שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ד"ר דיגיטל: הרובוט שעבר את מבחני הרישוי לרופאים

  הרובוט אליו הוחדרו עשרות ספרי רפואה, הצליח להשיג ציון עובר בבחינות הרישוי של הרופאים. המפתחים טוענים כי כבר עתה מסוגל הרובוט להגיע לאבחנות מהירות ולהציע דרכי טיפול באופן מיידי

  האם בעתיד הלא רחוק יבדוק אתכם רובוט? כנראה שהרגע הזה עוד רחוק, אבל כבר עתה משמשים רובוטים כמנתחים, ופיתוח חדש אף מציע רובוט שמסוגל להגיע לאבחנה ולהציע טיפול.

   

   

  הרובוט החדש פותח על ידי מדעני אוניברסיטת צינגואה בסין, עבר את בחינות הרישוי לרופאים במדינה. הרובוט שמכונה שיאו-יי השיג ציון של 456 נקודות מתוך 600, - 96 נקודות מעל גבול המעבר.

   

  "הציון מראה שהרובוט אכן שולט במידע הרפואי והקליני הנדרשים ויש לו את היכולת ליישם את הידע כדי לפתור סוגיות רפואיות", אמר ראש המחלקה להנדסת אלקטרוניקה, וו ג'י.

   

  שיאו-יי נבחן בחדר נפרד, במקביל לנבחנים האחרים, לאחר שמעל 10 אנשי צוות חיברו עבורו במיוחד שאלון ממוחשב, המכיל שאלות זהות לשאר הנבחנים.

   

  כדי להגיע להישג הזה, החוקרים החדירו למחשבי הרובוט עשרות ספרי רפואה. "הרובוט בעל זיכרון טוב יותר משל בני האדם ובעל יכולת אחסון אדירה", אמר וו ג'י. "עם זאת, כדי להיות רופא לא מספיק לזכור את החומר, ולכן הרובוט תוכנת כדי לעבד את המידע כך שיוכל להשיב על שאלות ובעיות".

   

  כדי להשיב על חלק מהשאלות, היה על שיואו-יי להגיע לאבחנות בהתבסס על הנתונים המופיעים בשאלה. שיאיו-יי אף הצליח להתוות תוכניות טיפול למטופלים שהופיעו בשאלות.

   

  הרובוט אמנם לא יוכל להחליף רופא בשר ודם, אך כבר עתה, אומרים המפתחים, מסוגל הרובוט לסייע לרופאים להגיע לאבחנה באופן מיידי, ולהציע טיפולים אפשריים, שאולי היו מגיעים בדרך אנושית, ימים ואף שבועות מאוחר יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים