שתף קטע נבחר

למרות שסבתו נפטרה - העובד לא קיבל שיחרור

עומרי פרץ עבד תקופה קצרה בסניף ראשונים של רשת פוט לוקר ישראל. בסטטוס שפרסם בפייסבוק וזכה לאלפי שיתופים, הוא מספר כי כאשר פנה למנהלת שלו לבקש שחרור מהעבודה ביום הלוויה נאמר לו: "משתתפת בצערך, אבל לעבודה תגיע, תודה" הרשת: "מתנצלים"

"שלום פוט לוקר ישראל ,קוראים לי עומרי ועבדתי עד לפני כמה דקות בסניף שלכם בראשונים". כך פתח עומרי פרץ פוסט בפייסבוק, שכתב מיד לאחר שהתפטר מעבודתו בסניף, עקב סירובה של המנהלת בסניף לשחרר אותו ממשמרת אחרי שהודיע לה כי סבתו נפטרה. בזכות הפוסט זכה פרץ לאלפי לייקים, הודעות תמיכה ושיתופים.

 

עוד בערוץ הקריירה

 

סניף ראשונים של פוט לוקר (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
סניף ראשונים של פוט לוקר(צילום: שוקה כהן)

פרץ, אשר החל לעבוד בסניף רק לפני שבוע, פרסם צילומי מסך של התכתבות וואטספ שלו עם המנהלת, בה הוא מסביר כי סבתו נפטרה וביקש שיחרור מיום העבודה למחרת. "שהסברתי למנהלת שסבתא שלי נפטרה וההלוויה תתקיים היום או מחר היא סירבה להתחשב במצב וטענה 'שלפי חוק זה לא קירבה ראשונה אז תגיע כרגיל'" כתב פרץ. "הייתי בשוק. לא האמנתי שמנהלת באיזשהו מקום תתנהג ככה לעובדים שלה נפגעתי ממש להתפטר באופן מיידי".

 

ההתכתבות עם המנהלת כפי שפרסם פרץ בפייסבוק ()
ההתכתבות עם המנהלת כפי שפרסם פרץ בפייסבוק

יש לציין כי על פי חוק אכן אין חובה לשחרר עובד המבקש לקיים חובת אבלות (בכל דת), אלא אם מדובר במקרה של מות קרוב משפחתו מדרגה ראשונה (הורים, ילדים, בני זוג, אחים), ובתנאי שלעובד לפחות 3 חודשי ותק במקום העבודה. אך ברור כי ברוב המקרים יבחר המעסיק להפגין רגישות ולשחרר את העובד.

 

מפוט לוקר נמסר: "אנו משתתפים בצערו של עומרי ובני משפחתו על אובדנם, ומתנצלים מעומק ליבנו על חוסר הרגישות שהופגנה כלפי עומרי במקרה זה. צוות העובדים שלנו הם המשאב החשוב ביותר, מדיניות החברה דוגלת ביצירת סביבה תומכת, הנושא בבדיקה ובטיפול מול הגורמים הרלוונטיים בחברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים