שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "תיתכן שביתה": הוראה לחברות התעופה לסוף השבוע בנתב"ג
  אחרי הודעת ועד עובדי רשות שדות התעופה כי הפעילות בנתב"ג תושבת במהלך השבת, נשלחה הודעה לחברות התעופה כדי לצמצם את הפגיעה בציבור הנוסעים. ברשות, שזועמים על רפורמת דרעי לשינוי תשלומי ארנונה, קראו הבוקר לנוסעים להתעדכן על הטיסה מול החברות ובאינטרנט

  בדרך לשביתה בנתב"ג: חברות התעופה ושותפי הפעילות ערכו הבוקר (ד') ישיבה מיוחדת בעקבות הודעת ועד עובדי רשות שדות התעופה על שביתה בנמל התעופה בן גוריון מכניסת השבת ועד צאתה. בתום הישיבה הוחלט לפרסם הודעה מסודרת לחברות התעופה ובה ייכתב כי "תיתכן שביתה" כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בציבור הנוסעים.

   

  עובדי רשות שדות התעופה הכריזו אתמול על עבודה במתכונת של יום כיפור בסוף השבוע הקרוב בשל החלטת שר הפנים אריה דרעי להקים ועדה שבה שותפים ראשי יישובים באזור השפלה, ועדה שמטרתה לטענתם להכשיר מהלך שיביא לגביית כספים מרשות שדות התעופה. משמעות ההשבתה היא שמשעה 17:00 ביום שישי ועד צאת שבת בשעה 18:00 לא תתקיים כל פעילות. השביתה, אם אכן תצא לפועל, תשפיע על יותר מ-160 טיסות וכ-26 אלף נוסעים שצפויים לפקוד את נתב"ג בשבת הקרובה.  

   

  ועדת החריגים של ועד עובדי הרשות החליט לאפשר המראות ונחיתות של עשר טיסות טרנס-אטלנטיות כדי למנוע את האפשרות שנוסעים יתקעו בעקבות עיכוב בטיסות הרחוקות. 

  כך ייראה נתב"ג בסוף השבוע הקרוב? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  כך ייראה נתב"ג בסוף השבוע הקרוב?(צילום: מוטי קמחי)

   

  ועד העובדים ציין בהודעתו כי כבר בעבר ניסו ראשי רשויות בשפלה לקחת כספים מרשות שדות התעופה, אולם ראש הממשלה התחייב בכתב כי לא ייגבו כספים מהרשות. "במיוחד לאור העובדה שהרשות איננה סמוכה לשולחן משרד האוצר או תקציב המדינה, היא לא מקבלת שום שירות מאף ישוב באזור ומתפעלת הכל באופן עצמאי ועל חשבונה", נכתב בהודעה שבה נמסר איום השביתה.

   

  בוועד העובדים קראו הבוקר לציבור הנוסעים להתעדכן בחברות התעופה ובאתר האינטרט של רשות שדות התעופה.

   

   

  פורום "עוטף נתב"ג", המורכב מהרשויות מסביב לשדה התעופה, גינה אתמול את איומי השביתה: "אנו דוחים בשאט נפש את ניסיון ארגון העובדים של רשות שדות התעופה לחבל בחופש התנועה של תושבי מדינת ישראל כאילו מדובר בעסק פרטי. בקשת הרשויות לצדק חלוקתי נובעת מהנזקים הכלכליים והאחרים, העצומים, שנגרמים לרשויות אלו והיא אינה באה על חשבון העובדים. רווחי רשות שדות התעופה נאמדים במיליארד שקלים בשנה, לאחר כל ההשקעות וחלוקות השכר".

   

  "פורום הרשויות מבקש צדק חלוקתי רק ביחס לרווחים אלו ובשום פנים לא על חשבון העובדים. שר האוצר משה כחלון ושר הפנים אריה דרעי הביעו עמדה נחרצת לגבי רצונם לסייע לחלשים ולגרום לצדק חלוקתי כולל במדינת ישראל, ו-250 אלף תושבי רשויות עוטף נתב"ג מחזקים את ידיהם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים