שתף קטע נבחר

בנט ביטל אירוע של האגודה לזכויות האזרח בגלל "פעילות למען מחבלים"

פרסום ראשון: יום עיון בנושא זכויות עובדים בשיתוף משרד החינוך והאגודה לזכויות האזרח בוטל בעקבות מכתב ששלחו הורים שכולים לשר נפתלי בנט: "האגודה מגינה על מחבלים שרצחו את יקירינו". גורמים במשרד: "אם יימצא שהארגון מבקש לפגוע במדינה - לא יתקיים שיתוף פעולה לצמיתות"

 

 

שר החינוך נפתלי בנט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שר החינוך נפתלי בנט(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

שר החינוך נפתלי בנט ביטל אירוע של האגודה לזכויות האזרח בגלל "פעילות למען מחבלים". כך נודע ל-ynet. בנט קיבל היום (ג') מכתב עליו חתומות 45 משפחות שכולות, שבו הן עותרות על שיתוף הפעולה הקיים לכאורה בין משרד החינוך לבין האגודה לזכויות האזרח.

 

למכתב ששלחו המשפחות השכולות לבנט - לחצו כאן

 

מחר (יום ד') עתיד היה להתקיים יום עיון בנושא זכויות עובדים במסגרת אירועי "יום זכויות האדם הבינלאומי", כשיתוף פעולה בין משרד החינוך לבין האגודה. המשפחות השכולות שפנו לשר בנט ביקשו את התערבותו סביב קיום יום זה, כאשר לטענתן מטרת האגודה היא להרחיב את זכויות האדם של מחבלים ובני משפחותיהם. בין היתר ציינו המשפחות השכולות מספר מקרים שבהם עתרו באגודה לבג"ץ מטעם משפחות המחבלים כדי למנוע את הריסת בתיהם.

 

האירוע שבוטל ()
האירוע שבוטל

במכתב ששיגרו לשר כתבו המשפחות כי "האגודה לזכויות האזרח הינו ארגון דה-לגיטימציה קיצוני ביותר שבין שלל פעולותיו כנגד מדינת ישראל נלחם בנו, המשפחות השכולות, בצורה ישירה, עת הוא מגן על מחבלים שרצחו את ילדינו, הורינו, אחינו, נשותינו ובעלינו".

 

עוד נכתב: "לצערנו, אותם ארגוני דה-לגיטימציה מגנים שוב ושוב על אותם רוצחים שפלים. לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך ייתן רוח גבית לארגון זה. בסייעני הטרור יש להילחם ביד קשה ולא להעניק להם תמיכה תקציבית שיוצאת מהכיס של כולנו".

 

בתגובה למכתבם החליט השר בנט לבטל את יום העיון והנחה את מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, לקיים בדיקה מעמיקה באשר לשיתוף הפעולה.

 

גורמים במשרד החינוך אמרו ל-ynet: "שר החינוך לא יתן יד ולא כל סיוע שהוא לארגון המבקש לפגוע במדינת ישראל, ולכן אם יימצא שכך הדבר - לא יתקיים כל שיתוף פעולה לצמיתות. פעולות הארגון למען מחבלים עומדות בסתירה גמורה לערכים החשובים והמשמעותיים שמערכת החינוך העלתה על נס. לכשתסתיים בדיקת המשרד, יובאו ההמלצות בפני השר".

 

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שמלווה את המשפחות השכולות, אמר: "האגודה לזכויות האזרח פועלת בין היתר למען זכויות מחבלים בבתי משפט במימון ממשלות זרות. מדובר באחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת בחברה הישראלית ומן הכואבים ביותר למשפחות השכולות".

 

מהאגודה לזכויות האזרח נמסר כי האגודה "נדהמה לגלות מפרסום הודעה לעיתונות של 'אם תרצו' בתקשורת על ביטול הכנס בנושא זכויות עובדים שתוכנן למחר בשיתוף עם המשרד החינוך ומט"ח לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי. שיתוף הפעולה המקצועי בין האגודה לזכויות האזרח למשרד החינוך נמשך כארבעים שנה ומול כל שרי החינוך".

 

האגודה הביעה "דאגה עמוקה עוד יותר מכך שעולה כי שר החינוך הנוכחי תופס תפקידו כמבצע הלכה למעשה של התנועה הקיצונית אם תרצו העושה שימוש ציני בכאבן של משפחות שכולות. ההחלטה מריחה ריח של דה לגיטימציה ורדיפה של ארגוני החברה האזרחית".

 

בהמשך פנתה האגודה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקשה את התערבותו המיידית לביטול הנחייתו של השר בנט. "להפתעתנו הערב פורסם ב-ynet כי הכנס בוטל בהוראת השר בנט - ובירור העובדות עם הגורמים הרלוונטיים העלה כי הכנס לא יתקיים כמתוכנן, ומשרד החינוך, שהוא בין מארגניו, לא התיר לנציגיו לקחת בו חלק".

 

"הנחיה זו של השר בנט היא עוד חוליה בשרשרת הדה-לגיטימציה של ארגוני החברה האזרחית על ידי גורמים בכירים בממשלה. האגודה מגנה גם על הזכות לאזרחות, כולל של מי שעברו עבירות חמורות; על זכויות האדם של אסירים באשר הם, ועל זכותם של בני משפחה של מי שפשעו, שלא לאבד את ביתם. אנו מגנים על זכויות בני אדם באשר הם בני אדם בין שמדובר בזכותו של האסיר יגאל עמיר להינשא, ובין שמדובר בזכותו של האסיר כרים יונס ללמוד

באוניברסיטה. זו הייתה דרכה של האגודה מאז הקמתה, ועליה גאוותנו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר החינוך בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים