שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרסום ראשון: נהגים שיורידו את מבטם מהכביש - יקבלו קנס

  נוהגים? אל תסתכלו למטה. תקנה חדשה קובעת כי אם הסטתם את מבטכם מהכביש, שוטר יכול לרשום לכם קנס של 500 שקלים ו-6 נקודות. הוא לא צריך להוכיח שיש סמארטפון ברכב

  הורדתם את הראש כדי לראות לאן אתם צריכים לפנות באפליקציית הניווט או לבדוק מי שלח לכם הודעה בוואטסאפ, ייתכן שבקרוב הסרת המבט מהכביש תעלה לכם 500 שקל.

   

   

  במשטרת התנועה אומרים כי קיימת תופעה חמורה של נהגים שמסירים את מבטם מהכביש על מנת להביט בטלפון הנייד הנמצא על ברכיהם. בהנחיה חדשה נכתב כי "לאור התופעה החמורה של נהגים שעושים שימוש בטלפון, באופן שהוא מונח על רגליהם, על המושב או בכל מקום אחר שאין התקן חוקי ומבטם מופנה מטה ולא לדרך, עם כל הסכנות הכרוכות בדבר - יש לנהוג עם הנהגים כדלקמן: שוטר המבחין בנהג שרכבו בתנועה ואשר ראשו מוטה מטה וניכר כי מבטו אינו מופנה לדרך וכי הוא מתעסק בעניין שאיננו חלק מפעולת הנהיגה - ירשום לנהג דו"ח בגין נהיגה בחוסר זהירות. הקנס: 500 שקלים ו-6 נקודות".

   

  במשטרה אמרו כי השוטר לא חייב לראות טלפון נייד ברכב, שלנהגו הוא רושם את הדו"ח.

   

  הנוסח של הדוח שיקבל הנהג יהיה "נהגת ברכב הנ"ל בלא זהירות בכך שבעת הנהיגה ראשך - מבטך (לפי מה שקרה) היה מופנה לתוך הרכב ולמטה ולא לדרך".

   

  השוטרים הונחו לפרט בדו"ח אם היו במהלך נסיעה או עמידה בעת שהבחינו בנהג מבצע את העבירה, באיזה מרחק לערך היו מהרכב, והאם הבחינו בהפרעה או בעיכוב כלשהו שגרם הנהג כתוצאה מכך שהסתכל על הטלפון שעל ברכיו. 

   

  במשטרה אמרו כי בתקופה האחרונה משטרת התנועה התמקדה באכיפה כנגד עבירות היסח הדעת וניתן לראות כי ישנה עלייה של עשרות אחוזים באכיפה כנגד עבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.

   

  במשטרת ישראל הוסיפו כי נהיגה ברכב היא פעולה מורכבת, הדורשת מהנהג להיות עירני ודרוך וזאת בזמן שהוא עוסק אך ורק בנהיגה, עיניו מופנות כלפי הכביש וכל פעולה או היסח דעת עלול לגרום לאסון. בהודעת המשטרה נכתב כי "בנהיגה במהירות ממוצעת של 100 קמ"ש עובר הרכב עשרות מטרים בכל שניה, הורדת העיניים מהכביש שווה לנהיגה בעצימת עיניים!!!".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים