שתף קטע נבחר

בנק הפועלים יפריש עוד 280 מיליון שקל בגין החקירות בארה"ב

הבנק פרסם הבוקר הודעה לפיה יפחית מרווחי הרבעון השלישי של השנה סך של 280 מיליון שקל בגין החקירה המתנהלת כנגדו בארה"ב. עד כה הפריש הבנק 940 מיליון שקל בעקבות הפרשה

פגיעה צפויה ברווח של בנק הפועלים ברבעון השלישי: הבנק פרסם הבוקר (ה') הודעה לבורסה לפיה ברקע החקירות המתנהלות בארה"ב, יפריש הבנק בגין כך סכום של 80 מיליון דולר (כ-280 מיליון שקל) בדו"ח הכספי של הרבעון השלישי, הצפוי להתפרסם בשבוע הבא.

 

"בהמשך לשיחות ופגישות שהתקיימו במהלך החודשים ספטמבר-נובמבר עם משרד המשפטים האמריקאי ועל בסיס נתונים שנאספו ועובדו במהלך תקופה זו על-ידי קבוצת הבנק, הגם שטרם הושגה הסכמה כלשהי וטרם נדונו כל הרכיבים האפשריים, כמו קנס שבשלב זה לא ניתן להעריכו, שבגינם עלולה קבוצת הבנק להידרש לשלם ועל בסיס אומדן של קבוצת הבנק, צפוי הבנק להגדיל בדוחות הכספיים לרבעון השלישי בכ-80 מיליון דולר", נכתב בהודעה.

 

נזכיר כי כנגד הבנק מתנהלת חקירה בארה"ב בחשד לסיוע ללקוחות להעלים מס. חקירה דומה מתנהלת גם כנגד בנק מזרחי-טפחות וכן התנהלה כנגד בנק לאומי, שם קבעו הרשויות בארה"ב כי הבנק סייע ללקוחותיו להעלים מס. בבנק לאומי הסתיימה הפרשה בתשלום קנס של יותר ממיליארד שקל.

 

בנק הפועלים כבר הפריש עד כה סכום של 188 מיליון דולר (כ-660 מיליון שקל) בגין הפרשה, ובבנק מדגישים כי בשלב זה, כשטרם הסתיימו המגעים עם הרשויות, אין ביכולתם להעריך מה יהיה הסכום הכולל אותו יצטרכו לשלם.

 

נציין כי על פי חוק על הבנק לדווח על כל שינוי מהותי הצפוי בדו"ח והדיווח הזה מצטרף להפרשה נוספת אחרת הצפויה בדוח הרבעון השלישי של השנה, עליה כבר דיווח הבנק לפני כחודש, בגין הוצאות חד פעמיות בשל סגירת הפעילות שלו בשוויץ בסך כ-110 מיליון שקל. שילוב שתי ההפרשות יגרע מרווחי הבנק ברבעון השלישי סך של כ- 390 מיליון שקל.

 

הבנק הרוויח ברבעון המקביל אשתקד וכן ברבעון הקודם, סכום הנע סביב 700-800 מיליון שקל, כך שניתן להעריך כי שורת הרווח הנקי צפויה לרדת ברבעון השלישי בשיעור המתקרב ל-50%, בהשוואה לרווח אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים