שתף קטע נבחר

לסכן הכול למען האמת - שבעה מטבעות

הקלף שבעה מטבעות עוסק באכזבה. כולנו חווינו בגידה, או התנפצות של חלום על בן הזוג או בת הזוג המושלמת. כולנו גילינו פגמים ביחסים. אנשים עוברים גירושים, לפעמים אפילו קשים. אך לקלף זה ראייה מפוכחת ומעשית והוא מראה לנו שאכזבה יכולה פעמים רבות לשרת אותנו ולתרום לנו. בזכותה נוכל להבין טוב יותר את מצבנו, לעשות שינוי ולבחור מחדש כיוון נכון יותר עבורנו. שגיא מנדלבוים מסביר

קלפי הטארוט אמנם מוכרים לנו בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך למעשה אלו מקורות ידע עתיקים הנוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נשכיל להקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 

הסיפור של דיאדלוס ואיקרוס הוא סיפור פשוט על אומן מוצלח שהופך להיות אומן הממלכה, אלא שבגלל קנאות, רכושנות וחוסר בטחון הוא עושה דבר איום ומאבד את כל מה שהיה לו. הוא עובר מסעות וקשיים, נרדף ומאבד את בנו, הדבר היחיד שנשאר לו, רק כדי לגלות שבסופו של דבר כל שהוא צריך זה למצוא את האמת ולהתחבר אליה. כשהוא מצליח להתחבר לערכים של פשטות ואמת ולהיות מי שהוא מבלי לחשוש – אז הוא חוזר להיות מאושר. זה סיפור שמזכיר

לנו שהאמת שלנו חשבה מכול, שעלינו ללכת בעקבותיה ולהעז לנסות שוב אחרי מפלה. זהו גם קלף שמזכיר לנו להבדיל בין אכזבה ממשית לאשליית ה"יותר טוב" שעלולה לפגוע בשיפוט שלנו.

 

הסיפור המיתולוגי – כלוב הזהב

דיאדלוס נהנה ממעמד ומייחוס כאומן הממלכה החדש, אולם לאחר זמן קצר הוא הבין שאינו עושה את הדבר הנכון עבורו. הוא הגיע להישגים מרשימים, עם זאת הוא הרגיש שהוא לא באמת מגשים את עצמו כאומן, ולכן הוא הבין שאין מנוס אלא לעזוב את כרתים ולהתחיל מהתחלה.

 

לקלף זה ראייה מפוכחת ומעשית והוא מראה לנו שאכזבה יכולה פעמים רבות לשרת אותנו ולתרום לנו. שבעה מטבעות ()
לקלף זה ראייה מפוכחת ומעשית והוא מראה לנו שאכזבה יכולה פעמים רבות לשרת אותנו ולתרום לנו. שבעה מטבעות

 

עליו לוותר על הרבה, אולם זו הדרך היחידה שבה הוא יוכל להגשים את עצמו יצירתית ולהפוך לאמן שהוא רוצה להיות. הוא גומל בליבו לגשת למלך מינוס, להודות לו על כל מה שעשה עבורו ולהודיע לו שלמרות הכול הוא בוחר לעזוב את הממלכה שלו ולהתחיל מחדש במקום אחר.

 

לקום מהמיטה, לנער את העבר ולנסות מחדש!

הקלף עוסק באכזבה. אין מערכות יחסים בלי אכזבות, ולמעשה, אין חיים נטולי אכזבה..(סליחה על הפתיחה המדכדכת). כולנו חווינו בגידה, או התנפצות של חלום על בן הזוג או בת הזוג המושלמת. כולנו גילינו פגמים ביחסים. אנשים עוברים גירושים, לפעמים אפילו קשים. אך לקלף זה ראייה מפוכחת ומעשית והוא מראה לנו שאכזבה יכולה פעמים רבות לשרת אותנו ולתרום לנו. בזכותה נוכל להבין טוב יותר את מצבנו, לעשות שינוי ולבחור מחדש כיוון נכון יותר עבורנו.

 

הארכיטיפ של הקלף יתעורר בנו כשנהיה במצבים של שפל, קושי ואכזבה, והשאלה היא איזו בחירה נעשה? האם נמשיך להישאר במקום העגום בו אנו נמצאים או נחליט לעשות שינוי ולהסתכן? הארכיטיפ מראה שבידינו היכולת להעז ולבצע את השינוי, אולם השאלה היא האם נקשיב לאינסטינקט זה ונפעל על פיו.

 

אישה צעירה שבן זוגה ביטל את האירוסין שבועיים לפני החתונה, בחור צעיר שגילה שבת זוגו מזה שנתיים התאהבה במישהו שפגשה בגינת הכלבים (הוא ידע שזה לא היה זמן טוב לאמץ כלב יחד), בחורה שהרגישה שהיא פגשה את האחד, רק כדי לגלות שהוא בעצם עובר לחו"ל בקרוב ולא מאמין ביחסים מרחוק. כל אלו זקוקים לאנרגיה המחדשת של הקלף. האכזבה דוחפת אותנו קדימה, ואנחנו צריכים לזכור שלראות את האמת במערומיה זה תמיד הפתרון, גם שהדבר כרוך בכאב ההתפכחות. רק כך אנחנו יכולים ללמוד את השיעורים שיחזיקו אותנו לאורך שנים, שיעצבו את הערכים שלנו מחדש ואת דרכנו. אסור לנו לפחד מהאמת.

