שתף קטע נבחר

העימות מול המצלמות: ח"כ אמסלם ובכיר המשטרה

ח"כ דודי אמסלם ניהל את הדיון בחוק ההמלצות, תנ"צ ערן קמין ניסה להסביר את התנגדותו. "אתה תכבד אותנו", נזף בו יו"ר הוועדה. כך זה נראה

 

כך נראה העימות בין יוזם חוק ההמלצות ויו״ר הוועדה שמקדמת אותו, לבין נציג המשטרה. חבר הכנסת דודי אמסלם (ליכוד), שמוביל את הצעת החוק למניעת פרסום המלצות משטרה לחקירות - ברקע חקירות ראש הממשלה נתניהו - נזף אתמול (יום ה') מול המצלמות בראש חטיבת החקירות באגף החקירות והמודיעין, תת ניצב ערן קמין.

 

קמין הופיע בוועדת הפנים בדיון על החוק שמסעיר את המערכת הפוליטית כדי להסביר את עמדת המשטרה המקצועית המתנגדת לחקיקתו. ואולם מעט אחרי שהחל לדבר קטע אותו אמסלם ונזף בו: "תיתן כבוד לחברי הכנסת וליועצים המשפטיים". בהמשך הדיון הפך סוער במיוחד. התיעוד מהעימות שלפניכם עורר סערה מאז ברשתות החברתיות.

ח"כ דודי אמסלם ותת-ניצב ערן קמין (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ דודי אמסלם ותת-ניצב ערן קמין(צילום: אוהד צויגנברג)
 

החוק המדובר, שימנע גם פרסום מסקנות המשטרה בחקירות ראש הממשלה אם יסתיימו לאחר שייכנס לתוקף, צפוי לעלות להצבעה בוועדה ביום ראשון, ולקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת כבר למחרת. בקואליציה נעשים מאמצים לוודא רוב, בשל האיסור על נתניהו ועל השר חיים כץ (הנתון אף הוא בחקירה) להצביע, והאפשרות שחברי כנסת מכולנו ואולי אף מהליכוד יימנעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
קמין ואמסלם
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים