שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גרמניה: בוטל שידור הופעה של רוג'ר ווטרס - בגלל תמיכתו ב-BDS

  תחנות רדיו בגרמניה, שהיו אמורות לשדר את הופעותיו של חבר להקת פינק פלויד, הודיעו כי לא ישדרו אותה - כתגובה על פעילותו של ווטרס בתנועת החרם על ישראל. "לאנטישמיות המשתוללת כנגד ישראל אין מקום בגרמניה", אמרה מנהלת אחת התחנות

  רשת השידור הגרמנית "Five State" הודיעה כי היא מבטלת את תוכניותיה לשדר בשנה הבאה הופעה של המוזיקאי רוג'ר ווטרס, בשל מה שהגדירו כ"האשמות כלפיו בעוון אנטישמיות". על פי דיווחים, גם תחנות רדיו ששייכות לתחנת ARD הלאומית בגרמניה, שתכננו לשדר את הופעותיו של איש להקת פינק פלויד בברלין ובקלן בקיץ הבא, חזרו בהן מההחלטה כתגובה להאשמות. גורמים מתחנת RBB, שגם היא חלק מרשת השידור ARD, אף הודיעו כי ברצונם להעביר בכך מסר לאומנים אחרים שמתכוונים לחבור ל-BDS, תנועת החרם על ישראל.

   

  הוחרם ברשתות גרמניות. ווטרס (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  הוחרם ברשתות גרמניות. ווטרס(צילום: gettyimages)

  "נקיטת עמדה בנושא זה היא איתות חשוב מצד RBB אל עבר הקהילות היהודיות בברלין ובברדנבורג", אמרה מנהלת התחנה, פטרישיה שלינג'ר, בהצהרה שהוציאה. "התגובה המהירה וההחלטית מצד הגופים המשדרים היא סימן חשוב לכך שלאנטישמיות המשתוללת כנגד ישראל אין מקום בגרמניה", הוסיף יוזף שוסטר, נשיא המועצה המרכזית ליהדות בגרמניה.

   

  רוג'ר ווטרס נמנה עם התומכים הגדולים בתנועת החרם על ישראל, והוא נחשב למוזיקאי המרכזי שבין דובריה. בשנים האחרונות מפציר המוזיקאי באמצעות מכתבים פומביים באומנים רבים שמתכוונים להופיע בישראל, לבטל הופעתם באזור. בין השמות שזכו למכתבים, נסיונות שכנוע ועלבונות מצד ווטרס או תנועת החרם, ניתן למנות כוכבים כמו ג'ון בו ג'ובי, להקת רדיוהד ולאחרונה גם הזמר ניק קייב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים