שתף קטע נבחר

אישום: התחזה לנער באינסטגרם - והטריד 22 ילדות ונערות

תושב חיפה מואשם בעבירות מין ב-22 ילדות ונערות ששוחח עמן ברשתות חברתיות. הוא התחזה לנער וביקש מהן לשלוח תמונות אינטימיות. מי שסירבה לשתף פעולה - קיבלה איומים ונדרשה לתעד ולפגוע גם בחברות ובאחיות קטנות. מורה מהמרכז הופלל ע"י שוטר סמוי בצ'אט לאחר שניסה לפתות אותו לבצע מעשה מגונה: "תיאר פנטזיות מיניות כלפי קטינות"

תושב קריית חיים שבחיפה מואשם בשורת עבירות מין ב-22 ילדות באמצעות רשתות חברתיות. פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ו') לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד שרלי ביטון, בן 45, בגין עבירות גרימת מעשה אינוס, גרימת מעשה סדום, סחיטה באיומים, ועבירות רבות של מעשים מגונים והטרדות מיניות.

 

ביטון נעצר והואשם בעקבות חקירה של יחידת הסייבר במחוז הצפוני של המשטרה. במסגרת החקירה עלה כי ביטון יצר קשר עם ילדות ונערות בגילאים 14-9 דרך האפליקציות ווטסאפ, סקייפ ואינסטגרם. ביטון שלח לקורבנות תמונות של נער נאה והציג את עצמו בשמות בר, בן וזינו, תוך שהוא טוען כי הוא בן 15-13.

 

על פי כתב האישום ביטון התחיל ליצור קשר עם הילדות והנערות בשנה שעברה. הוא ביקש מהן לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהן, בזמן ששלח להם תמונות של איבר מין גברי וסרטונים שמציגים תכנים בוטים.

 

ילדות שסירבו לשתף עמו פעולה נתקלו במתקפה מילולית ובאיומים. ביטון דרש מהן לבצע בעצמן מעשים מיניים ובחלק מהמקרים גם לצלם את חברותיהן ואת אחיותיהן הקטנות, בהן גם בנות 4.

 

שוטר התחזה לבת 13 - והפליל מורה בעבירות מין

כתב אישום נוסף הוגש הבוקר נגד גבריאל עומר, מורה בן 50 ממושב יציץ, בגין ניסיונות להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15 וניסיונות לבצע מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל ארבע עשרה. הוא הופלל בידי שוטר סמוי.

 

על פי כתב האישום שהוגש על-ידי עו"ד גיל קרן-רם מפרקליטות מחוז תל אביב, המשטרה ניהלה חקירה יזומה לצורך המאבק בתופעת הפדופיליה באינטרנט. במסגרת החקירה נכנס שוטר לצ'אט באתר "תפוז", והציג עצמו כקטינה בת 13. במהלך חודש אוקטובר, בכמה הזדמנויות, פנה המורה ל"קטינה" בצ'אט והשניים עברו להתכתב בוואטסאפ.

המורה שעומד לדין גבריאל עומר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המורה שעומד לדין גבריאל עומר(צילום: מוטי קמחי)

במהלך ההתכתבויות, הציע הנאשם לשוטר הצעות בעלות אופי מיני וכן וביקש מהשוטר מבלי שידע שהוא כזה לבצע מעשה מגונה בעצמו בעת שהוא חושב שמדובר בקטינה. בחקירה הוא הודה כי התכתב וסיפר שהוא מורה בתיכון, מחנך כיתה י' ומלמד גם בכיתות י"א וי"ב. בין היתר הוא אמר כי הוא מחזיק בהסמכה של מדריך נוער.

 

עו"ד גיל פרידמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד גיל פרידמן(צילום: מוטי קמחי)

"הוא לא נרתע מניהול שיחות בעלות אופי מיני ברור עם מי שבעיניו הייתה קטינה בת 13", נכתב בבקשת המעצר שכתבה עו"ד קרן-רם. "במחשבו הנייד נמצאו התכתבויות עם קטינה שגילה פחות מ-14 שנים והתכתבויות עם שתי קטינות נוספות, לכאורה, שבמהלכן ביקש מהקטינות שתשלחנה אליו תמונות שלהן".

 

עוד נטען כי נמצאה התכתבות עם אישה בוגרת, שבפניה תיאר המורה באריכות פנטזיות מיניות שלו כלפי קטינות. "עובדה זו מלמדת כי מדובר במשיב חסר עכבות בתחום המיני", נכתב בבקשת המעצר. הנאשם, המיוצג על-ידי עו"ד גיל פרידמן, שוחרר בתנאים מגבילים לפני כשבועיים. הפרקליטות מבקשת להאריך את תנאי השחרור המגבילים עד תום ההליכים.

 

"מרשי מכחיש את העבירות המיוחסות לו נקבל את החומר ונגיב בהמשך המשפט", מסר עו"ד פרידמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המורה הנאשם
צילום: מוטי קמחי
מומלצים