שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חיים באר זכה בפרס עגנון לאומנות הסיפור

  הסופר חיים באר זכה בפרס עגנון לאומנות הסיפור לשנת תשע"ח, מטעם משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים, ששוויו 40 אלף שקלים. מנימוקי השופטים: "באר הוא הסופר הישראלי הבולט ביותר הממשיך את הקשר החי עם מסורת הספרות העברית לדורותיה"

  הסופר חיים באר הוא הזוכה בפרס עגנון לאומנות הסיפור לשנת תשע"ח מטעם משרד התרבות והספורט, עיריית ירושלים ובית עגנון. הפרס, בגובה 40 אלף שקלים, יוענק לבאר בטקס שיתקיים ב-21 בדצמבר, בבית הקונפדרציה בירושלים.

   

  "ממשיך את הקשר החי עם מסורת הספרות לדורותיה". באר (צילום: יהונתן צור) (צילום: יהונתן צור)
  "ממשיך את הקשר החי עם מסורת הספרות לדורותיה". באר(צילום: יהונתן צור)

  פרס עגנון לאומנות הסיפור ניתן כאות הוקרה על מכלול היצירה של סופרים ישראלים שפרסמו לפחות שני ספרי פרוזה. מטרתו היא לשמר ולהפיץ את מורשת עגנון, גישתו ותפיסת עולמו בכתיבת ספרות עברית, ולעודד מצוינות ואיכות ביצירה הספרותית העברית.

  חבר השופטים כלל השנה את היו"ר פרופ' אבנר הולצמן, ד"ר רוחמה אלבג וד"ר חיים וייס.

   

  מנימוקי השופטים: "חיים באר הוא סופר עברי בעל שיעור קומה, שיצירתו עומדת בזיקה לזו של ש"י עגנון. ספרו האוטוביוגרפי 'חבלים' הוא יצירת מופת, ספר נועז ואמיץ. באר הוא הסופר הישראלי הבולט ביותר הממשיך את הקשר החי עם מסורת הספרות העברית לדורותיה, ובראש ובראשונה עם יצירתו של ש"י עגנון. יצירתו מקיימת דיאלוג עם המקורות, וביניהם ספרות חז"ל, חסידות, ספרות ההשכלה ועוד. אין כיום סופרים רבים כמוהו, הניצבים מול ארון הספרים היהודי, שדלתותיו פתוחות בפניהם כפי שהיו פתוחות בפני עגנון".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים