות וחוות הדעת הפתולוגית שחוברה לאחר הנתיחה לא מצאו קשר בין הטיפולים הכימותרפיים שעבר הזמר המפורסם לבין הנסיבות שהובילו למותו. "על פי הדו"ח אכן נמצאו ממצאים המעידים על פגיעה נוירופתית - הפרעה המופיעה לאחר פגיעה בעצבים וגורמת לכאב ולעקצוצים בעיקר בידיים וברגליים", אומר גורם במערכת הבריאות שנחשף לדו"ח של המכון לרפואה משפטית, "אולם יחד עם זאת הרופאים המשפטיים סבורים שהקשר לטיפולים הכימותרפיים המיותרים שעבר פרישר גוטמן הוא קלוש ולא סביר".  

 

בנוסף טוענים הגורמים שנחשפו לדו"ח שבגופו של הזמר המפורסם "נמצאו כמויות גדולות יחסית של סמים שמעידים ככל הנראה על שימוש בסם שעות ספורות לפני שטבע למוות". על פי הערכת המומחים שנחשפו לדו"ח, אין המדובר בגראס רפואי. מדו"ח הנתיחה עולה גם כי אין עדות להימצאות מחלת הסרטן - בניגוד למה שנטען בבית־החולים איכילוב.

 

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שאליו מצורף גם דו"ח הנתיחה לאחר המוות של גוטמן, כתבו עורכי הדין כי "טרם הפרשה נשוא התביעה ורשלנותם הפושעת של הנתבעים - אשר כתוצאה ממנה הולעט המנוח בתרופות ובטיפולים מיותרים אשר חירבו את גופו ואת נפשו - היה המנוח בכושר שיא, שחיין מצטיין שאלמלא הפרשה נשוא התביעה אין ספק שהיה מצליח להיחלץ מבין הגלים ולהינצל".

  

אולם גורמים שנחשפו לדו"ח הנתיחה מטילים ספק בטענות עורכי הדין. "קשה יהיה להוכיח שגם אילו לא היה עובר טיפולים כימותרפיים הוא היה מצליח להינצל ממערבולות הגלים, ובנוסף צריך לקחת בחשבון שכניסה למים תחת השפעת סמים היא מסוכנת מאוד", אמרו הגורמים שנחשפו לדו"ח. "זה לא סביר ואפילו על גבול ההזוי - מי שסובל מחולשה ומעייפות אחרי טיפולים לא הולך לחוף לא מוכרז ונכנס לשחות במים".

 

משפחתו של אמיר פרישר גוטמן מסרה כי היא "מגנה בכאב את הנסיון ליצור ספין תקשורתי על חשבון הסבל הרב שעבר עליו בעקבות האבחון והטיפול השגוי. בהמלצת רופאיו אמיר נשא עימו מרשם ממשרד הבריאות למריחואנה רפואית כדי להקל על סבלו המתמשך בשל הנזקים האיומים לגופו מהטיפול המיותר שעבר בבית חולים איכילוב. המידע בנושא נמצא חשוף לכל בכתב התביעה. חבל שמישהו חש צורך להדליפו כמוצא אחרון של הטיית דעת ויצירת מראית עין שקרית תוך פגיעה בשמו הטוב של אמיר". 

 

עו"ד אפי נווה, המייצג את האלמן והבן של אמיר פרישר גוטמן, סירב להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים