שתף קטע נבחר

דו"ח הנתיחה של אמיר פרישר גוטמן: לא היו סמים קשים, אין עדות למחלה ממארת

לידי ynet הגיע הדו"ח המלא של המכון לרפואה משפטית שקבע כי בגופו של הזמר המנוח היו ממצאים המתאימים לשרידי גראס רפואי, שנכלל בטיפול שקיבל. האם סבל מנזק עצבי בעקבות הטיפולים הכימותרפיים? הממצאים אינם חד-משמעיים. המשפחה: "קוראים לפשרה, אבל תחילה באיכילוב חייבים להודות בטעות"

 

 

 

דו"ח הנתיחה מאשר את גרסת המשפחה. בגופו של אמיר פרישר גוטמן, שטבע למוות, אותרו שרידי גראס רפואי בלבד ולא סמים קשים - כפי שטענו בשבוע שעבר גורמים במערכת הבריאות. כמו כן, לא נמצאה כל עדות למחלה ממארת שממנה סבל. כך עולה מנתיחת גופתו של הזמר המנוח במכון לרפואה משפטית. דו"ח הנתיחה המלא הגיע הבוקר (יום ב') לידי ynet.

 

לתביעה המעודכנת שהגישו האלמן והבן של פרישר גוטמן - לחצו כאן

 

"אמיר נטל סמים מורשים, בהוראת משרד הבריאות, כדי להקל על הנזקים שנגרמו לו", אמר בשבוע שעבר אייל פרי, אחיו של הזמר, בריאיון לאולפן ynet. בדו"ח צוין כי "בבדיקה הטוקסיקולוגית נמצאו בדם סם קנבינואידי בריכוז יחסית גבוה ותוצרי פירוק של זמן זה" ושניתן להעריך כי הוא נצרך בשעות שקדמו לאירוע הטביעה. כמו כן מצוין בדו"ח כי "חלק מהטיפול הרפואי של המנוח כלל מריחואנה רפואית".

 

החלק בדו"ח שמעיד: בגופו של אמיר נותרו שרידי גראס רפואי ()
החלק בדו"ח שמעיד: בגופו של אמיר נותרו שרידי גראס רפואי

 

כמו כן, בדו"ח הנתיחה מצוטט פרופ' ארגוב, שאליו פנה אמיר פרישר גוטמן שסבל לכאורה מנזק עצבי שאופייני לאחר טיפול כימותרפי. הרופא המומחה ציין כי הסיכוי להחלמה בחלוף שמונה חודשים מהטיפול נמוך מאוד והמליץ על קביעת נכות של 30 אחוזים. הוא ציין בין היתר כי נזק עצבי זה התבטא בכאבים, בחולשת שרירים ובאובדן תחושת מגע בגפיים התחתונות. צוות המנתחים במכון לרפואה משפטית קבע כי "מחוות הדעת הנוספות לא עולות מסקנות המעידות על פגיעה עצבית או מוטורית". עוד נקבע כי לא נמצא נזק מיקרוסקופי לשרירים או לעצבים בגפיים התחתונים. דגימות נשלחו למכון הפתולוגי בבית החולים וולפסון להתייעצות.

 

עם זאת קבעו המנתחים במכון לרפואה משפטית כי "היעדר הממצאים בבדיקותינו אינו שולל את תלונותיו של המנוח או את ממצאי הבדיקה של פרופ' ארגוב או את ממצאי בדיקת ההולכה העצבית, שכן אפשרית פגיעה פיזיולוגית בהולכה עצבית שלא יימצא לה ביטוי בבדיקה המיקרוסקופית".  

אמיר פרישר גוטמן ביום האסון ()
אמיר פרישר גוטמן ביום האסון

 

"אמיר קיבל גראס רפואי - להציג אותו כמסומם?"

אייל, אחיו של אמיר, התייחס הבוקר בריאיון לאולפן ynet לדבריו של דובר איכילוב, שטען אתמול: "מה שקרה עם אמיר פרישר גוטמן זה הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן. היה לו סרטן".

 

"זה ממשיך את הגישה שאנחנו רואים כל הזמן - שקרים, חצאי אמיתות, הסתרה מאיתנו. לא יודע אם זה נועד לפגוע בנו, אבל זה פוגע", אמר האח לאולפן ynet וקרא לפשרה: "אנחנו יודעים שאם נגיע לבית המשפט, נגיע לחקר האמת. לטובת כולם, גם הכאב שלנו כמשפחה, וגם לטובת ינאי ורוי, היינו שמחים שהתיק לא היה מנוהל בתקשורת ולא דרך ספינים מופרכים - אלא לבוא ולדבר. אבל זה חייב להתחיל בהודאה בטעות".

 

 

"אין מצב שבאיכילוב אומרים מצב אחד - אמיר רוּפא מסרטן - ולאחר מכן שולחים אותו להשתלת מח עצם. זה כבר כשל לוגי בנרטיב שהם מובילים. אי אפשר לבוא יום אחד ולהפיץ שמועות על סמים", הוסיף האח והבהיר: "אנחנו משפחה חזקה ואנחנו שורדים, אבל לא בטוח שמשפחות אחרות היו שורדות. אנחנו עושים את זה מתוך שליחות להגיע לחקר האמת כי זה מה שאמיר רצה, ומתוך רצון שחולים שירצו להתאשפז באיכילוב ירגישו שהמוסד הזה נותן טיפול ראוי".

 

עו"ד אפי נווה, שמייצג את המשפחה בתביעה שהוגשה, הלין על התנהלות בית החולים: "בשבוע שעבר, 'מרוב כבוד' לאמיר, הם מפיצים בדותה לפיה אמיר היה תחת השפעת סמים. אמיר קיבל גראס רפואי תחת מרשם כדי לרפא את עצמו מהכאבים שהוא סבל - ואתם מציגים אותו כמסומם? צריך לזכור שיש פה ילד יתום בן 4".

 

עו"ד אפי נווה: "איכילוב לא מוכנים להודות בטעות" (צילום: עידן מילמן) (צילום: עידן מילמן)
עו"ד אפי נווה: "איכילוב לא מוכנים להודות בטעות"(צילום: עידן מילמן)

"באתם ואמרתם - בואו נשב ונגיע לפשרה כדי לפצות את המשפחה ולסיים את התיק בצורה מכובדת?", הוסיף עו"ד נווה. "לאיכילוב יש גאווה רפואית והם לא מוכנים להודות - שגינו, טעינו. נודה שהרעלנו אותו פעם אחר פעם? האינטרס שלי כעורך דין הוא להגיע לפסק דין, אבל לטובת המשפחה צריך לסיים את זה בפשרה מכובדת ולא להקיז דם בבית משפט במשך כמה שנים. אנחנו רוצים לסיים את זה, אבל זה תלוי אך ורק באיכילוב".

 

פרישר גוטמן טבע למוות בחודש יולי, סמוך לעתלית, בזמן שחגג שנה לגילוי שאבחנתו כחולה סרטן באיכילוב הייתה שגויה. בשבוע שעבר, ארבעה חודשים אחרי הטרגדיה, בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי הגישו תביעה נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות. לטענתם, הטיפולים הכימותרפיים המיותרים שקיבל בטעות החלישו אותו וגרמו לטביעתו.

 

פנייה לחולדאי: התערב במשבר בין הצדדים

הבוקר שלח חבר מועצת העיר תל אביב-יפו, איתי פנקס-ארד, מכתב לראש העיר רון חולדאי ולמנהל בית החולים איכילוב פרופ' רוני גמזו שבו דרש מהשניים להתערב במשבר בין בית החולים למשפחת אמיר פרישר גוטמן ז"ל. "מזה מספר ימים חשים תושבים רבים בתל אביב-יפו, ובטוחני שגם בכלל מדינת ישראל, אי נוחות קשה ביחס לאופן שבו בוחר בית החולים איכילוב להתנהל אל מול התביעה של משפחת פרישר גוטמן בנוגע לטיפול אותו קיבל בבית החולים אמיר ז"ל", כתב פנקס-ארד.  

 

"מבלי להתייחס לטבעם של דברים המצויים במחלוקת משפטית, אני מוצא פגם חמור בבחירה של בית החולים לנהל את ענייניו המשפטיים דרך אמצעי התקשורת בצורה של הכפשה, לא פחות, של אדם שמת בנסיבות מטלטלות וטרגיות תוך כדי התעמרות של ממש בבני משפחתו שעדיין מתמודדים עם האסון שפקד אותם", כתב חבר המועצה בתל אביב וציין את דבריו של דובר בית החולים אבי שושן אתמול בכנס באילת שבו חשף - לדבריו - את תיקו הרפואי של מטופל בבית החולים.

 

"הוא בחר להציב את פרטיו האישיים לכאורה מתיקו הרפואי של המנוח לעיני כל ולנקוט בשפה מזלזלת ובוטה כלפי המנוח ובני משפחתו, תוך שהוא הופך את אותה מחלוקת קשה ולגיטימית על אופן הטיפול בו לאסופה מכוערת של ביטויים שאינם מכבדים עובד עירייה ובוודאי שלא נציג בכיר של בית חולים חשוב ומרכזי בישראל", האשים פנקס-ארד. הוא דרש לקרוא את הדובר לסדר ולהגדיר קו אדום בהתנהלות בית החולים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל נבו
אמיר פרישר גוטמן ז"ל
צילום: אייל נבו
מומלצים