שתף קטע נבחר

הוצאות משרד רה"מ: עשרת אלפים שקלים לגורו הדיאטות, אלפי שקלים ליינות

באיחור של כמעט שנתיים פרסם המשרד את התקשרויותיו לשנת 2016 ולמחצית הראשונה של 2017. התנועה לחופש המידע עתרה לקבלת המידע שהוחסר "מסיבות ביטחוניות", ולפרסום ההוצאות של המעון הרשמי והפרטי של נתניהו. וגם: כמה עולה נאום סטנדרטי לראש הממשלה?

משרד ראש הממשלה פרסם אמש (ה') את התקשרויות המשרד לשנת 2016 ולמחצית הראשונה של שנת 2017. בין היתר ניתן למצוא כי עשרת אלפים שקלים שולמו גורו הדיאטות חלי ממן, מאה אלף שקל לתיאטרון דתי ורבע מיליון שקל להנצחתו של רחבעם זאבי.

 

ההתקשרויות כוללות את הוצאות המשרד והגופים שתחתיו, כמו לשכת העיתונות הממשלתית ורשות הסייבר שהמשרד מתקצב. בדו"ח ההוצאות מוזכרים ספקי השירות של המשרד ללא פירוט על ההתקשרות מעבר להגדרה כללית, כך שלא ניתן להעריך את הצדקתם.

 

השנה עולה כי הקצב החביב על משרד ראש הממשלה הוא רפאל ציבקא משוק מחנה יהודה, וככל הנראה שהיין מיקב פסגות, שעליו שולמו 8,000 שקלים בשתי התקופות, הוא המועדף.

משרד רה"מ שילם עשרת אלפים שקל לגורו הדיאטות (צילום: אביב אברמוב) (צילום: אביב אברמוב)
משרד רה"מ שילם עשרת אלפים שקל לגורו הדיאטות(צילום: אביב אברמוב)

רבע מיליון שקל להנצחת זכרו של השר רחבעם זאבי (צילום: דוד רובינגר) (צילום: דוד רובינגר)
רבע מיליון שקל להנצחת זכרו של השר רחבעם זאבי(צילום: דוד רובינגר)

היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים הוציאה לפני שנתיים נוהל חדש שמחייב את משרדי הממשלה לפרסם את התקשרויותיהם מדי רבעון. משרדי הממשלה צייתו להנחיה החדשה ופרסמו את ההתקשרויות, אך משרד ראש הממשלה התחמק שוב ושוב מהפרסום, והערב פרסם את הדו"חות שהצטברו בשנתיים האחרונות. עם זאת, הדו"חות לא כוללים את ההוצאות במעון הרשמי בירושלים ובמעון הפרטי בקיסריה, למעט עלויות החשמל, המים והארנונה.

 

התנועה לחופש המידע: "מקווים שבעתיד יפרסמו במועד"

התנועה לחופש המידע עתרה בדרישה לחשוף את חשבוניות המעונות לשנת 2015, אך במשרד רה"מ טענו כי מדובר בעבודה של שעות ארוכות וכי לא ניתן לפרסם את רשימת הספקים מסיבות ביטחוניות. מנכ"לית התנועה, עו"ד נירית בלייר, מסרה כי "מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. משרד רה"מ עמל כדי להדביק את הקצב לשאר משרדי הממשלה בהיותו האחרון לפרסם את התקשרויות 2016 ומחצית 2017.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"עם זאת, בכל הדו"חות חסרים פרטים שמוגדרים התקשרויות רגישות. כמו כן אין כמעט כל פירוט בנוגע להוצאות מעונות רה"מ שעליהם אנחנו נאבקים בבית המשפט. בכל זאת אנחנו שמחים לברך את המשרד על הצטרפותו למהלך ומקווים שימשיך לפרסם במועד", הוסיפה בלייר.

 

במשרד ראש הממשלה ציינו כי פרסום ההתקשרויות נעשה בהתאם לנוהל של משרד המשפטים ובאמצעות מערכת "מרכבה" לפרסום דו"חות.

 

כמה עולה נאום של ראש ממשלה?

ועדת המכרזים של משרד ראש הממשלה יחד עם ועדת היועצים אישרו הערב כי כותב הנאומים של נתניהו, חגי חריף, יקבל 163 אלף שקל עבור כתיבת נאומיו של רה"מ מעתה ועד סוף שנת 2018.

כותב הנאומים של נתניהו. חגי חריף ()
כותב הנאומים של נתניהו. חגי חריף

חריף מועסק במשרד לצורך כתיבה, עיבוד ועריכת נאומיו וברכותיו של נתניהו מה-1 בינואר 2014. בדברי ההסבר להתקשרות נכתב כי "חריף מכיר את סגנון הנאומים המבוקש על ידי נתניהו, הוא בעל דוקטורט במדעי המדינה שסיים את לימודיו בהצטיינות ומעורה בקשר שבין תקשורת לפוליטיקה. חריף עבד על תקן אזרח עובד צה"ל בגל"צ וכתב 3 ספרים".

 

בלשכת רה"מ הביעו שביעות רצון מתפקודו של חריף וביקשו להרחיב ולהאריך את החוזה עמו לאור "האופי הייחודי של התפקיד מאחר ואין מועמדים נוספים לתפקיד". נתניהו מבקש לעבוד דווקא עם חריף בשל ההערכה כלפי עבודתו והיחסים המיוחדים שנרקמו ביניהם.

 

"הערכה של נאום על מגוון מרכיביו היא סובייקטיבית, במקרה דנן ראש הממשלה הוא שאמור לשאת את הנאומים הכתובים ולכן חוות דעתו היא הרלוונטית והקובעת לעניין זה", נימקה הועדה את ההתקשרות עם חריף בהליך של פטור ממכרז ציבורי.

חריף יקבל 150 אלף שקל לשנת 2018 ותוספת של 13 אלף שקל עד סוף 2017 בשל עזיבתו של ראש אגף תכתובת עברית גלעד כץ, שמונה לקונסול הכללי בטקסס וטרם מונה לו מחליף.

 

בהסכם עם חריף נקבעו התעריפים שיישארו בתוקף גם בתקופת החוזה החדש. כתיבה ועריכת של טקסט קצר (כמו נאום או ברכה) של עד 200 מילים יעלו 200 שקל כולל מע"מ. טקסט דומה של 500-200 מילים יעלה 400 שקל כולל מע"מ, ומעל 500 מילים – 600 שקל כולל מע"מ.

 

נאום באורך של עד 500 מילים יעלה 1416 שקל כולל מע"מ, ונאום ארוך יותר יעלה למשלם המסים 1770 שקל כולל מע"מ. עיבוד או עריכה של טקסט שנכתב בידי מישהו אחר באורך של עד 500 מילים יעלה 400 שקל כולל מע"מ, וטקסט של יותר מ-500 מילים - 600 שקל כולל מע"מ.


פורסם לראשונה 23/11/2017 22:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק הררי – דוברות הכנסת
בנימין נתניהו
צילום: יצחק הררי – דוברות הכנסת
מומלצים