שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

המיליונים שגרמו לסגן ראש עיריית ת"א לרקוד

וגם: 900,000 שקלים לאנוש, אוקראינה לומדת ממובילאיי, זוכרים את רונית אלקבץ, אנשי עסקים בערב לפצועי צה"ל, הבן של ממציאת הקופקסון במועדון הצעירים של ויצמן, מנהל התקשורת של טראמפ במפעל בשטחים. רכילות עסקית

ממשלת סין השיקה מרכז תרבות ברמת החייל, בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון שקלים, בו יעבירו סדנאות וקורסים בתחומים שונים מורים שיגיעו מסין. ועוד: כדי למשוך קהלים חדשים למרכז, החליטו הסינים למנות כשגריר ספורט את ערן זהבי, ולקיים הקרנות של משחקי הליגה הסינית במרכז.

 

בנוכחים: השף ישראל אהרוני והנודלס וסגן ראש עיריית ת"א אסף זמיר, שקיפץ לצלילי הגנגם סטייל ולא נשאר חייב לאחד הבכירים הסינים, שאמר ש"שקשוקה הוא המאכל הראשון שסינים מלמדים את ילדיהם להכין", כשהגיב: "אמנם אתם מכירים את השקשוקה, אבל עוד לא גיליתם את הג'חנון".

 

מרכז תרבות סין. משמאל: אסף זמיר (צילום: מרכז תרבות סין) (צילום: מרכז תרבות סין)
מרכז תרבות סין. משמאל: אסף זמיר(צילום: מרכז תרבות סין)

 

 

 

900,000 שקלים אנושיים

כ-900 אלף שקל נאספו באירוע ההתרמה השנתי של אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, שפועלת למען רווחת וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית. העמותה פועלת לשילובם בקהילה בתחומי החברה, התעסוקה והדיור. הנוכחים איחלו יום הולדת שמח לנשיאת העמותה צופית גרנט, שכמדי שנה מציינת באירוע את יום הולדתה העברי. במברכים: מנכ"לית העמותה ד"ר הלה הדס, ראש האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות ד"ר טל ברגמן, מנכ"ל הולנדיה אבי ברססט. תיסלם זימרו.

 

הלה הדס ותיסלם (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
הלה הדס ותיסלם(צילום: דרור סיתהכל)
 

אוקראינה מפנימה מובילאיות

שר החוץ האוקראיני פבלו קלימקין, הגיע לביקור במשרדי מובילאיי בירושלים, שם פגש את המשנה למנכ"ל חטיבת האפטרמרקט ליאור סטון. השר קיבל הסברים מקיפים על המגמות העולמיות בתחום בטיחות הרכב, בהם על טכנולוגיית המיפוי של מובילאיי (REM). בזמן שאחז השר בצ'יפ החכם של מובילאיי, הוא הדגיש שהאתגר הכי גדול של אוקראינה היא יצירת רשת הגנה ממתקפות סייבר על הרכב האוטונומי, והוסיף שיפעל לקידום שיתוף פעולה להטמעת מערכות בטיחות בבירה קייב.

 

פבלו קלימקין במובילאיי (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
פבלו קלימקין במובילאיי(צילום: אבי חיון)
 

שרים, אוהבים וזוכרים את רונית

מנכ"ל המדיטק חולון דני וייס, המנהל האומנותי שלומי אלקבץ והאדריכל אבנר ישר, השיקו בערב גאלה חגיגי את אוסף הבגדים המרהיב שהותירה אחריה השחקנית והבימאית רונית אלקבץ, שנפטרה באפריל האחרון, בתערוכה "ז'ה טם, רונית אלקבץ", שמציגה את אישיותה העוצמתית של אלקבץ.

 

כאלף איש הגיעו לפתיחת התערוכה, שאצרה יערה קידר, שבפתיחתה נשאו דברים סגן ראש ראש עיריית חולון זוהר נוימרק ואחיה של רונית פרופ' יחיאל אלקבץ ושלומי אלקבץ. הזמרת דקלה, שהייתה חברתה הקרובה של אלקבץ, שרה לזכרה, כשהשיר הראשון "להיות לבד" נפתח בהקלטה של אלקבץ, כשדקלה הצטרפה לדואט.

 

השיר נגמר בבכי ובחיבוק מישר, אלמנה של אלקבץ. נכחו והתרגשו: שגרירת צרפת בישראל הלן לה-גל, יו"ר חבר הנאמנים של המדיטק משה (פטר) פטרבורג, יו"ר אגודת הידידים רז'ין גנזי, שגריר הודו בישראל פאוואן קאפור ורעייתו, יו״ר עופר השקעות ומליסרון ליאורה עופר, מנכ"לים משותפים ומבעלי קסטרו אתי וגבי רוטר, יו"ר אגודת ידידי מוזיאון ישראל גיל ברנדס ורעייתו שרון, מנהל ב.מ.וו וסמנכ"ל דלק מוטורס ברק כהן, בעלי סאקס רונית ואילן חלפון, האדריכל הבינלאומי רון ארד, אנשי עסקים, צלמי אופנה ואמנים.

 

אבנר ישר ושלומי אלקבץ (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
אבנר ישר ושלומי אלקבץ(צילום: רפי דלויה)

משה פטרבורג ורז'ין גנזי (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
משה פטרבורג ורז'ין גנזי(צילום: רפי דלויה)
 

וריפורטי במקום הראשון

גאווה ישראלית: חברת ריפורטי הישראלית זכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית בנושא ביטחון לאומי, שהתקיימה בניו יורק. בתחרות (American Security Today Awards) ASTORS השתתפו למעלה מ-100 חברות, שהציגו פיתוחים, חידושים וטכנולוגיות חדשות להתמודדות עם איומים בתחום אבטחת המולדת. מייסד ומנכ"ל החברה אמיר אליחי, התגאה בהכרה הבינלאומית שקיבלה החברה על הפיתוח של פלטפורמת החירום, שמחברת בין האזרחים למוקדי החירום בזמן אמת.

 

אמיר אליחי ()
אמיר אליחי
 

זינוק לפצועי צה"ל

בכירי המשק הישראלי בתחום הביטחון, הכלכלה והתרבות, הגיעו לערב השנתי של אגודת ידידי פצועי צה"ל, הזרוע הישראלית של ארגון נכי צה"ל, שהתקיים בבית הלוחם תל אביב. באירוע, שעמד בסימן השקת תוכנית שיקום לפצועי צה"ל הצעירים: "נקודת זינוק", הודה מנכ"ל ארגון נכי צה"ל תא"ל במיל' חיים רונן, לשותפים בעשייה.

 

יו"ר אגודת הידידים האלוף במיל' אליעזר שקדי נשא דברים. בנוכחים: ראש השב"כ נדב ארגמן, אביו עמירם ארגמן (87), נכה צה"ל ממלחמת העצמאות, ואמו תקווה. בנוסף, מפקד חיל האוויר לשעבר האלוף במיל' אמיר אשל, ראש אגף השיקום במשרד הביטחון האלוף במיל' עמוס ירון, יו"ר הבנק הבינלאומי אירית איזקסון, חמי פרס ומשפחת שטראוס בהרכב מלא.

אליעזר שקדי, חמי פרס ונדב ארגמן (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
אליעזר שקדי, חמי פרס ונדב ארגמן(צילום: סיון פרג')
 

רעיה, מיכאל (מיקי), עדי ואירית שטראוס (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
רעיה, מיכאל (מיקי), עדי ואירית שטראוס(צילום: סיון פרג')
 

מחשבים פסיכיאטריה

כ-200 מנהלות ומנהלים צעירים נכחו באירוע WeizmannVibe , שארגן עבורם מועדון הצעירים של אגודת ידידי מכון ויצמן למדע בחסות בנק פיקטט השוויצרי. הרצו לירן שלאק מהמכון, על הקשר בין למידה חישובית ומחלות פסיכיאטריות, עדי גולדנצוויג על פריצת דרך בטיפול למלריה ויותם סואץ על תזונה מותאמת אישית.

 

הקשיבו: יו"ר מועדון הצעירים באגודת הידידים ויו"ר קבוצת אלדר עמיר שאלתיאל, מנכ"ל אגודת הידידים יעל גורן וגמן, יו״ר המכון ומבעלי אמריקה ישראל שמשון הראל, מנכ"ל בנק פיקטט ישראל אלברט פריד, מנכ"ל קרן טראמפ אלי הורוביץ. את תשומת הלב "גנב" שי טייטלבוים, סמנכ"ל בחברה להגנת הטבע ובנה של דבורה טייטלבוים ז"ל, ממציאות הקופקסון, עמיר שאלתיאל.

 

עמיר שאלתיאל, החוקרים: עדי גולדנצווייג, יותם סואץ, לירן שלאק ()
עמיר שאלתיאל, החוקרים: עדי גולדנצווייג, יותם סואץ, לירן שלאק
 

יזמים על הבר

ערב "ניהול על הבר" בנושא "יזמות – באמת אפשר ללמוד את זה?", נערך ביוזמת הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב בשיתוף Wize - מיזם חברתי הפועל לקידום מדע, בהשתתפות צעירים ויזמים צעירים. ד"ר איריס גינזבורג, מנהלת תוכניות ה-MBA ביזמות וחדשנות בפקולטה, ועופר קליין, יזם ומנכ"ל-מייסד של Kwik me ובוגר ה-MBA, שיתפו את הצעירים באתגרים יזמיים וציידו אותם בטיפים.

 

עופר קליין וד"ר איריס גינזבורג (צילום: דנה תמרי) (צילום: דנה תמרי)
עופר קליין וד"ר איריס גינזבורג(צילום: דנה תמרי)
 

סקרמוצ'י באחוה בשטחים

איש העסקים אנתוני סקרמוצ'י, שזכור כמי שכיהן למשך זמן קצר כמנהל התקשורת בבית הלבן, הגיע לאריאל כדי לבקר במפעל הטחינה והחלווה "אחוה". לסקרמוצ'י התלוותה משלחת אנשי עסקים פרו ישראלים, שהגיעו לראות כיצד ישראלים ופלסטינאים עובדים בשלום במפעל. מנכ"ל החברה יעקב מלאך, הכריז על מטרת הביקור מצידו: "מטרתנו להראות את הפרדוקס שב-BDS, שמעודדים החרמת תוצרת שטחים וכך גורמים נזק לעובדים הפלסטינאים.

במפעל אחוה. במרכז: אנתוני סקרמוצ'י ויעקב מלאך (צילום: איציק ניסים) (צילום: איציק ניסים)
במפעל אחוה. במרכז: אנתוני סקרמוצ'י ויעקב מלאך(צילום: איציק ניסים)
 

בר דוד משפיעה פינטקית

מנכ"לית הבנק הדיגיטלי Pepper מבית לאומי לילך בר-דוד, התברגה לרשימת "הנשים המשפיעות בעולם הפינטק לשנת 2017" ("Women in FinTech Powerlist 2017"). זאת לפי רשימה שפרסם הארגון הבריטי Innovate Finance, שמציג מדי שנה נשים ממגוון תחומי עשייה, שיש להן השפעה ממשית לדעתו על קידום תחום הטכנולוגיה הפיננסית. נשים נוספות שהופיעו ברשימה הן יו"ר בנק Santander, מנכ"לית הבנק הדיגיטלי Starling, מנהלת החדשנות ב-UBS, מנהלת הרגולציה של PayPal, מנכ"לית Samsung Pay ועוד. פפר הוא חשבון בנק שמובסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית. Innovate Finance הוא ארגון מלכ"ר בריטי, שמאגד כ-250 חברות מהעולם, הקשורות לתחום הטכנולוגיה הפיננסית, שהוקם כדי לקדם את תעשיית הפינטק.

 

לילך בר דוד (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
לילך בר דוד(צילום: כפיר סיון)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים