שתף קטע נבחר

להיות מי שאנחנו בלי לזייף

במערכות היחסים שלנו, כל ניסיון לשנות את מי שלצדנו נידון לכישלון. אנשים משתנים יחד במסגרת זוגיות, אבל הם לא יכולים לעצב את בן הזוג לפי רצונם. עדיף להיות "עצמנו" ולראות מי נמשך אלינו כפי שאנחנו. שגיא מנדלבוים בוחן את קלף שש המטבעות בהקשר של קנאה, אהבה והערכה עצמית

קלפי הטארוט אמנם מוכרים לנו בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך למעשה אלו מקורות ידע עתיקים אשר נוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נשכיל להקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 

להיות מי שאנחנו - קלף שישה מטבעות

 הסיפור של דיאדלוס ואיקרוס הוא סיפור פשוט על אומן מוצלח שהופך להיות אומן הממלכה, אלא שעקב קנאה הוא עושה דבר איום ומאבד את כל מה שהיה לו. הוא עובר מסעות וקשיים, אך הוא גם מקבל הזדמנויות והכרה בכישוריו. הקלף שישה מטבעות מזכיר לנו שגם באהבה אנחנו לפעמים מקבלים הזדמנויות יוצאות דופן והכרה בפלא ששוכן בתוכנו. יש אנשים שאוהבים אותנו בדיוק כפי שאנחנו. מעבר לעובדה שעלינו להכיר בכך, עלינו גם להתנגד לנטייה שלנו לקחת זאת כמובן מאליו, ובמקום, להמשיך לטפח את הקשר ולהוכיח שההשקעה בנו - משתלמת.

קלף שישה מטבעות (צילום: shutterstock)
קלף שישה מטבעות(צילום: shutterstock)
 

הסיפור המיתולוגי – לקבל יותר ממה שמגיע לנו

דיאדלוס, אומן מוכשר, בורח עם בנו איקרוס לכרתים מכיוון שהוא ביצע פשע קנאה: הוא רצח את אחיינו המוכשר משום שחשש שכשרונו מאפיל על שלו. שם הוא פוגש את המלך מינוס. דיאדלוס משתטח ארצה, מספר לו את כל האמת על המעשה הנורא אשר עשה ומבקש רחמים ומקלט מדיני. מינוס, שידע היטב מיהו דיאדלוס, מבקש ממנו לקום ואומר לו שאין זה ראוי שאומן גדול כמוהו ישתטח, וכי לא רק שייתן לו מקלט מדיני, אלא גם יעניק לו מעמד של אומן הממלכה. מינוס הבטיח שיעניק לו את כל הזכויות אותן קיבל בממלכה הקודמת: הייחוס, המשכורת והכבוד לו הוא ראוי. וכך, ברגע אחד, מתהפך גורלו של דיאדלוס, והוא זוכה מחדש בהערכה, בפרנסה ובסיכוי לחיים טובים.

 

לסרב להשתנות (מן היסוד) למען האהבה

לפי פירוש הקלף אנחנו מעוררים בסביבה תחושה של אמון, חיבה או משיכה, וזה מקור ההצלחה שלנו. רוב חיינו אנחנו מנסים להוכיח שאנחנו "מוצלחים", אך הקלף מראה שהפרטנר שלנו כבר רואה אותנו ככאלה, בין אם הוכחנו לו זאת, ובין אם לא. זוהי החוויה שאנחנו פשוט "מוצאים חן" בעיני מישהו, הוא מחבב אותנו, ואולי הוא אפילו אינו יודע מדוע. זוהי החוויה שאנחנו צריכים לחפש בחיי האהבה שלנו, את הקבלה האותנטית והטבעית הזו.

 

אם אנחנו שואלים, למשל, את המרצדס של אחינו כדי לקחת את בת הזוג לדייט, ומגיע הרגע בו היא אומרת שהיא מבינה שיש לנו הרבה כסף, עלינו לעצור מיד את מצג השווא הזה. זה המקום להגיד לה את האמת ולספר לה שזה לא הרכב שלנו, וששאלנו אותו כדי להרשים אותה. הקלף שישה מטבעות מספר לנו שבת הזוג נתנה בנו אמון מהרגע הראשון. אנחנו מוצאים חן בעיניה כמו שאנחנו, ואין כל סיבה לספר סיפורים או לנסות להרשים אותה, כיוון שכמו במקרים רבים, כל המוסיף גורע.

 

כולנו מחפשים פרטנר שיקבל אותנו כפי שאנחנו. נכון, אין שלמות, וגם בני הזוג היו לפעמים "מתים" לשנות בנו רק דבר או שניים, אבל האדם שלצדנו חייב להכיר בטבע האמיתי שלנו, לטפח אותו ולאהוב אותו בכנות, אחרת מערכת היחסים לא מצליחה. כל ניסיון לשנות את מי שלצדנו נידון לכישלון. אנשים משתנים יחד במסגרת זוגיות, אבל הם לא יכולים לעצב את בן הזוג לפי רצונם. עדיף להיות "עצמנו" ולראות מי נמשך אלינו כפי שאנחנו.

תאהבו את עצמכם כמו שאתם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תאהבו את עצמכם כמו שאתם(צילום: shutterstock)
 

להיזהר מהשאננות של קלפי השש

הקלפים של המספר שש הם קלפים רבי מזל וחסד, הם מייצגים שלמות פיזית, זכייה ויתרונות, אך כמו בכל מצב של רווח ישנו גם פתח לשאננות, למצב שבו לוקחים את הרווח כמובן מאליו ואף לזלזול. קיבלנו הזדמנות, הצד השני אוהב ומעריך אותנו, גם אם הוא רק רואה את הפוטנציאל הטמון בנו, ורוצה לתת לנו הזדמנות, זה הזמן להגיב נכון – בהודיה ובהכרת תודה. ברגעי חסד שכאלה, יש שיאמרו "תודה", יש שירגישו מעט לא בנוח, יש שירגישו צורך להוכיח את עצמם ויש שירגישו בנוח מדי ויעזו לבקש עוד. כל אחד מגיע לרגע בחייו בו הוא מקבל הזדמנות פז שכזו, ועל אף שהקלף מייצג אפשרות לשגשוג, הוא גם מהווה מעין מבחן אישיות. הדבר הנכון לעשות מול הזדמנות טובה הוא לפעול מהלב, להגיב בטבעיות, בצניעות ובפתיחות ולהימנע משחצנות.

 

מי מאיתנו לא מכיר את התחושה שלוקחים אותו כמובן מאליו, שהוא תמיד "שם" בשביל חבר או בן זוג, שהוא תמיד מוכן לעזור בעת צרה, אפשר לסמוך עליו שיהיה שם לטוב ולרע, שהוא יכול אולי אפילו לספוג עקיצות וירידות פה ושם. עלינו לוודא שכשאנחנו פוגשים "בחור זהב" או "בחורה זהב", אנחנו לא מתייחסים אליהם כאל עוד מתכת זולה. למצוא מישהו שבאמת מקבל אותו כמו שאנחנו, זאת חוויה די נדירה בעולמנו, וזוהי זוגיות ששווה להשקיע בה, ולא להגיד – "מעניין מה עוד יש שם בחוץ, הוא יחכה לי כבר". כולנו יודעים שרק כשמשהו הולך מאיתנו אנחנו לומדים באמת להעריך אותו, אבל אפשר בהחלט להימנע מהגעה לנקודה הזאת אם נזכור לחוש הודיה עמוקה קלפי "אנשי הזהב" שאנחנו פוגשים בדרך.

 

מסר לשבוע

בדקו מי בסביבתכם באמת מעריך אתכם, קחו זמן להודות על נוכחות של אדם כזה בחייכם ותנו לו גם לדעת עד כמה ההערכה שלו חשובה לכם. אם אתם פנויים, הקפידו השבוע לצאת עם אנשים ש"קולטים" אתכם, שגורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם. אם יש אדם בקרבתכם שטקטיקות החיזור שלו משולבות בעקיצות ובהנמכת ביטחונכם זה הזמן לשקול לשחרר. אם יש לכם זוגיות, זה השבוע להחמיא יותר. כן, גם אם זה לא טבעי כל כך, לומר: "מאמי אתה נראה היום נהדר", "וואו כמה את חרוצה השבוע", לפזר מילות אהבה. זה שבוע לנדיבות למתנות קטנות לפיזור השפע ונתינת צ'אנסים לאנשים טובי כוונות. פנקו קצת את האוהבים שלכם ובחרו רק באנשים שגורמים לכם לומר: "איזה כיף להיות אני".

 

הכותב שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
צילום: ואדים סיגלוב
שגיא מנדלבוים
צילום: ואדים סיגלוב
מומלצים