שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ישראל, גם בחיוך ובאהבה

  המאבק למען תדמיתה של מדינת ישראל אינו פשוט, והוא מתרחש במספר רב של חזיתות בו זמנית. ויודגש: איננו פועלים – ומעולם לא פעלנו – על בסיס ההנחה שמדינת ישראל היא מדינה מושלמת שלא עושה טעויות. אדרבה – אנחנו נלחמים על זכותה של מדינת ישראל לטעות, ועל שיפוט הוגן ואובייקטיבי שלה בדעת הקהל, מבלי שמייחדים אותה לרעה בביקורת החריפה עליה, עד כדי שלילת הלגיטימציה של עצם קיומה.

   

  מקור לגאווה. רייכל ()
  מקור לגאווה. רייכל

   

  המציאות בה מתפקדת ישראל היא מורכבת מאוד והמדינה, אשר עצם קיומה רחוק מלהיות מובן מאליו, מתמודדת עם אתגרים משמעותיים בחוץ ובפנים תוך שהאחד

  משליך על השני. די אם נביט בכותרות האחרונות בכדי לקבל תמונה של רשת קורי העכביש המזרח תיכונית – התמודדות עם המציאות החדשה של "פוסט-סוריה" על הכוחות החדשים-ישנים הפועלים בה (רוסיה, איראן), מאבק סעודיה-חיזבאללה בלבנון, הטרור בחצי האי סיני על רקע התקרבות מצרים וחמאס, האפשרות של פיוס פנים-פלסטיני והשלכותיו ועוד כהנה וכהנה. בזירת הפנים, ראינו עליה משמעותית במתחים הפוליטיים כמו גם עלייה במתחי דת-חברה, בייחוד על רקע המאבק להכרה של הזרמים השונים ביהדות (הכותל כדוגמא), מאבק בעל השלכה ישירה ומהותית על יחסי ישראל ויהדות ארה"ב.

   

  והנה – כיצד משפיעה תמונת המצב המדאיגה דלעיל על מאמצי "ההסברה" למען ישראל? רבים הם האירועים המתקיימים בקרבנו ועניינם ישראל, ורבים מדי מאלו מתמקדים כמעט אך ורק בבעיות המורכבות בפניהן עומדת המדינה היהודית, דבר חשוב מאוד בפני עצמו. אדגיש כאן עכשיו – המאמצים למען מדינת ישראל ותדמיתה אין משמעותם התעלמות מן הבעיות או הסטת ראש מן המורכבות שבקיום במזרח התיכון הסוער. יחד עם זאת, גם התמקדות יתר על המידה רק בהיבטים מסוימים של מדינת ישראל גם הוא חוטא למטרה וחוטא למדינה, בכך שהתמונה המצטיירת רחוקה מלהיות אמיתית. כן, מדינת ישראל מתמודדת עם קשיים רבים, אולם בד בבד – ואולי משום כך – היא מדינה של יצירה ועשייה, של המלחמה על הבלתי אפשרי והפיכתו לממשי, מדינה פורצת גבולות בכל תחום ובהחלט מקור לגאווה.

   

  הדהים את הקהל. סושרד ()
  הדהים את הקהל. סושרד

   

  בשבוע שעבר קיימנו את האירוע השנתי של STANDWITHUS בניו יורק. במסגרת האירוע, קיבלנו סקירה אזורית מרתקת מיועצו המיוחד של ראש הממשלה נתניהו, השגריר דורי גולד והעלינו על נס את המנהיגים הצעירים אשר על טיפוחם אנו שוקדים יום יום, שעה שעה: סטודנטים מרמת חטיבת הביניים, דרך התיכון ועד לקולג' – אשר השקיעו מזמנם ומרצם להיהפך למנהיגים למען ישראל והעם היהודי בקרב משפחותיהם וקהילותיהם. שיר לוי, תלמידת תיכון הלומדת בבית ספר ציבורי ונושאת תפקיד בכיר בהנהגת הסטודנטים בבית ספרה, נושאת את מדינת ישראל בגאווה בליבה ומקיימת אירועים מקוריים ופורצי דרך בכדי לבנות גשרים ללבבות. עדן גורודישר, זוכת פרס הקמפוס ל"מנהיגי המחר", הקימה מועדון למען ישראל בקולג' בו היא לומדת תחת השם "אהבה" – כי זו ישראל בעבורה. אהבה. שתיהן יודעות לעשות שימוש בכוח החיובי בכדי להציג תמונה מורכבת, תוך הבנה שהלב הוא המפתח לראש. לא זו אף זו. זכינו באותו ערב לחגוג גם עם כישרונות נפלאים מישראל – עידן רייכל שזכה בפרס על מוזיקה פורצת הגבולות והתקווה השזורה באומנותו וליאור סושרד, שהדהים את כולנו ביכולותיו האדירות כמנטליסט בעל שם עולמי. גאווה אמיתית.

   

  והנה השורה התחתונה: מדינת ישראל היא חבילה מורכבת מאוד, אבל עבודה יעילה ורצינית למענה לא יכולה להתעלם מאף אחד מהמרכיבים של אותו תמהיל מרתק: הגיאו-פוליטיקה לצד התרבות, החברתי לצד המוזיקלי, הפוליטי לצד האמנותי, הטכנולוגי, הגסטרונומי וכו'. ואם בד בבד אנו מצליחים לסייע ולו במעט לקידומם וחשיפתם של כישרונות ישראלים ייחודיים על הבמה הבינלאומית, זכינו זכייה כפולה – או אז למאמצי "ההסברה" נלווית גם שורה תחתונה, של סיוע ממשי לישראל ולא רק במילים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים