שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לצמצם את ליגת העל? כן, אבל...
  ליגה בת 10 קבוצות שתשוחק בארבעה סיבובים תבטיח יותר מפגשים בין הקבוצות ה"איכותיות" יותר ותגביר את אינטנסיביות המשחק, רק שמי שחושב ששינוי זה בלבד יפתור את כל הבעיות של הכדורגל כאן, טועה

  הכדורגל של שנת 2017 במדינת ישראל לא יכול לקיים ליגה בת 14 קבוצות. אין די שחקנים איכותיים, אין מספיק כסף בספורט הזה (יחסית למה שהולך בעולם), ואין התעניינות מספקת במרבית הקבוצות בליגה. חלק גדול מהמשחקים הם תמהיל עצוב של משחק בהילוך איטי, הצגות מבישות של שחקנים על הדשא, חוסר מקצוענות זועק לשמיים ויציעים ריקים.

   

  ליגה בת 10 קבוצות שתשוחק בארבעה סיבובים תבטיח יותר מפגשים בין הקבוצות ה"איכותיות" יותר, תגביר את אינטנסיביות המשחק ותיתן הזדמנויות רבות לצמצום פערים בצמרת או בתחתית עקב מפגשים תכופים יותר בין הקבוצות המעורבות במהלכים הללו.

   

  באר שבע מול בית"ר. רוצים עוד משחקים כאלה (צילום: אורן אהרוני)
  באר שבע מול בית"ר. רוצים עוד משחקים כאלה(צילום: אורן אהרוני)

   

  אבל מי שחושב ששינוי זה בלבד יפתור את כל הבעיות של הכדורגל כאן, טועה. זה חייב להיות חלק ממהלך כולל ויסודי שיכלול שינויים עמוקים בטיפול

  בשחקנים הצעירים, החל מגיל ילדים ועד ההכנה למעבר לבוגרים. יש צורך בשינוי באופן בו השופטים מנהלים את המשחקים כאן, כאשר עליהם להתחיל להתעלם מההצגות וההתחזויות שפוגעות קשות בשטף המשחק מצד אחד, ומנגד להעניש בתקיפות שחקנים הפוגעים במתכוון ביריב. ליגה איכותית ואינטנסיבית היא חלק משלים משינוי עמוק שצריך לעבור הספורט המתקרא כאן כדורגל, אבל הוא רחוק ומתרחק מהנורמות המתקדמות של המשחק ברחבי העולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לצמצם את ליגת העל? כן, אבל..."
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים