שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לבנון נגד ליגת הצדק: "נגרש את גל גדות מהמדינה"

  רגע לפני ההשקה השקטה של "ליגת הצדק" בלבנון - פעילים נגד ישראל יוצאים נגד הסרט. "גל גדות מגיעה אלינו מחופשת לפנטזיה הוליוודית כדי לגרום לנו לקבל את הדימוי החיובי של ישראל. היא נבעטה מהדלת וחוזרת דרך החלון", נכתב באחד העיתונים שמזוהים עם חיזבאללה

   

  חמישה חודשים אחרי ש"וונדר וומן" נאסר להקרנה בלבנון בהוראת הממשלה המקומית, חוזרת גל גדות לראש סדר היום הציבורי במדינה. הפעם זה קורה לקראת ההשקה השקטה של "ליגת הצדק" בכיכובה של השחקנית הישראלית - המיועדת ליום חמישי הקרוב. כמו אז גם עתה יוצאים ארגוני החרם על ישראל בקרב מאסף נגד מפיצי הסרט ומבקשים לפסול את הקרנתו בלבנון.

   

  באיחור מה - לא מעט בגלל דממת האלחוט של המפיצים, חברת יוסף שאקרה ובניו, ובעלי בתי הקולנוע - נזכרו פעילי החרם בלבנון לפנות לרשויות הביטחון המקומיות ולדרוש כי יפסלו להקרנה גם את הסרט הנוכחי, שבו מככבת גדות כוונדר וומן לצד בן אפלק, הנרי קאביל, עזרא מילר, ג'ייסון מומואה וריי פישר. תחילה היה אמור הסרט החדש לעלות ב-16 בנובמבר כמו בכל העולם, ואז נדחה ל-30 בנובמבר. בהיעדר קמפיין קידום ל"ליגת הצדק" ופיזור דיס-אינפורמציות לגבי הפצתו, התקבל הרושם כי הוא נגנז. אולם עתה מסתבר כי הסרט הוגש לבדיקת מועצת הביטחון, והיא אמורה להכריע אם לאשר את הקרנתו או להחרימו.

   

   

  מול חובבי הקולנוע שדוחפים להקרנת "ליגת הצדק" בבתי הקולנוע בביירות וברחבי המדינה, יצאו פעילי החרם במתקפה חריפה על גדות וגם על המפיצים. "זה הסרט בהשתתפות גל גדות, 'חברתנו הישראלית'. האם זה עיוורון?" כותב היום פייר אבי-סעב בטור אישי לעיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, ובו הוא מאשים את המפיצים ואת בעלי בתי הקולנוע בתאוות בצע ובשיתוף פעולה עם האויב הציוני. "אחד מהם כבר אמר לנו שלא אכפת לו מהסוגיה הישראלית-פלסטינית, וגם קרא להחרמת הסרטים האיראנים לפני אלו הישראלים", התקומם.

   

  "חשבנו שסיימנו עם השערוריות מסביב לגדות לפני חמישה חודשים, אז בואו נחזור לנקודת האפס", כותב אבי-סעב. "גל גדות, שנבעטה החוצה מהדלת, חוזרת מהחלון. יש אנשים שמתעלמים מדעת הקהל ומתכחשים להחלטות של הרשויות הלבנוניות, וכמו גנבים בלילה מנסים להבריח סרט מסריח בידיעה שהשיווק שלו לא הגון. מה ההבדל בינם לבין מבריחי המזון והתרופות הפגומים? זה שהם מתיימרים לבצע את זממם בשם 'הפתיחות והחירות' ו'הפיתוח הכלכלי'. זכותנו לפקפק במניעיהם ולומר: מי שמקדם את גדות משרת מהלך לנורמליזציה עם האויב הציוני, אם ישירות ואם לא, אם במכוון ואם לא".

   

  בטורו תוקף אבי-סעב את תעשיית הקולנוע הלבנונית ומאשימה שהיא מתפתה ללכת שולל אחר הפיתויים שמציגה גדות והוליווד העומדת מאחוריה. הוא מזכיר את חטאי הבמאי זיאד דואיירי, שצילם בישראל את סרטו "הפיגוע", שבגללו נחקר על ידי רשויות הביטחון הלבנוניות, ומתייחס לאיש התיאטרון זיאד עיתאני, שנעצר ונחקר באשמת בקשר עם גורם ישראלי. גם לכאן כמובן השתרבבו שמה ותמונתה של גדות, שהפכה לאובססיה של הלבנונים. הטענות שלפיהן היא סוכנת המוסד שבאה במגע עם עיתאני הוכחשה על ידי גורמי הביטחון המקומיים, והם אף טענו ששמועות אלו הופצו בתקשורת על ידי המוסד עצמו.

   

   

  המאמר נגד גדות ו"ליגת הצדק" ()
  המאמר נגד גדות ו"ליגת הצדק"

  "סוס טרויאני מנסה לחדור למבצר המצפון הלאומי שלנו? היום אנחנו יודעים, וההוכחות מוחשיות, שהאויב עובד בשיטתיות כדי להפר את המצפון שלנו, להפריע למבט שלנו ולפתות את האליטות שלנו", טוען אבי-סעב. "הוא זומם לשבות את ליבם של הצופים שבינינו. המטרה של היישות הכובשת היא למשוך את דעת הקהל באמצעות מאמץ תרבותי, אומנותי וחברתי, לטשטש את פשעיו ולבטל את הזכות למאבק צודק באצטלה של שלום, פתיחות וחופש הביטוי. גל גדות מגיעה אלינו מחופשת לפנטזיה הוליוודית כדי לגרום לנו לקבל את הדימוי החיובי של ישראל. בואו נשבור את המיתוס של וונדר וומן ואז נגרש את גל גדות מלבנון. האישה המאוירת לא תצליח. ישראל תפסיד במלחמה על נורמליזציה תרבותית ותוכרע בשדה הקרב".

   

  בנוסף לאבי-סעב גם ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה שידרו כתבה באחת ממהדורות החדשות שלהם בנושא תחת הכותרת "השחקנית הציונית, גל גדות, שוב מנסה להסתנן לבתי הקולנוע בלבנון, ותנועת ההתנגדות לנורמליזציה עם ישראל אורבת".

   

   

  השתתף בהכנת הידיעה: רועי קייס
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "נכנסת מהחלון אחרי שנבעטה מהדלת"
  לאתר ההטבות
  מומלצים