שתף קטע נבחר

מנכ"ל חדש-ישן לבזן: ישר בן מרדכי

ישר בן מרדכי פרש מבזן במרץ 2011, לאחר שהוביל אותה כמנכ"ל במשך 11 שנה. המנכ"ל החדש ייכנס לתפקידו מחר - ויחליף את אבנר מימון שהודיע על פרישה לפני 10 ימים

בזן מודיעה על מינוי של מנכ"ל חדש - ישר בן מרדכי. בן מרדכי חוזר לחברה, שבשליטת החברה לישראל, שש שנים לאחר שפרש ממנה, במרץ 2011, לאחר 11 שנה בתפקיד. הוא ייכנס לתפקידו כבר מחר, ב-30 בנובמבר.

 

לפני עשרה ימים הודיעה המנכ"ל הנוכחי אבנר מימון על פרישתו מהחברה, כשנתיים לאחר מינויו. לאחר ההודעה של מימון, ההערכה היתה כי בן מרדכי הוא המועמד הבכיר להחליפו בתפקיד. בשיחה עם "כלכליסט" לאחר הודעת ההתפטרות אמר מימון כי "הרגולציה הסביבתית הפכה להיות בלתי אפשרית".

 

מימון הוא המנכ"ל הרביעי שעזב את בזן תוך 6 שנים. ישר בן מרדכי פרש במרץ 2011, כאמור, ופנחס בוכריס שהחליף אותו עזב את התפקיד בפברואר 2013, לפני פרישתו של אריק יערי בספטמבר 2015.

ישר בן מרדכי, המנכ"ל החדש (צילום: רמי שלוש) (צילום: רמי שלוש)
ישר בן מרדכי, המנכ"ל החדש(צילום: רמי שלוש)

ישר בן מרדכי אמר לאחר ההודעה על המינוי: "אפעל על מנת שקבוצת בזן תמשיך לפעול באופן מקצועי ובטוח, ותהיה יעילה, תחרותית וגמישה, תוך טיפוח כוח אדם מקצועי ואיכותי בתוך סביבת עבודה נעימה ומעודדת יצירתיות.

 

"נמשיך להיות קשובים לסביבה ונפעל להשתלבות בצורה מיטבית של קבוצת בזן בקהילה הסובבת אותה. כמי שמכיר את בזן לפני ולפנים, אני מאמין כי לקבוצת בזן יש את היכולות לממש הזדמנויות עסקיות משמעותיות ולהסתכל לעתיד בביטחון".

 

יו"ר דירקטוריון בזן, עובדיה עלי, הוסיף: "בשמי ובשם דירקטוריון קבוצת בזן, אני מודה לישר שנענה לאתגר. אני סמוך ובטוח שישר הוא האיש הנכון בזמן הנכון. ניסיונו העשיר של ישר והיכרותו המעמיקה עם החברה, עם התעשייה, עם שוק ההון וגורמים נוספים, יתרמו להעברת תפקיד חלקה ולהמשך הצלחתה ושגשוגה של קבוצת בזן".

 

חברת בתי הזיקוק פרסמה מוקדם יותר החודש סיכום מוצלח של הרבעון השלישי, עם זינוק של יותר מ־100% של הרווח לפני פחת והפחתות (EBITDA) — ומודיעה בפעם השנייה השנה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, הפעם של 65 מיליון דולר.

 

הנהנות העיקריות מהדיבידנד יהיו חברת פטרוכימיים של דיוויד פדרמן, שצפויה לקבל כ-10 מיליון דולר, והחברה לישראל של עידן עופר, שצפויה לקבל כ-22 מיליון דולר. בתחילת השנה חילקה החברה 85 מיליון דולר.

 

הכנסות בזן ברבעון הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר, עלייה של 40% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה נבעה בעיקר מעליית מחירי המוצרים הקשורים למחירי הנפט הגולמי. התוצאות השתפרו באופן ניכר גם בעקבות העלייה במרווחי הזיקוק (הפער בין מחירי חומרי הגלם למחירי התזקיקים המיוצרים) ביחס לרבעונים קודמים, אך גם לאור העובדה שברבעון המקביל ביצעה בזן שיפוץ במתקנים שלה שהשפיעו לשלילה על התוצאות.

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים