שתף קטע נבחר

רק 2.5 שנות מאסר לשכן שתקף בנות בשנתן

הנאשם הודה שנכנס ב-3 מקרים לחדר השינה של שכנותיו, בנות 22 ו-14, וניסה לבצע בהן מעשים מגונים. השופט אברהם אליקים התחשב בנסיבות חייו

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר לאחרונה 30 חודשי מאסר על גבר שהודה והורשע בשלושה מקרים שונים שבהם נכנס לחדר השינה של שכנותיו – בנות 22 ו-14 - וניסה לבצע בהן מעשים מגונים. בגזר הדין התחשב השופט אברהם אליקים בנסיבות חייו הקשות של הנאשם.

 

בנובמבר 2015, בסמוך לשעה 4:00 בבוקר, נכנס הנאשם לחדר השינה של הבנות בשעה ששתיהן ישנו במיטותיהן. הוא ניגש לבגירה והסיר מעליה את השמיכה. היא התעוררה ואיימה לקרוא לאחיה, ובתגובה אמר לה הנאשם "אל תקראי לאף אחד, בא לי עלייך", ויצא מהבית.

 

בתחילת מרס 2016 שוב נכנס הנאשם לחדר של הבנות והסיר את השמיכה מהאחות הגדולה. היא התעוררה וברחה למטבח והוא יצא מהבית. חודש לאחר מכן הוא נכנס לבית בפעם השלישית, ניגש למיטתה של בת ה-14, הסיר את השמיכה מעל גופה, הכניס ידו מתחת לכותנתה וליטף את שדה. היא החלה לצעוק והוא ברח.

 

במסגרת הטיעונים לעונש ביקשה המדינה באמצעות עו"ד הילה אייזנבנד להטיל על הנאשם בין שלוש לחמש שנות מאסר. מנגד ביקש הסניגור עו"ד מיכאל כרמל להסתפק בעבודות שירות ומאסר על תנאי. הוא ציין שכבר בתחילת הדרך לקח הנאשם אחריות על מעשיו והוסיף שאין לו הרשעות קודמות בעבירות מין. עוד ביקש הסנגור לקחת בחשבון את גילו המתקדם של האיש ואת נסיבות חייו הטרגיות – רצח שני ילדיו לפני כמה שנים.

 

הנאשם עצמו הביע צער "על מה שקרה" והסביר שמעולם לא היה מעורב במעשים כאלה.

 

השופט אברהם אליקים כתב בהתייחסו לאירוע השלישי כי "במקרה זה פגע הנאשם בצורה לא קלה בכבודה ובפרטיותה של המתלוננת". הוא הדגיש את הצורך בהגנה על שלומם ושלום גופם של קטינים חסרי ישע ונקיטת מדיניות ענישה מחמירה כלפי עברייני מין המנצלים את תום ליבם.

 

השופט ציין שבמעשיו כלפי המתלוננת הבגירה פגע הנאשם בכבודה ובפרטיותה וכי למרות שבאירוע הראשון הבין שהוא לא רצוי, ניסה לבצע את מעשיו פעמיים נוספות. "אמנם הנאשם לא פעל באלימות כלפי המתלוננות, אך לא ניתן להקל ראש בתחושת האימה והפחד שפוקדים אדם שמתעורר בחדר השינה שלו כשמולו ניצב מסיג גבול שמטרתו לבצע בו עבירות מין", נכתב בהכרעת הדין.

 

השופט אליקים זקף לזכות הנאשם את העובדה שבעקבות הודאתו נחסכה עדות המתלוננת הקטינה ושנטל אחריות חלקית שחסכה זמן שיפוטי. הוא גם התחשב בנסיבות חייו הקשות.

 

בסיכומו של דבר דן השופט את הנאשם ל-30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי של 21 אלף שקל למתלוננות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים