שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אייקון נוסף בדרך החוצה
  רשימת הגברים המפורסמים שהיסטוריית ההטרדות המיניות שלהם תופסת אותם רק גדלה כל יום, השבוע היה זה צ'ארלי רוז

  צ'ארלי רוז,אנשי התקשורת הוותיקים והבכירים ביותר בארצות הברית, פוטר מעבודתו בערוצים PBS ו-CBS, לאחר ששמונה נשים (עד כה) שעבדו עמו בעבר האשימו אותו בהטרדות מיניות, שכללו סיטואציות בהן המנחה חשף עצמו בפניהן ואף נגע בהן באופן מיני בניגוד לרצונן.

  בשורה של ראיונות בעיתון ה"וושינגטון פוסט", פירטו הנשים המתלוננות כיצד רוז היה נוהג לפלרטט איתן כשעבדו יחד בתכנית שלו Charlie Rose This Week, בערוץ PBS. הנשים, שפחדו עד עתה לצאת נגד רוז מחשש לקריירה שלהן, סיפרו על הטרדות שהתרחשו בין שנות התשעים ועד שנת 2011.

   

  גיליאי הנשים נעו בין 21 ל-40 וחלקן עדיין דיברו בשם בדוי מחשש שיסומנו בתעשייה כבעייתיות והקריירה שלהן תיפגע, או שרוז עצמו יפעיל את קשריו כדי לנקום בהן. הנשים, שחלקן אינן מכירות אחת את השנייה, סיפרו סיפורים שמראים דפוס התנהגות זהה לאורך שנים של רוז מול עמיתותיו. כולן סיפרו שרוז נהג להיות מחמיא אך גם כועס מאוד בזמן שחיזר אחריהן והשתמש בעמדת הכוח שלו כדי לתמרן אותן לעשות כרצונו.

   

  רוז, שמשמש גם כאחד המנחים בתכנית הבוקר CBS This Morning של ערוץ CBS, שחרר הצהרה בה התנצל "התנהגות בלתי הולמת"מצדו, אבל גם התעקש שבעת שהתרחשו המקרים חשב שהנשים נתנו את הסכמתן. "אני רוצה שהנשים הללו ידעו אני מתנצל עמוקות", כתב רוז, "אני מובך קשות, נכון שהתנהגתי בחוסר רגישות לפעמים ואני מקבל על כך אחריות, אך אני לא מאמין שכל ההאשמות נגדי מדויקות. תמיד הרגשתי כאילו שני הצדדים רצו שיקרה מה שקרה אך כעת אני מבין שטעיתי".

   

  "מעולם לא התכוון". רוז ()
  "מעולם לא התכוון". רוז

   

  רוז, בן 75, המשיך ואמר שהוא "למד הרבה מכל הפרשות שמקבלות פומבי בזמן האחרון" וכי "כמו כולנו, אני מכיר היום בכאב שגרמתי לנשים בעבר ויש לי היום הרבה יותר כבוד כלפיהן וכלפיי חייהן".

  כמה שעות לאחר פרסום הכתבה רשת PBS הודיעה שהיא משעה את רוז מהתכנית שלו בעקבות מה שהם כינו "האשמות קשות"ורשת CBS השעתה את המגיש הוותיק קצת לאחר מכן. זמן מה לאחר מכן כבר היה ברור שרוז פוטר משני הערוצים.

   

  אחת המאשימות היא קייל גודפריי-ריאן, שעבדה בתור עוזרת של רוז בלפני כעשר שנים כאשר הייתה בתחילת שנות העשרים שלה. היא סיפרה כיצד רוז נהג

  להשפיל אותה בפני עובדים אחרים ונהג לכנות אותה בכינויים כמו טיפשה ופתטית. לאחר מכן, גודפריי-ריאן סיפרה, הוא היה נהיה "נחמד"והנחמדות שלו כללה בדרך כלל גם נגיעות לא רצויות באזורים אינטימיים או כמעט-אינטימיים. "הוא היה שם לי יד על הירך או מחבק אותי ונוגע 'בטעות' בחזה שלי", סיפרה. היא הוסיפה שהיא ניסתה להתעלם מהרגעים האלה אך בשלב מסויים רוז החל להתקשר אליה לאחר שעות העבודה.

   

  "הוא היה מתקשר ומתחיל לשאול אותי שאלות על חיי המין שלי", סיפרה גודפריי-ריאן, "מי נמצא לידי כשהוא התקשר, האם מי שנמצא לידי נוגע בי ואני פשוט הייתי מסיימת את השיחה בנימוס ומנסה להתעלם".

   

  פעם אחת, סיפרה, בעת שעבדו בדירה שלו בניו יורק, הוא יצא לפתע מאחד החדרים כאשר הוא עירום לחלוטין. לאחר זמן מה במהלכו התעלמה גודפריי-ריאן מההתנהגות של רוז היא סיפרה על כך לחבר לעבודה, שבתורו התעמת עם רוז בנוגע להאשמות. זמן קצר לאחר מכן היא פוטרה.

   

  "רוז לקח אותי לארוחת צהריים וסיפר לי כמה מובך הוא היה כשהחבר לעבודה עימת אותו מול ההאשמות שלי. הוא טען שמעולם לא התכוון שהדברים שהוא אומר יובנו בצורה מינית ובכלליות על איך שאני פשוט לא הבנתי אותו ושאני פשוט צריכה לעזוב את העבודה", סיפרה.

   

  כאמור, עוד שבע נשים עד כה סיפרו סיפורים דומים להפליא על התנהגותו של רוז, כולל שלוש  עובדות מתכנית הבוקר ב-CBS בה רוז עבד ושדיברו בשם בדוי מחשש כאמור שיפוטרו.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים