שתף קטע נבחר

דובר איכילוב: "לאמיר פרישר גוטמן היה סרטן", משפחתו: "המשך מסכת השקרים"

אבי שושן, דובר המרכז הרפואי בתל אביב, התייחס לתביעה שהגישה משפחתו של הזמר המנוח ובה נטען כי אובחן בטעות כחולה סרטן ועבר טיפולים כימותרפיים מיותרים - שהחלישו אותו וגרמו לטביעתו למוות. משפחת פרישר גוטמן: "במקום לקחת אחריות ולהודות בטעות - איכילוב בוחר להמשיך ולפגוע במשפחה"

 

סערת אמיר פרישר גוטמן נמשכת. דובר בית החולים איכילוב, אבי שושן, התייחס היום (א') לתביעת הענק שהגישה משפחתו של הזמר המנוח, שבה נטען כי הטיפולים הכימותרפיים המיותרים שקיבל בטעות באיכילוב החלישו אותו וגרמו לטביעתו. "מה שקרה עם אמיר פרישר גוטמן זה הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן. היה לו סרטן. אחת הסיבות שלא יצאנו אנחנו בבית החולים עם הצד שלנו לתקשורת, היא כי יש לנו כבוד לאמיר", אמר שושן בכנס אילת לעיתונות שהתקיים במלון הרודס.

 

"האמת תצא, אני אומר בפירוש", הוסיף שושן. "אני מקווה שהתקשורת תדע לסקר את האמת ואת הצד של איכילוב, כמו שסיקרו את סיפורו של אמיר. החלטנו לא להגיב לסרט שיצא. במשך שמונה חודשים לא היה כתב תביעה אז לנו לא היה למה להגיב. היה פרסום מאוד גדול על הכתב תביעה, ולצערנו אז קרתה הטרגדיה שקרתה עם אמיר, ולצערי בתקשורת אף אחד אפילו לא פרסם את הודעת ההספד שהוצאנו מטעם בית החולים".

אמיר פרישר גוטמן (צילום: אייל נבו) (צילום: אייל נבו)
אמיר פרישר גוטמן(צילום: אייל נבו)
 

לדבריו, "כאשר אמיר תקף אותנו עם כתב תביעה, עשינו חושבים איך בית החולים ייצא עם האמת שלו, אך נוצר מצב שבן אדם נפטר ובחרנו שלא לצאת עם זה. בנתיחה לאחר המוות לא רואים את הסרטן שהיה בדיעבד. אמיר ומשפחתו לא הוכיחו שלא היה לו סרטן. אנחנו במועד ובזמן הנכון לנו נצא ונוכיח את עמדתנו".

 

"זאת שרלטנות, באיכילוב לא ידעו להסתכל על הבדיקות"

ממשפחתו של אמיר פרישר-גוטמן נמסר בתגובה: "ארבעה בתי חולים בעלי שם עולמי ערכו בדיקות מקיפות בדגימות שנלקחו מגופו של אמיר כשרק חלה, וקבעו שמדובר בהליך דלקתי ולא בסרטן. מדובר בדגימות שנלקחו עוד לפני טיפולי הכימותרפיה, ולכן אין ספק שהטיפול בכימותרפיה היה שגוי וניתן לחינם".

 

"אנו עדים להמשך מסכת השקרים המופצת על ידי בית חולים איכילוב. כאמור אין ספק לגבי העובדה לפיה אמיר לא חלה מעולם בסרטן. צר לנו שבמקום לקחת אחריות ולהודות בטעות בית החולים בוחר להמשיך לפגוע במשפחה".

 

הדובר אבי שושן (צילום: דודי פורטל) (צילום: דודי פורטל)
הדובר אבי שושן(צילום: דודי פורטל)
 

עו"ד אפי נווה, שמייצג את המשפחה, אמר היום: "זאת שרלטנות. הדגימות שנלקחו מאמיר זכרונו לברכה היו לפני שהוא קיבל טיפול כימו ראשון. איך אפשר להגיד שהוא הבריא מהכימו מבלי שעבר טיפול כזה? באיכילוב לא ידעו להסתכל על הבדיקות. הבנאדם היה על גראס רפואי תחת מרשם. איך הם אומרים זאת ואומרים שהם משתתפים בצערה של המשפחה? מי שמשתתף בצער המשפחה לא משקר את הציבור ופוגע בכבוד המת".

 

פרישר גוטמן טבע למוות בחודש יולי, סמוך לעתלית, בזמן שחגג שנה לגילוי האבחנה השגויה כחולה סרטן על ידי בית החולים איכילוב. ארבעה חודשים אחרי הטרגדיה, בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי הגישו תביעה בסך מיליוני שקלים נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות.

 

עו"ד אפי נווה: "זו שרלטנות" (צילום: עידן מילמן) (צילום: עידן מילמן)
עו"ד אפי נווה: "זו שרלטנות"(צילום: עידן מילמן)

בכתב התביעה שהגישו בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי נטען כי "גופו של המנוח, אשר עבר שלא לצורך טיפולי כימותרפיה קשים ומיותרים, היה חלש ושברירי". עוד נטען כי בשל הטיפולים המיותרים אשר קיבל בשל רשלנות הנתבעים הוא סבל ממגבלות תפקודיות ומנכויות גבוהות בתחום הנוירולוגי, הפסיכיאטרי, הפלסטי והאסתטי. מומחה מטעמו של פרישר גוטמן טען כי הטיפולים הקשים שעבר מוכרים כבעלי פוטנציאל לנזק עצבי, כאב, הפרעה תחושתית והפרעה מוטורית.

 

בשבוע שעבר פורסם ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet כי גורמים במערכת הבריאות שנחשפו לדו"ח הנתיחה של גופתו של פרישר גוטמן במכון לרפואה באבו כביר טענו כי "התגלו שאריות של סמים בגופו של פרישר גוטמן", וכי לא ניתן לקבוע קשר בין הטביעה של הזמר לבין הטיפולים הכימותרפיים שעבר.

 

אייל פרי, אחיו של אמיר, אמר אז בתגובה לאולפן ynet: "אמיר נטל סמים מורשים, בהוראת משרד הבריאות, כדי להקל על הנזקים שנגרמו לו". כמו כן, הפנה אצבע מאשימה לבית החולים איכילוב: "מנסים להסיט את הדיון מהרשלנות הרפואית, ההסתרה והשקרים. ממש לא ציפינו שבניסיון, שהוא מבחינתנו מיותר ולא הגיוני, ינסו להכפיש שם של אדם שכבר לא איתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל נבו
אמיר פרישר גוטמן
צילום: אייל נבו
מומלצים