 

צריכים לזכור שלראות את האמת במערומיה זה תמיד הפתרון, גם שהדבר כרוך בכאב ההתפכחות (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
צריכים לזכור שלראות את האמת במערומיה זה תמיד הפתרון, גם שהדבר כרוך בכאב ההתפכחות(צילום: Shutterstock)

 

הקלף שבעה מטבעות הוא קלף מורכב, המכיל בתוכו גם את המסקנות הכואבות מהעבר וגם את התובנות לגבי פעולותינו בעתיד.

 

לקלף יש התפתחות כרונולוגית קבועה המתחלקת לשלושה שלבים:

 

בשלב הראשון אנו מאוכזבים, איננו מרוצים, ואנו מבינים שהמציאות מולה אנו עומדים רחוקה ממה שציפינו. בשלב זה נפגוש למשל אישה צעירה, שמתחילה לראות שבן הזוג של משתנה, שממחזר נלהב הוא הפך לבחור הפכפך שסובל מהתפרצויות פה ושם.

 

בשלב השני אנו מגיעים למסקנה שאמנם סבלנו, אולם לא לחינם. השיעור שעברנו עזר לנו להבין מה נכון בחיינו ומה עלינו לעשות. לאחר התפרצות זעם אחת רצינית האישה מבינה שכל הכריזמה והמשיכה בעולם לא יעזרו אל מול התנהגות הרסנית, והיא מנתקת קשר למרות שהאהבה עוד בוערת בלבה.

 

בשלב השלישי אנו מוכנים לקחת סיכון ולקפוץ למים. אנו מוכנים לסכן את כל מה שיש לנו כדי להגיע אל האמת ולהוציא אותה לאור למרות שההצלחה אינה מובטחת. לכן, אם הקלף מגיע לאחר תקופת משבר, זה אומר שהתקופה הקשה הזו הייתה חיונית כדי להכין אותנו לבאות. אנו כעת מנוסים וחכמים יותר, למדנו את השיעור ואנו יודעים מה לעשות. זהו השלב שבו אותה אישה אוזרת אומץ ויוצאת שוב לדייטים, הפעם היא מבררת הרבה יותר על הרקע של הבחור על קשריו בעבר, על יחסיו עם חבריו ועם הסביבה הקרובה.

 

אם זה לא שבור – לא צריך לתקן

שיעור נוסף של שבעה מטבעות: כיוון שזהו קלף שיש בו תהליך כרונולוגי, לא תמיד הוא מופיע כשאנו במשבר. להיפך – לעתים הוא רומז על כך שהשינוי שאנו רוצים לעשות הוא שיוביל אותנו אל המשבר. לעתים אנו שואפים לשינוי כי אנו חווים חוסר שקט או שעמום בנוגע נושא הקריאה. בנוסף, ישנם מקרים בהם אנו חשים מצוקה עקב נושא אחר בחיינו, ואנו משליכים רגשות אלו באופן שגוי על נושא השאלה.

 

המצבים הללו עלולים להסיט אותנו מהמסלול הנכון ולגרום לנו לנקוט פעולה שגויה. זוג צעיר שיוצא כבר שנה יחד עשוי להרגיש בשלב זה מעט שעמום בקשר. אם כל היסודות מונחים היטב ויש כבוד הדדי, אהבה ומשיכה, יכול להיות שהבעיה היא בכלל אחרת. לא פעם אנחנו מסירים מחיינו גורם חיובי כי הוא משקף חרדה אישית או מהווה שיעור שעלינו לעבור, אל לנו להשליך את התינוק עם המים, אלא לאתר את הנקודות ברות השינוי בקשר ובחיינו.

 

המסר השבועי:

אם אתם יוצאים ממקום של כאב או אכזבה, זה השבוע לעשות כיול מחדש ולצאת שוב לדרך. הניחו מאחור את האכזבה, החיים ממשיכים במלוא המרץ, ועליכם להצטרף אליהם. תנו צ'אנס נוסף לאהבה (סליחה על הקלישאה), ובעיקר תנו צ'אנס לאנשים אחרים, לאנרגיה שונה. לפעמים אנחנו לא מזהים את הדבר הנכון כי אנחנו רגילים לדבר השגוי. עשו בחירות חדשות שבאמת נכונות לכם, עם סט קריטריונים חדש תוכלו לברור טוב יותר את האפשרויות.

 

אם אתם זקוקים לריגוש או לשינוי אבל הכול תקין בעולמכם הזוגי, נסו שלא להשליך קשיים הקשורים בקריירה, במשפחה, או אפילו רק בכם עצמכם – על בן הזוג. עשו בדק בית מעמיק כדי לבחון מהו באמת מקור הקושי, אולי הזוגיות רק משלמת את מחיר כאבכם האישי, אל תזרקו לפח מערכת יחסים שעובדת. פשוט מיצאו דרכים לגוון: צאו לבלות שנו אווירה, לכו למקום חדש, צאו למועדון, רכשו תחביב משותף. האפשרויות רבות. שבוע נהדר!

 

 

הכותב שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
קלפי הטארוט הם מקורות ידע עתיקים אשר הנוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות
צילום: shutterstock
צילום: ואדים סיגלוב
שגיא מנדלבוים
צילום: ואדים סיגלוב
מומלצים