שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טיבי נגד טייב: "ירושלים של זהב? של מחסומים, כדורים וכיבוש"
  סגן יו"ר הכנסת מחה על חגיגות כ"ט בנובמבר באו"ם ותקף את ההחלטה לבצע את השיר שמזוהה עם שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים. טיבי: "נעמי שמר התעלמה מהפלסטינים שהתפללו ברחובות". השגריר דנון בתגובה: "בושה שח"כ יוצא נגד חגיגות הקמת המדינה"

   

   

   

  טיבי נגד "ירושלים של זהב": כיכר העיר לא הייתה ריקה    (צילום: או"ם)

  טיבי נגד "ירושלים של זהב": כיכר העיר לא הייתה ריקה    (צילום: או"ם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יממה לאחר חגיגות כ"ט בנומבר באו"ם, ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) תקף את חגיגות כ"ט בנובמבר באו"ם ומחה על הופעתה של הזמרת נינט טייב עם השיר "ירושלים של זהב". טיבי נאם במהלך ועידת פלסטין שהתכנסה באו"ם במסגרת יום הסולידריות עם העם הפלסטיני שמצוין מדי שנה במטה הארגון.

   

  מדינה אחר מדינה: ההצבעה הדרמטית בתולדות ארץ ישראל

  70 שנה לכ"ט בנובמבר: "שמחה שנמשכה ימים ולילות, הייתה אופוריה"

   

  "ירושלים עשויה היום ממחסומים, כדורים וכיבוש. לא אור ולא זהב", אמר טיבי. "נעמי שמר כתבה שכיכר העיר ריקה, והתעלמה מהפלסטינים שהתפללו ברחובות". טיבי אמר כי "המשורר תמים ברגותי יותר דייק כשכתב: "להקים מדינה פלסטינית עצמאית כדי שכולנו, פלסטינים וישראלים נזכה לשלום, אור וקדמה והאזור כולו ייהנה מכך".

   

  "נעמי שמר טעתה". ח"כ אחמד טיבי באו"ם ()
  "נעמי שמר טעתה". ח"כ אחמד טיבי באו"ם

   

   

  נינט טייב מבצעת את "ירושלים של זהב" באו"ם, השבוע

  נינט טייב מבצעת את "ירושלים של זהב" באו"ם, השבוע

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  טיבי הוצג במהלך הוועידה כסגן יושב ראש הכנסת של ישראל והיה אחד מהנואמים המרכזיים באירוע. הוא תקף את האירוע הישראלי שנערך השבוע לציון ההצהרה בכ"ט בנובמבר ואמר: "במקום לפעול למען שיוויון, שלום וקבלת האחר, ממשלת ישראל מקדמת את חוק הלאום שמדבר על הגדרה עצמית רק ליהודים ומקים יישובים ללא ערבים". טיבי ציין כי "הרשימה המשותפת פועלת יחד עם יהודים דמוקרטיים נגד מבול החוקים האלה כדי להביא לחיים טובים יותר".

   

  טיבי תקף גם את התנהלות כוחות הביטחון ואמר כי "שוטרים שהרגו פלסטינים תמימים וקדושים עדיין מסתובבים חופשי". הוא מנה את שמותיהם של תושבים ערבים שנהרגו מירי שוטרים, בהם חיר חמדאן מכפר כנא, יעקוב אבו אלקיעאן מאום אל-חיראן ומוחמד טהה שנהרג במהומות בכפר קאסם לפני כחצי שנה.

   

  "שמענו לאחרונה הצעות לתיווך בהסכם השלום מצד ארה"ב, אבל אנחנו לא יכולים לקבל פתרון שלא כולל מדינה פלסטינית שירושלים היא בירתה", אמר טיבי. "נראה שישראל הצליחה להכשיל את פתרון שתי המדינות, ולכן אין מנוס מדיון במתווה של מדינה אחת עם שוויון אזרחי לכולם", הוסיף.

   

  השגריר הישראלי באו"ם דני דנון תקף את טיבי בחריפות ואמר: "בושב וחרפה שח"כ משמיץ את ישראל מעל בימת האו"ם ויוצא נגד החגיגות להקמתה". דנון הוסיף כי "הניסיונות של גורמים אנטי-ישראלים לנצל את בימת האו"ם כדי לפגוע בנו לא יועילו. אמש שוב הוכחנו את התמיכה הגדולה שאנחנו זוכים מידידינו הרבים בעולם, כשסגן נשיא ארה"ב מייק פנס ועשרות שגרירים הגיעו לחגוג עמנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים