שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התקרית ליד שכם: ההורה שירה חשוד בגרימת מוות ברשלנות
  המלווה שנפצע בתקרית סיפר כי עשרות פלסטינים זרקו אבנים על הילדים שהיו בטיול. "ניסינו להגן עליהם, יריתי מתוך הגנה עצמית". הורי הילדים, בהם היורה, נחקרו במשטרה ושוחררו. אחד הילדים אמר ל-ynet: "היו גם ערבים שהגנו עלינו קצת עד שהצבא הגיע ומצא אותנו". יו"ר מועצת שומרון, יוסי דגן: "זה היה עלול להיגמר בלינץ'"

   

  המלווה שנפצע מספר על התקרית    (צילום: אלישע בן קימון)

  המלווה שנפצע מספר על התקרית    (צילום: אלישע בן קימון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "עשרות פלסטינים השליכו לעברנו סלעים ואבנים, היינו בסכנת חיים וניסינו להגן על הילדים". כך שחזר האב שירה למוות בפלסטיני את התקרית הקשה שאירעה אתמול בבוקר (יום ה') סמוך לכפר קוסרא, שבמהלכה הותקפה באבנים קבוצת ילדים שהייתה בטיול בר מצווה. הורי הילדים, בהם ההורה שירה בפלסטיני, נחקרו במשטרה ושוחררו בערבות עצמית. היורה חשוד בגרימת מוות ברשלנות.

   

  "נאלצתי לירות מתוך הגנה עצמית. אני מקווה שהשכל הישר יגבר ושיבינו מה התרחש פה", הוסיף האב. זמן קצר לאחר התקרית חולצו הילדים מהאזור על ידי כוח צה"ל. שני ישראלים שנפצעו באורח קל פונו לטיפול בבית החולים בילינסון.

   

  פרופ מיכאל דרשר, מנהל חדר המיון בבילינסון: "הפצועים שהגיעו לבית החולים קיבלו מכות יבשות, הם בהכרה ונמצאים בהשגחה. נעשה להם בדיקות רנטגן, אבל מצבם טוב ואני מקווה שהם ישוחררו בקרוב".

   

  טיפול באחד ההורים המלווים שנפגע בתקרית ()
  טיפול באחד ההורים המלווים שנפגע בתקרית


   (צילום: TPS) (צילום: TPS)
  (צילום: TPS)

  המלווה שנפצע בתקרית סיפר: "יצאנו בבוקר לטיול בר מצווה עם קבוצה של ילדים, 20 נערים ושני הורים, מכל מיני יישובים מאזור השומרון. טיילנו בשטח פתוח, צמוד לכביש. 200 מטר מכביש 5 וכביש אלון התקיפו אותנו עשרות ערבים באבנים, סלעים ואלות. היינו עסוקים בלהגן על הילדים, וקיבלתי אבן בראש, גם האבא השני נפצע. ברוך השם שהילדים יצאו בשלום, בריאים ושלמים, זה מה שחשוב".

   

  אמו של אחד הילדים

  אמו של אחד הילדים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המלווה השני סיפר ל-ynet: "יצאנו לטיול בר מצווה של ילד עם ליווי של שני הורים, אני ועוד אחד. באיזשהו שלב היינו 200 מטר מהכביש ומצאנו את עצמנו מתחת למטר של אבנים וסלעים. זה היה ממש סכנת חיים. סלעים נפלו לידנו. המלווה שני, שהיה גם כן חמוש, הלך לאבטח ולראות מה קורה, שאף אחד לא מתקרב. אני מצאתי איזושהי מערה והכנסתי לשם את הילדים. מטר האבנים לא פסק לרגע".

   

  התקרית ליד קוסרא, היום. "מטר האבנים לא פסק" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  התקרית ליד קוסרא, היום. "מטר האבנים לא פסק"(צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  אחד ההורים ירה, השני הכניס את הילדים למערה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  אחד ההורים ירה, השני הכניס את הילדים למערה(צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)
   

  האב מספר כי הילדים שהיו איתו במערה "היו נחושים ואמיצים, אך חלקם גם היו מפוחדים. הייתי עסוק בלאבטח אותם. באיזשהו שלב הפלסטינים ממש התקרבו, עשו איגוף וירדו לדרך, ממש סגרו אותנו. האבא השני השאיר את האקדח שלו אצלי, ניסיתי להרחיק אותם עם יריות באוויר וזה לא עזר, הם התקרבו". האב מספר שהיו במקום גם שני פלסטינים שניסו להגן עליו ועל הילדים, אבל "30 פשוט ניסו לעשות לינץ'". לדבריו, הוא לא ראה אם מישהו מהפלסטינים כיוון נשק לעבר אחד הילדים.

   

  אחד הילדים שהותקפו סיפר ל-ynet: "הם התחילו לאיים עלינו עם אקדח, לזרוק עלינו אבנים, אמרו לנו 'תביאו את התיקים, תביאו את הטלפונים'. הם זרקו עלינו אבנים, קיללו, נתנו כאפות, בוקסים, אני קיבלתי אבן בברך, הרב שלי קיבל אבן בראש, חברים שלי כמה קיבלו כאפות, בוקסים, הם באו לרסס גם גז מדמיע. היו גם ערבים שהעיפו את הערבים שרצו לזרוק עלינו אבנים, הגנו עלינו קצת עד שהגיע הצבא ומצא אותנו".

   

  הילדים בכו ואמרו 'שמע ישראל'

  קרן פרלמן, אימו של אחד הילדים בטיול בשומרון, סיפרה: "מוקדם בבוקר לקחתי את הבן שלי לטיול בר מצווה באזור מגדלים, טיול שהיה מתואם ומאושר על ידי הצבא. מאוחר יותר קיבלתי הודעה על האירוע, וההרגשה של חוסר האונים הייתה נוראית. פגשתי את בני והוא סיפר לי על טראומה הקשה שהם עברו, הוא סיפר שריססו גז פלפל לתוך המערה, לקחו להם תיקים, ציוד וממתקים. הוא סיפר על נדרים רבים שילדים לקחו על עצמם, על הרגשה של מוות קרוב, על אמירות 'שמע ישראל' ועל בכי קורע לב".

   

  פרלמן מותחת ביקורת על התנהלות הצבא: "שעה וחצי עד שהגיע הצבא. שעה וחצי שהילדים התחבאו במערה מתפוררת כשמעליהם מאות ערבים. שעה וחצי שהמלווים הגיבורים עומדים בפתח וסופגים מכות ואבנים להגן על הילדים, והצבא פשוט לא טרח להגיע". 

   

  יו"ר המועצה המקומית שומרון, יוסי דגן, אמר בעקבות התקרית כי הוא מגבה לחלוטין את היורים. דגן הגיע לשטח וליווה את הפצועים לבית החולים. "האירוע הזה היה עלול להיגמר בלינץ', זה היה עלול להיגמר לא בבית חולים אלא במקום אחר לגמרי", אמר דגן.

   

  הכוח הצבאי שהגיע לאזור התקרית היה מגדוד של גבעתי שאחראי על הגזרה. באוגדת איו"ש בודקים אם הטיול תואם מראש עם החטיבה המרחבית שומרון, כפי שטענו כמה מהורי הילדים.

   

   


  פורסם לראשונה 30/11/2017 16:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים