שתף קטע נבחר

נחיתה על גלגל אחד, התחככות מטוסים: שבוע של תקריות אוויריות

הרוחות העזות בקלן שבגרמניה גרמו למטוס תובלה צבאי לנטות על צידו בעת הנחיתה. האירוע תועד דקות לפני שאירוע דומה נוסף התרחש באותו נמל תעופה. בניו יורק התחככו זו בזו כנפיהם של שני מטוסי נוסעים על המסלול

 

 

מטוס תובלה צבאי שהתכונן לנחות בסוף השבוע בנמל התעופה קלן/בון שבגרמניה נטה על צידו בעת הנחיתה על המסלול בשל רוחות עזות. הנחיתה המפחידה, שבמהלכה המטוס ניצב על גלגל אחד בלבד, נתפסה בעדשת המצלמה. זו לא הייתה התקרית האווירית היחידה השבוע - הבוקר התחככו כנפי מטוסים בנמל התעופה JFK בניו יורק.

נחיתה מפחידה. המטוס נוטה על צדו ברגע הנחיתה ()
נחיתה מפחידה. המטוס נוטה על צדו ברגע הנחיתה

בתיעוד של אתר התעופה Cargospotter מגרמניה נראה מטוס ה"איירבוס A310" של ה"לופטוואפה" - חיל האוויר הגרמני - פוגע במסלול הנחיתה עם זוג גלגלים אחד, בעוד סט הגלגלים השני מורם באוויר, כנף המטוס נוטה הצידה ומנוע שמאל כמעט ופוגע במסלול.

 

הטייס, שנאבק ברוחות העזות, הצליח להשתלט בשנית על המטוס ולייצב את שני זוגות הגלגלים על המסלול לנחיתה בטוחה. דקות לאחר מכן התרחשה נחיתה דרמטית נוספת באותו נמל תעופה, וגם היא תועדה. מטוס נוסעים מדגם בואינג-747 של חברת "יורווינגס" היטלטל ונטה על צידו בעת הנחיתה בשל הרוחות העזות. למרבה המזל, גם באירוע הזה הצליח הטייס לייצב את המטוס ולנחות בבטחה. 

נגרם נזק. התחככות כנפי המטוסים ב-JFK ()
נגרם נזק. התחככות כנפי המטוסים ב-JFK

אירוע בטיחותי חמור יותר התרחש היום (ג') לפנות בוקר בנמל התעופה JFK בניו יורק. כנפו הימנית של מטוס בואינג-777 של חברת "איג'יפטאייר" המצרית שהיה בדרכו לקהיר התחככה בכנף השמאלית של מטוס חברת "וירג'ין אטלנטיק" הבריטית בדרכו ללונדון, במסלול בנמל התעופה.

 

לא דווח על נפגעים באירוע, אך נזק נגרם לשני המטוסים. המטוסים שבו לטרמינל, ומטוס חברת "וירג'ין אטלנטיק", מדגם "איירבוס A333", נזקק לגרירה. רשות התעופה הפדרלית (FAA) חוקרת את נסיבות האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים