שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עמי נחנק למוות במסעדה - איבריו הצילו 4 חולים

  עמי טודובר נחנק מפרוסת לחם כשבילה במסעדה והתמוטט. לאחר שמאמצי ההחייאה כשלו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו, בחר בנו היחיד, שאיבד גם את אימו לפני 11 שנים, לתרום את איבריו של האב. "תמיד דאגתי שיקרה לו משהו כי הוא לקח הכול ללב", אומר הבן. "אני יודע שהוא היה רוצה לעזור לאחרים"

  הבילוי במסעדה הסתיים בטרגדיה - שהצלת חיים בצידה: עמי טודובר, תושב חיפה בן 61, נחנק במסעדה כשאכל פרוסת לחם בשעה שהמתין לחברתו. צוות המסעדה ניסה לבצע בו פעולות החייאה, ואחר כך ניסו זאת גם אנשי מד"א, אולם בבית החולים נקבע כי טודובר סובל ממוות מוחי. בנו היחיד תרם את איבריו, ואלה הושתלו בארבעה חולים.

    

  "לא היססנו לרגע אם לתרום את האיברים של אבא". טודובר ז"ל (משמאל) ובנו ()
  "לא היססנו לרגע אם לתרום את האיברים של אבא". טודובר ז"ל (משמאל) ובנו

  האירוע התרחש ביום חמישי האחרון, כשטודובר ישב במסעדה שנהג לפקוד מדי יום חמישי והמתין לחברתו. לפתע הוא נחנק מפרוסת לחם שבה נגס. הוא ניסה להגיע אל חדר השירותים, אך התמוטט בדרך.

   

  עוד כתבות בנושא:

  מיהו הצעיר שקיבל את תרומת הלב מבני שנהרג?

  7 שנים אחרי שהציל חיים מתרומת כבד - יוסי זקוק לתרומה

  הכליה של אורית שנהרגה כשהועפה מסוס – מושתלת באביה


  בזמן שהזעיקו את מד"א ניסו אנשי צוות המסעדה לבצע בו פעולות היימליך, אך הכרתו של טודובר לא שבה אליו. כשצוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א הגיע למקום, המשיכו חבריו לבצע פעולות החייאה מתקדמות במשך כחצי שעה והצליחו להשיב לטודובר את הדופק, אולם כבר אז היה ברור כי הזמן הרב שחלף מרגע ההתמוטטות, שבו חמצן לא הגיע אל מוחו, סתם את הגולל על התקווה להציל את חייו.

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  טודובר הובהל לחדר הטראומה של בית החולים רמב"ם, שם נמשכו פעולות ההחייאה, והוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מונשם. משלא השתפר מצבו הוזמן אל בית החולים צוות חיצוני (בלתי תלוי) שכלל שני רופאים. לאחר בדיקות מקיפות שערכו לו קבעו השניים כי אין כל פעילות מוחית, וכך נקבע כי המנוח היה שרוי במצב של מוות מוחי נשימתי.

   

  "אבא דאג לכולם בחייו - הוא היה מתרגש אם ידע"

  עם היוודע מותו של אביו החליט יניב, בנו היחיד של טודובר, לתרום את איבריו של האב להשתלה. "לא היה לנו כל היסוס", הוא סיפר ל-ynet, "אבא לא ראה רופא 12 שנים, וכל האיברים אצלו שרדו. לא התלבטתי לרגע. אני לא מאמין בתחיית המתים, וגם אם היא קיימת, הרי שאם אדם נפטר ואפשר לקחת ממנו חלקי חילוף ובכך לעזור למישהו אחר לחיות, אין בכך רע.

   

  "אבא תמיד דאג לכולנו בחייו", מוסיף יניב, "הוא היה מסור גם לעבודה, וגם לבריאות של כל מי שסובב אותו. תמיד דאגתי שיקרה לו משהו, כי הוא לוקח הכול ללב. הוא איבד את אימא שלי לפני 11 שנים בגלל הסרטן, ואין לי ספק שאם היה יודע שאיבריו הצילו אחרים, הוא היה מתמלא התרגשות. זה הלב הרחב שהיה לאבא, להיות שם תמיד בשביל כולם".

   

  מאיבריו של עמי טודובר ז"ל הושתלו כבד, כליות, מסתמי לב וקרניות. המושתלים מתאוששים ומצבם יציב.

   

  צפו: ד"ר היימליך ז"ל מדגים כיצד לבצע את התמרון המפורסם לטיפול בחנק

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תרם איבריו לארבעה ישראלים. עמי טודובר ז"ל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים