שתף קטע נבחר

השרה שקד: "העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות"

בפורום סבן הבהירה שרת המשפטים, יממה לפני ההצבעה הצפויה, כי "האנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון". עם זאת אמרה כי חוק ההמלצות "הגיוני במהותו". אמסלם על חקירת ביטן: "מישהו מנסה לטרפד חקירה"

 

השרה איילת שקד (צילום: שחר עזרן) (צילום: שחר עזרן)
השרה איילת שקד(צילום: שחר עזרן)

שרת המשפטים איילת שקד הבהירה היום (א') את הסתייגותה מחוק ההמלצות שמקדמים ח"כים מהליכוד. בפורום סבן שמתכנס בוושינגטון, ארה"ב, אמרה השרה: "ממשלת הימין לא נבחרה כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא רפורמות יסוד כמו חוק יסוד החקיקה". שקד אמרה את הדברים יום לפני ההצבעה הצפויה על החוק, שתיערך אם הקואליציה תשיג את הרוב הדרוש.

 

נוכח החקירה המתנהלת נגד יוזם החוק, ח"כ דוד ביטן, וההפגנה ההמונית שנערכה במחאה על קידומו אמש, ייתכן שההצבעות בקריאה שנייה ושלישית על חוק ההמלצות יידחו. בנוסף הודיעה האופוזיציה על ביטול קיזוזים. כך למשל ח"כ חיים ילין הוטס חזרה מנסיעת עבודה והודיע לח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) שלא יתקזז עמה למרות הסיכום.

 

בעניין החקירה נגד ביטן, אמר יוזם החוק, ח"כ דודי אמסלם: "מה שקורה כאן זה דבר חמור מאוד. יש כאן צבא עצום שכולל את כל המערכות הפוליטיות והתקשורתיות להפיל את נתניהו. משטרת ישראל צריכה לחקור כל תלונה וכל דבר שמגיע אליה, אבל מה היה קורה אם היו חוקרים את ביטן עוד יומיים? מישהו כאן מנסה לטרפד את החקיקה".

 

"אמרנו: עד כאן"

שקד הייתה אורחת כבוד בפורום. היא נשאלה לגבי חוק ההמלצות והחוק הצרפתי: "את החוק הצרפתי בנט ואני עצרנו, לאחר שהייתה הסכמה עם יתר סיעות הקואליציה להעביר אותו עם קציבת קדנציות. אנחנו אמרנו: עד כאן", הדגישה. "בנוגע לחוק ההמלצות, אם שמים בצד את העניין הפרסונלי, במהות הוא הגיוני. הגנה על זכויות חשודים על חשבון זכות הציבור לדעת. יחד עם זאת, העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא כדי להעביר רפורמות יסוד אידיאולוגיות, כמו חוק יסוד החקיקה, והאנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון".

 

על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים אמרה השרה: "הנשיא טראמפ התחייב לציבור בוחריו. אני מקווה ומאמינה שהוא יעשה את זה". בנוגע ליחסי ישראל-ארה"ב הוסיפה: "יש קשר בין ישראל לארה"ב שהוא לא ניתן לניתוק, ולא משנה מי יושב בבית הלבן ומי יושב בבלפור".

 

לקול מחאות מקרב אנשי שמאל בקהל, אמרה שקד על היחסים עם הפלסטינים: "אני קוראת לכם לרדת לקרקע המציאות. הפער בין הישראלים לפלסטינים גדול מדי. לא יהיה הסכם בשעה שהרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה, מעבירה כספים לטרוריסטים ופונה לערכאות בינלאומיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר עזרן
שרת המשפטים איילת שקד
צילום: שחר עזרן
מומלצים