שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאסרי עולם למתכנן פיגוע שבו נרצח נהג מונית ב-2009

  גופתו של גרגורי רבינוביץ' נמצאה בשדה פתוח סמוך לגן יבנה במאי 2009. שנה מאוחר יותר נגזרו מאסרי עולם על הרוצחים והיום נגזרו שני מאסרי עולם ועוד 40 שנה על מוחמד זכארנה, שגייס והפעיל את המחבלים

  בית משפט צבאי גזר היום (ה') שני מאסרי עולם ועוד 40 שנות מאסר על מוחמד זכארנה, שגייס והפעיל את המחבלים שביצעו את הפיגוע שבו נרצח גרגורי רבינוביץ' במאי 2009. לפני שבע שנים נגזרו על שלושת חברי החוליה מאסרי עולם.

   

  זכארנה הורשע לאחרונה ברצח בכך שתכנן את הפיגוע, גייס את חברי החוליה, הפעיל אותם והנחה אותם כיצד לנהוג לאחר הפיגוע. הוא הורשע בכך שהיה שותף עם אחרים ברצח פלסטיני שנחשד על ידם בשיתוף פעולה עם ישראל וב-37 עבירות ביטחון נוספות.

  נהג המונית שנרצח גרגורי רבינוביץ' (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
  נהג המונית שנרצח גרגורי רבינוביץ'(צילום: גדי קבלו)

  גופתו של רבינוביץ', תושב אשדוד ובן 56 במותו, נמצאה במאי 2009 בשטח פתוח בשפלה כיממה לאחר שנעלם, נשדד ואחר כך נחנק למוות על-ידי הנאשמים. השלושה, מוחמד עודה, מוחמד חאלדי ואחמד אבו חנאיני, הגיעו לאשדוד במאי 2009 וניסו לעצור מוניות בכוונה לבצע שוד. עם זאת, נהגים רבים סירבו לשרתם משום שלא הציגו תעודת זהות.

   

  בשלב מסוים הצליחו הנאשמים לעלות על מוניתו של רבינוביץ' וביקשו ממנו לנסוע לגן יבנה. כשהגיעו ליישוב, כיוונו את רבינוביץ' לדרך עפר צדדית, וכשעצר את המונית התנפלו עליו והחלו להכותו עד שאיבד את ההכרה. הם קשרו את ידיו ורגליו, הכניסו אותו אל תא המטען של המונית והחלו לנסוע.

  שניים מחברי החוליה שביצעו את הפיגוע ()
  שניים מחברי החוליה שביצעו את הפיגוע

  זמן קצר אחר כך התאושש רבינוביץ', וניסה להשתחרר מהכפיתה. אז עצרו השלושה את המונית, הוציאו את רבינוביץ' אל מחוץ למכונית, ועודה החל לחנוק אותו באמצעות שרוך שהידק לצווארו. במקביל, תחבו חבריו פיסות בד לפיו של הנהג.

   

  הנאשמים לא הרפו מרבינוביץ', ולאחר דקות ארוכות סובבו אותו על גבו, ואחד מהם החל לחנוק אותו בידיו החשופות, עד שמת. אז כיסו השלושה את הגופה בענפים וארגזי קרטוון שמצאו בסמוך, ונמלטו מהמקום. לאחר מעצרם הם הודו במעשה וסיפרו שנכנסו לארץ כשוהים בלתי חוקיים, איתרו באקראי את רבינוביץ', ולאחר שהובילו אותו למקום מבודד, רצחו אותו.

   

  השניים אף שחזרו את המעשה וסיפרו כי עשו זאת משום שהוא יהודי וכנקמה על מותו של קרוב משפחתו של אחד מהם, מוחמד אבו ג'אחין, פעיל בכיר בג'יהאד האיסלאמי, שנהרג בפברואר 2007 על-ידי כוחות הביטחון במהלך מעצרו. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים