שתף קטע נבחר

אחיו של אמיר פרישר גוטמן: "הוא נטל גראס רפואי באישור, מנסים להכפיש את שמו"

אייל פרי הגיב בראיון לאולפן ynet לטענות גורמים במערכת הבריאות לפיהן בגופתו של אחיו המנוח התגלו שאריות של סמים. "הוא נטל סמים מורשים, בהוראת משרד הבריאות, כדי להקל על הנזקים שנגרמו לו", הבהיר, והפנה אצבע מאשימה לעבר ביה"ח איכילוב: "מנסים להסיט את הדיון מהרשלנות הרפואית, ההסתרה והשקרים"

 

 

 

אייל פרי, אחיו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, יוצא בתקיפות נגד הטענות של גורמים במערכת הבריאות שפורסמו הבוקר (יום ה') ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet, שטוענים כי בנתיחת גופתו של הזמר והיוצר "התגלו שאריות של סמים" וכי לא היה ניתן לקבוע קשר בין טביעתו לבין הטיפולים הכימותרפיים שעבר. "אמיר נטל סמים מורשים, בהוראת משרד הבריאות, כדי להקל על הנזקים שנגרמו לו", אמר פרי בראיון לאולפן ynet.

 

גוטמן טבע למוות בחודש יולי, סמוך לעתלית, בזמן שחגג שנה לגילוי האבחנה השגויה כחולה סרטן על ידי בית החולים איכילוב. אתמול, ארבעה חודשים אחרי הטרגדיה, בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי הגישו תביעה נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות.

 

אמיר פרישר גוטמן ז"ל ובנו רוי (צילום: אייל נבו) (צילום: אייל נבו)
אמיר פרישר גוטמן ז"ל ובנו רוי(צילום: אייל נבו)

 

"הגוף שלו היה בתפקוד מלא כי הוא החזיק את הבת שלי מעל המים זמן רב, דקות ארוכות. הוא היה בתפקוד סופר מלא והוא מסר אותה בהכרה מלאה", מבהיר האח אייל: "כך לא נוהג אדם מסומם. אדם מסומם היה עוזב את הילדה, מנסה להציל את עצמו וקורס הרבה לפני. אמיר לא נטל סמים שהם לא הגראס הרפואי".

 

פרי מפנה אצבע מאשימה לעבר בית החולים איכילוב: "לא ציפינו לתגובה כזו ולא ציפינו לאיזשהו סדין שינסה להזיז את הדיון מהנושא העיקרי שהוא הרשלנות הרפואית, ההסתרה והשקרים של בית החולים איכילוב. ממש לא ציפינו שבניסיון, שהוא מבחינתנו מיותר ולא הגיוני, ינסו להכפיש שם של אדם שכבר לא איתנו".

 

"אמיר נשא אישורים לקנאביס רפואי בעקבות הטיפולים הנוראיים שהוא עבר בטעות. הוא סבל סבל רב - גם פיזי וגם נפשי - ולכן הכול היה מאושר על ידי משרד הבריאות. אנחנו לא מכירים משהו שעלה מדו"ח הנתיחה, שבו יש הרבה 'כנראה' - וזה לא מפתיע אותנו", הוסיף.  

האח אייל פרי: "הוא החזיק את הבת שלי מעל המים במשך דקות. כך לא נוהג אדם מסומם" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האח אייל פרי: "הוא החזיק את הבת שלי מעל המים במשך דקות. כך לא נוהג אדם מסומם"(צילום: מוטי קמחי)

"איכילוב נקט בשיטה של הכחשה והסתרה"

לדבריו, "בית החולים איכילוב נוקט זמן רב, עוד כשאמיר היה בחיים, בשיטה של הכחשה והמשיך לטעון שאמיר אכן סבל מסרטן. הוא מחליט שלא להודות בטעות וללכת באיזשהו קו הגנה שהוא ממש לא הגיוני. התגובה שלהם קבועה - שאמיר קיבל טיפול מצטיין. אז אמיר לא קיבל טיפול מצטיין, את המחלה שלו לא גילו במהלך חודש שלם ואז התקבל אבחון שגוי, וגם כשבית החולים קיבל אינדקציות ממומחים הוא בחר שלא לשתף אותנו ולהמשיך בהשתלת מח עצם. הוא טען לאורך כל הדרך שלאמיר היה סרטן, תוך הסתרה והכחשה. עכשיו אנחנו ממש לא מתפלאים לפגוש כותרת כזו שמשיכה פשוט את אותה גישה".

 

על שאירע באותו יום שבו טבע אחיו, בחוף לא מוכרז ליד עתלית, מספר אייל: "הוא נכנס למים רדודים עם הבת שלי והחזיק אותה מעל למים. אדם מסומם לא מחזיק ילדה בת 11 כל כך הרבה זמן ומוסר אותה בהכרה מלאה למחלצים. הקריסה שלו הייתה אחרי שהוא מסר את הבת שלי למחלץ, והמחלץ טוען שהייתה שם קריסה אחת מיידית שכנראה נבעה מהטיפולים שהוא עבר והמצב הגופני שלו".

 

פרישר גוטמן ז"ל והאלמן ינאי. אייל: "לא מתפלאים לפגוש כותרת כזו" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
פרישר גוטמן ז"ל והאלמן ינאי. אייל: "לא מתפלאים לפגוש כותרת כזו"(צילום: דנה קופל)
 

 

למה התעקשתם ללכת על תביעה מהסוג הזה, כשאנחנו יודעים שגם אנשים בריאים טבעו, כולל אדם נוסף באותו סוף שבוע?

"קודם כל רוב התביעה היא התביעה המקורית שמדברת על רשלנות, הכחשה, על הסתרה ועל טיפול לא ראוי שאמיר קיבל. פרט לזה יש עוד כמה השלכות שנובעות מכך שהייתה אבחנה שגויה, טיפול כושל ונזקים פיזיים ונפשיים שנגרמו לו. מבחינת הטרגדיה הזאת שקרתה בים, יש עובדות: שלושה אנשים נכנסו למים ורק שניים יצאו, בהפ ילדה בת 11 שהיא במצב הרבה יותר פגיע מגבר ממוגר ששוחה קילומטרים".

 

אייל מבהיר כי המשפחה לא מתכוונת לסגת מהתביעה: "אם נגיע לבית המשפט יש עניינים שנברר עד הסוף, בדיוק כמו שאמיר התכוון לעשות. אמיר סבל ואובחן באופן שגוי והדברים שאנחנו צריכים לעשות כרגע זה בכלל לא לדבר על שמו הטוב. כל השנה האחרונה לחייו הוקדשה לשיקום שלו ולתמיכה באנשים אחרים - והכול נבע מהלב הרחב שהיה לו. זה עלה לו בבריאות, אבל הוא הרגיש שליחות לעשות את זה. שמו הטוב הולך לפניו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל נבו
אמיר פרישר גוטמן ז"ל
צילום: אייל נבו
מומלצים