שתף קטע נבחר

כשל הגישור בין יאיר נתניהו לפעיל החברתי שתבע

בנו של ראש הממשלה הגיש תביעת דיבה על סך 140 אלף שקלים נגד אייבי בנימין, שטען בפייסבוק שנתניהו האב ביקש מראש המוסד דרכון לבנו. הפרסום הוסר, אך הצדדים בכל זאת יילכו למשפט. בנימין: "זאת תביעת השתקה". עורך הדין של נתניהו: "יש דברים שאי אפשר להבליג עליהם"

בספטמבר הגיש יאיר נתניהו תביעת לשון הרע על סך 140 אלף שקלים נגד הפעיל החברתי ופעיל מפלגת העבודה אייבי בנימין. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב טען בנו של ראש הממשלה שב-17 באוגוסט 2016 כתב בנימין בפייסבוק שראש הממשלה ביקש מראש המוסד דרכון בשם בדוי לבנו בנימוק ביטחוני, והעלה טענות שחיתות שונות נגד המשפחה. שנה אחרי הפרסום נשלח לבנימין מכתב הדורש את הסרתו.

 

 

יאיר נתניהו בפגישת הגישור בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו בפגישת הגישור בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

בכתב ההגנה שהגיש בנימין הוא טוען שמדובר בתביעת השתקה קלאסית, שנולדה בעקבות בג"צ שהגיש בדרישה שהמשטרה תחקור את ראש הממשלה בפרשת הצוללות. נטען כי מטרת התביעה הייתה למנוע מהפעיל לבקר את ראש הממשלה. בנימין גם טען כי לפני הפרסום היה גל פרסומים בנושא והוא פשוט חזר עליהם.

 

היום בצהריים נפגשו בתל אביב יאיר נתניהו ועורך דינו יוסי כהן עם הפעיל החברתי ועורך דינו גונן בן יצחק, על מנת לנסות להגיע לפשרה בתביעת הדיבה. הצדדים נפרדו ללא הסכמות וצפויים להיפגש בבית משפט שיכריע בסוגיה.

אייבי בנימין, היום בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אייבי בנימין, היום בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)
 

אייבי בנימין אמר ל-ynet: "בגלל שהגשתי בג"ץ המבקש לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות הם החליטו לפשפש ולפשפש, מצאו איזה פוסט מלפני שנה והם אמרו לי להסיר את זה - בלי קשר לאם זה נכון או לא נכון. ביקשו, ומחקתי אותו. שלחתי להם נוסח התנצלות סביר בהחלט. החליטו לתבוע 140 אלף שקל. ברור שזו תביעת השתקה. נגרמו לי הוצאות בעקבות התביעה. הייתי מוכן לוותר עליהן תמורת הבטחה שהוא לא יתבע יותר פעילים חברתיים בתביעות השתקה דומות. אני לא המצאתי שום דבר. הדברים היו חודשים ברשת ולכן זו לא תביעת דיבה אמיתית".

 

עו"ד גונן בן יצחק (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד גונן בן יצחק(צילום: מוטי קמחי)

עורך הדין יוסי כהן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורך הדין יוסי כהן(צילום: מוטי קמחי)
  

"די ברור שהתביעה הזאת היא תביעה מראש הממשלה", אמר עו"ד בן יצחק שמייצג את בנימין. "אני מאוד מקווה שהמהלך הזה לא יצליח. ניפגש בבית משפט, שיעצור את התהליך הזה כי באמת יש פה סכנה אמיתית לדמוקרטיה".

 

עו"ד יוסי כהן שמייצג את יאיר נתניהו מסר בתגובה: "אני חושב שיש דברים שאי אפשר להבליג עליהם. סיפור הזוי, מצוץ מן האצבע ומכוער. התביעה הזו היא מסר - שיש קוים אדומים שכשחוצים אותם משפחת נתניהו לא תבליג".

 

נזכיר שנגד יאיר נתניהו הוגשה תביעה, גם כן בגין טענות ללשון הרע, בסך 140 אלף שקלים. הוא נתבע על ידי ארגון השמאל "מולד" לאחר שהעלה פוסט בגנותם כולל הכינוי "הקרן להשמדת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים