שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  צפו: מה צריך לעבור מי שחולם להיות כבאי
  4,900 איש, מהם 97 נשים והשאר גברים, נרשמו למיונים למה שרוב הילדים חולמים להיות כשיגדלו - כבאים. מהם ייבחרו 120 בלבד שיעברו הכשרה ויזכו בתפקיד הנכסף. צפו במבחנים המפרכים שעליהם לעבור כדי להגשים את החלום

  מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים? לפני שלושה שבועות נפתח המכרז לאחד התפקידים הנחשקים ביותר - לוחם אש במערך הכבאות וההצלה. 4,902 אזרחים נרשמו למיונים בתוך שבוע, מהם רק 97 נשים. ממוצע הגיל לנרשמים לתפקיד - 27. המתמודדים ייאלצו לעבור כמה שלבי מיון עד שלבסוף ייבחרו 120 מועמדים שיזכו בתפקיד לוחם האש. השכר ההתחלתי הצפוי למתמודדים שיגשימו את חלומם: 10,000-7,500 שקל.

   

  צפו במיונים ובמבחנים המפרכים    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   עוד בערוץ הקריירה

   

  המבחנים עצמם נכנסו היום (ב') ליומם הרביעי, ולצורך כך נפתח אתמול מתחם בחינות, מיון וקליטה בעיר הבה"דים בנגב. בשנה האחרונה בנה מערך הכבאות יחד עם חברת Era את התוכנית למיונם ולקליטתם של לוחמי האש.

   

  המיונים בעיר הבה"דים בנגב. עבודה מאתגרת (צילום: רועי עידן)
  המיונים בעיר הבה"דים בנגב. עבודה מאתגרת(צילום: רועי עידן)

  "השנה פתחנו מסלול מיונים מאוד מאתגר", אומר נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי. "לשמחתי הרבה, על 120 מקומות נרשמו כ-5,000 מתמודדים שנותנים את כל המאמץ להתקבל למשפחת לוחמי האש. אני יכול להבטיח שירות מאתגר למען עם ישראל".

   

  על מספר הנרשמות הנמוך אמר שמחי: "כיום יש לנו 16 לוחמות אש, ואני רוצה כמה שיותר. בכבאות אין הבדל בין לוחם ולוחמת, ואני מצפה שתגענה נשים נועזות לתפקיד. אשמח אם כמה עשרות יצטרפו למערך בשנים הקרובות".

   

  אחת התכונות הנדרשות: יכולת לעבוד בצוות (צילום: רועי עידן)
  אחת התכונות הנדרשות: יכולת לעבוד בצוות(צילום: רועי עידן)

  הדרישות: למשוך, לטפס, לרוץ ולסחוב

  תחילה נדרשים המתמודדים לעבור בוחן כושר של ריצת 3,000 ומתח מקבילים, ולאחר מכן עליהם לטפס במתקן מדרגות, לרוץ למרחק עם שתי חביות במשקל 20 ק"ג כל אחת, למשוך לגובה שני זרנוקים באורך 20 מטר, לסחוב בובה במשקל 90 ק"ג ולבסוף לטפס ולרדת בחבל בגובה שישה מטרים.

   

  המתמודדים שיצלחו את המיונים הפיזיים יעברו לשלב האחרון, הכולל שבע תחנות, והוא הקשה ביותר. שם ייבחנו בצוות במבחנים פיזיים קשים ויתצפתו עליהם בוחנים, מעריכים, פסיכולוגים וכו'.

   

  בחלק הזה הם ידמו חילוץ לכודים בגובה מבניין אפוף עשן ויידרשו למלא משימות פיזיות נוספות. מתמודדים שיעברו את המבחנים ימשיכו למבחנים פסיכוטכניים במכון השמה ולאחר מכן יעמדו לפני ועדת בוחנים.

   

  האחרונים והטובים ביותר שיעברו את כל המבחנים יתקבלו למערך הכבאות ויקבלו הכשרה בקורס לוחמי אש שאורך ארבעה חודשים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צפו: מה צריך לעבור מי שחולם להיות כבאי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים