שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  עוברים דירה בחורף? כך תבטיחו מעבר מוצלח ללא תקלות
  כדי שלא תמצאו את עצמכם עם ארגזים רטובים, טנדר פתוח להובלת הציוד וחברת הובלה שדורשת תוספת מחיר עבור עבודה בתנאי גשם - אתר "המקצוענים" עם עצות להובלת דירה בחורף

  זה לא סוד שעונת מעברי הדירות הרשמית בישראל היא בקיץ. לכן, בעונת החורף, מרבית המובילים מחוסרי עבודה ויכולים להוזיל את המחיר בכ-30%. איך לוודא שאתם משלמים את המחיר הנמוך ביותר, שהמשאית מותאמת לתנאי גשם ומבוטחת גם עבור התכולה שלכם? לפניכם המדריך.

   

  עוד כתבות בנושא:

  הובלה צריכה כיסוי

  אל תעשו את זה לבד: פירוק והרכבת רהיטים בהובלה

  עוברים דירה בלי משברים של השנייה האחרונה

   

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  תתמקחו - בחורף תוכלו להשיג הוזלה  של כ-30%  

  כיצד תשיגו את המחיר הריאלי עבור ההובלה? אל תסגרו עם חברת ההובלה הראשונה שחייגתם אליה. בעונה זו, תוכלו להשיג תעריפים הזולים משמעותית מתעריפי ההובלה בקיץ. זה הכל עניין של ביקוש והיצע.

   

  מומלץ לערוך סקר שוק, ולהתקשר לפחות לשלוש חברות הובלה. כמו כן, כדאי לתזמן את יום ההובלה כך שלא יהיה בתאריכים ה"חמים", שהם היום הראשון בחודש, היום האחרון וה-15 לחודש. בתאריכים אלו, גם בעונת החורף, ישנו ביקוש רב יותר משום שאלו הם התאריכים שבהם מתחילים ומסתיימים חוזי שכירות. ככל שתהיו גמישים ביום המעבר - כך תשלמו פחות.

   

  "אם חברת ההובלה מנסה לגבות תוספת תשלום עבור עבודה בתנאי גשם, קחו בחשבון שזו לא סיבה לייקור בענף זה", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "כך גם לא לגיטימי לגבות תשלום נוסף עבור העובדה שהחברה התעכבה ונאלצה להפסיד את ההובלה שנקבעה לה להמשך היום.

   

  "דאגו להזמנת עבודה בכתב המפרטת את המחיר. כדי להיות כמה שיותר מדויקים, כדאי לתת מראש פרטים מדויקים על הדירה שאתם עוזבים ועל הדירה אליה אתם עוברים. כלומר, באיזו קומה היא, האם יש מעלית, האם ניתן להעביר את כל החפצים שלכם דרך המעלית, בכמה ארגזים מדובר והאם יש צורך בפירוק ובהרכבה של רהיטים", אומרים במוקד.

   

  אם לא תמסרו מידע מדויק, ביום ההובלה חברת ההובלה אכן תוכל לדרוש תוספת תשלום, כאשר ידה על העליונה מבחינת יכולת המיקוח. לכן, כדאי להימנע מעמימות או מתוספות שלא סוכמו מראש.

   

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  ודאו שחברת ההובלה שולחת משאית סגורה ושהציוד שלכם מבוטח  

  משאית גדולה וסגורה עולה יותר מאשר טנדר פתוח. ועדיין, אתם ממש לא רוצים להמר על הובלת כל תכולת ביתכם במשאית שאינה מוגנת מפני גשמים. ישנן חברות שכלל לא יגבו עבור התוספת, ולכן חשוב לוודא זאת מראש. הדבר האחרון שאתם רוצים זה ארגזי קרטון ומכשירי חשמל שנרטבו בגשם. הדבר קריטי במיוחד כאשר מדובר בהובלת דירה קטנה יחסית (דירת חדר עד 2 חדרים), לכן אם אתם סטודנטים, למשל, דאגו לוודא עניין זה.

   

  "בכל ימות השנה, ובייחוד בימות החורף, דאגו לוודא שחברת ההובלה מבוטחת לא רק על נזקים שנגרמו למשאית בעת ההובלה, כי אם גם על הציוד שבתוכה", מוסיפים במוקד השירות. "הפוליסה נקראת 'ביטוח סחורות בהעברה', ואל תתביישו לבקש לראות שמספר הרכב של המשאית המבוטחת בפוליסה אכן זהה למספר המשאית שנשלחת אליכם ביום ההובלה".

   

  ישנן חברות שלא עושות ביטוח מסוג זה, משום שדמי ההשתתפות העצמית שלו גבוהים במיוחד. במקרה של נזק לציוד, היא תנסה להתנער מאחריות. לכן, אל תזלזלו בעניין זה, שכן תמורת אותה עלות הובלה בדיוק, אתם יכולים להוביל את הציוד שלכם בראש שקט ועם חברה שאינה חוסכת על חשבונכם. ברגע האמת, תרצו לדעת שאתם מכוסים ולא לרדוף אחרי חברת ההובלות ולהתנהל מולה שנים בבית המשפט.

   

  גם בחורף: נסו לתזמן את המעבר ליום שמש  

  גם המובילים המיומנים ביותר מועדים להחליק בימים גשומים, כשהמדרגות רטובות ובבחוץ שלוליות. לכן, נסו ככל האפשר לתזמן את המעבר ליום שמש. בדקו כמה ימים לפני את תחזית מזג האוויר, ואל תקבעו זמן רב מדי מראש את יום ההובלה. בעונה זו ממילא יש היצע גדול של מובילים פנויים. הובלה ביום גשום כרוכה הן בסיכון שלומם של המובילים והן בסיכון הציוד שלכם.

   

  מוקד השירות: "הובלה בתנאים אלו יכולה להתארך משמעותית, קרטונים יכולים להירטב וייתכן שתגלו את הנזקים שנגרמו לציוד שלכם רק לאחר שכבר תתמקמו בדירה החדשה.

   

  "לכן, לסיכום, נסו להימנע מכך. אם אין ברירה, נסו לתזמן את ההובלה לשעות הבוקר המוקדמות, כדי להקטין את הסיכון לעיכובים וכדי למנוע מהמובילים לעבוד בשעות החשכה".

   

  מחפשים חברת הובלה? לרשימה המלאה

   

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עוברים דירה בחורף? כך תבטיחו מעבר מוצלח ללא תקלות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים