שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  והשבוע: מט לאוור
  כמו כמעט בכל שבוע בחודשיים האחרונים, נפל עוד איש תקשורת מוכר שנאשם בהטרדה מינית. והוא לא היה היחיד

  מאט לאוור, המגיש ההמיתולוגי של התכנית Today Show בערוץ NBC, ומי שנחשב לאחד המגישים הבכירים ביותר ברשתות החדשות בארצות הברית ב-20 השנים האחרונות, פוטר מהתכנית לאחר שמספר נשים האשימו אותו שהטריד אותן מינית.

   

  המגיש הוותיק פוטר בעקבות תלונה שהגישה נגדו אשה שעובדת עמו בערוץ החדשות. היא הגישה את התלונה ביום שני האחרון ולאחר בדיקה של הערוץ הגיעו למסקנה שהתנהגותו של לאוור היתה "הפרה ברורה של כללי החברה".

   

  "אמנם זו התלונה הראשונה שמתקבלת לגביי לאוור במשך עשרים השנים שהוא עבד בערוץ NBC, אך ממנה ניתן להסיק שזו לא תהיה התלונה האחרונה ושמדובר

  בדפוס התנהגות של לאוור", נמסר מהערוץ.

  בדומה לפיטוריו של צ'ארלי רוז בשבוע שעבר, המגישות ששידרו עם לאוור במשך כל יום ובראשן סוואנה גוטרי התקשו לשלב בין אהבתן למגיש שעבדו עמו יומיום ובין הגילויים החדשים. "אנחנו חולקים איתכם את כל מה שאנחנו יודעים כרגע וכמו כולם אנחנו מנסות לשלב בין ההיכרות שלנו עם עמית לעבודה שאנחנו אוהבות ומעריכות ובין ההאשמות החדשות", אמרה גוטרי בתחילת השידור של התכנית ביום רביעי בבוקר, התכנית הראשונה בה לאוור לא הופיע.

   

  הטרדה באולימפיאדה. לאוור ()
  הטרדה באולימפיאדה. לאוור

   

  הנושא ממשיך להסעיר גם את נבחרי הציבור של אמריקה: הסנאטור הדמוקרטי אל פרנקן, המייצג את מדינת מינסוטה, הודיע שהוא אינו מתכוון להתפטר בעקבות עדויות של מספר נשים על כך שהטריד אותן מינית. פרנקן אמר שהוא מתבייש בעצמו ומתנצל מעומק ליבו בפני הנשים אך שהוא לא מתכוון לעזוב את משרתו. "אני הולך לעשות את עבודתי ואני הולך להמשיך הלאה", אמר פרנקן בראיון לרדיו מקומי במינסוטה, "אני הולך לקחת אחריות, אני הולך לעמוד בפני וועדת משמעת ואני מקווה שאהיה פרודוקטיבי בצורה בה אדבר על הנושא".

   

  פרנקן המשיך ואמר שהוא "ישתף פעולה עם וועדת האתיקה שמטפלת במקרה שלי ואמשיך לנסות להחזיר את האמון של האנשים שהתאכזבו ממני ומהצורה בה התייחסתי לנשים".

  מספר הנשים שהתלוננו נגד הסנאטור גדל בשבוע שעבר כאשר לינדסי מנץ, אשה בת 33, האשימה את הסנאטור שתפס באחוריה בזמן שהצטלמו יחד ביריד במינסוטה ב-2010. פרנקן אמר שאינו זוכר את המקרה אך מצר על כך שהיא יצאה מהמפגש ביניהם עם כבוד פגוע. מנץ הצטרפה לעוד שתי נשים שטענו שפרנקן אחז באחוריהן בזמן שהצלטמו עמו ולליאן טווידן, שהיתה הראשונה להתלונן נגד פרנקן כאשר העלתה תמונה לחשבון הטוויטר שלה ובה פרנקן נראה כאשר הוא תופס בזה שלה בעודה ישנה, מביט אל המצלמה וצוחק. טווידן הוסיפה שבמהלך חזרות למופע שהעלו בזמן סיור תמיכה בחיילים באפגניסטן, פרנקן נישק אותה בכוח.

   

  בעוד פרנקן מנסה לשמור על כיסאו, מחוקק דמוקרטי אחר, ג'ון קוניירס, הודיע שהוא יפרוש מתפקידו בוועדת השיפוט של בית הנבחרים, לאחר שגם הואשם במספר הטרדות מיניות כלפי נשים שעבדו עימו בעבר. הוא הכחיש את ההאשמות אבל בכל זאת פרש מהוועדה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים