שתף קטע נבחר

נתניהו: "לא נאפשר לאיראן להתבצר צבאית בסוריה"

בנאום שהוקלט יממה לפני הפצצת הבסיס האיראני ליד דמשק, שיוחסה לחיל האוויר, הבהיר ראש הממשלה: "לא נאפשר למשטר שנחרץ להשמיד את מדינת היהודים להשיג נשק גרעיני ולבצר עצמו צבאית בסוריה"

 

 

ראש הממשלה מבהיר כי ישראל לא תאפשר לאיראן להתבצר צבאית בסוריה - בנאום שהוקלט יממה לפני תקיפת הבסיס האיראני שיוחסה לחיל האוויר. נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפורום סבן מוושינגטון ישודר מחר והוקלט ביום חמישי, מעט לפני אותה תקיפה בסוריה.

 

התקיפה שאחרי ההדלפה: לטפל בבסיס האיראני לפני שיאויש / רון בן ישי

 

"תנו לי לחזור שוב על מדיניות ישראל - לא נאפשר למשטר שנחרץ להשמיד את מדינת היהודים להשיג נשק גרעיני", אמר נתניהו. "לא נאפשר למשטר האיראני לבצר עצמו צבאית בסוריה, כפי שהוא רוצה לעשות, כשהמטרה היחידה שלו היא להשמיד את מדינתנו".

 

כלי תקשורת ערביים דיווחו הלילה כי ישראל תקפה בסיס איראני באזור העיר אל-כיסווה, הנמצאת כ-15 ק"מ דרומית-מערבית לבירת סוריה, דמשק. לטענת הסורים, שניים מבין הטילים הישראליים שנורו יורטו על ידם.
 
ברשת "סקיי ניוז" בשפה הערבית דווח כי מטוסי קרב ישראליים שיגרו טילי אוויר-קרקע מהמרחב האווירי הלבנוני לעבר הבסיס. לפני כשלושה שבועות דווח ברשת BBC על קיומו של הבסיס. בדיווח נחשפו צילומי לוויין של המתחם, הממוקם כ-50 ק"מ מרמת הגולן.
כלי תקשורת המזוהים עם משטר אסד וארגון חיזבאללה דיווחו כי המטוסים תקפו משטח ישראל מצבור תחמושת השייך לדיביזיה 1 של צבא אסד בין העיירה סחנאיא לאל-כיסווה. לפי הדיווחים, התקיפה בוצעה באמצעות חמישה טילים, ומערכות הנ"מ הסוריות בשדה התעופה הצבאי בשכונת אל-מזה בדמשק יירטו כמה מהם. שני טילים נוספים התפוצצו בקרבת המצבור.

 

בטלוויזיה הסורית דווח כי "האויב הישראלי שיגר לפנות בוקר טילים לעבר מוצב צבאי בפרברי דמשק. מערכות ההגנה האווירית הגיבו והשמידו כמה מהטילים. ההתקפה הבוטה גרמה לנזקים באתר המדובר".

הבסיס האיראני שנחשף ב-BBC (צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC) (צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC)
הבסיס האיראני שנחשף ב-BBC(צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC)

הבסיס בינואר ובמאי 2017 (צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC) (צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC)
הבסיס בינואר ובמאי 2017(צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC)

בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המזוהה עם חיזבאללה דיווחו כי המטוסים הישראליים ביצעו מספר תקיפות דמה מעל שטח לבנון ואחת מהם נוצלה לתקיפת המחסנים. על פי הדיווח המחסנים ממוקמים באזור צבאי רחב היקף, ששטחו עולה על זה של בירת לבנון, ביירות.

 

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח על פיצוצים עזים שנשמעו בדמשק ופרבריה ועל הבזקי אור שנצפו בשמי פרברי הבירה. עוד דווח על הפסקות חשמל באזורים רבים בפרברי דמשק. גורמי אופוזיציה מסרו ברשתות החברתיות דיווחים לא מאומתים כי התקיפה הייתה נגד עמדה של חיזבאללה בקרבת חטיבה 91 של דיביזיה 1 של צבא סוריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC
הבסיס האיראני שהיה לכאורה היעד
צילום: Digital Globe, McKenze intelligence Services ,BBC
מומלצים