שתף קטע נבחר

עוזי ארד: "זיהיתי אנשי מוסד בהפגנה נגד השחיתות"

היועץ המדיני לשעבר של נתניהו התייחס באולפן ynet לנאומו החריף ב"צעדת הבושה" בת"א: "המחאה הייתה בגלל אי עשיית הישר, על רקע שחיתות שלטונית עמוקה". ח"כ מיקי זוהר מהליכוד: "הם מביאים 30 אלף להפגנה, אנחנו מביאים מיליון לקלפי"

 

 

"במקום לחזק את גופי שמירת החוק כדי לעודד אותם לעשות את מלאכתם באופן ממלכתי, יש מי שפועל להחלשתם". עוזי ארד, לשעבר היועץ המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (יום א') בריאיון לאולפן ynet להפגנה נגד "חוקי השחיתות" שנערכה אמש בתל אביב. ארד, שהיה הנואם המרכזי בהפגנה, העריך ברקע ההסתייגויות בקואליציה מקידום חוק ההמלצות כי למחאה "תהיה הבוקר השפעה מסוימת על הפוליטיקאים שלנו".

 

היועץ לשעבר של נתניהו, שכיהן גם כראש המטה לביטחון לאומי ובתפקידים שונים במוסד, אמר עוד בהתייחסו להפגנה אתמול כי החליט לנאום "בגלל הרעיון שהתכנסות כזאת צריכה להיות בחזית הבית בשדרות רוטשילד, שבו הוכרזה המדינה. ששם התייצב דוד בן גוריון לפני 70 שנה והודיע, וזה לא מבוטל, שבארץ ישראל קמה המדינה היהודית, היא מדינת ישראל. ושם גם דובר על הערכים שעליה היא תושתת".

ארד בהפגנה בתל אביב, אמש (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
ארד בהפגנה בתל אביב, אמש(צילום: דנה קופל)

ארד הוסיף כי "חשבתי שהמחאה של הציבור שהתכנס שם, צעירים ומבוגרים, ימנים ושמאלנים, כל מה שאתה רוצה, כולל אנשים אנונימים מהמוסד שאני זיהיתי, גיבורים אלמונים, הייתה בגלל מחאה על אי עשיית הישר. אי עשיית הישר כוללת לא רק את חוק ההמלצות אלא על רקע מה הוא בא. הוא בא על רקע של הסתברות של שחיתות שלטונית עמוקה שמגיעה עד ציפור הנפש, עד ביטחון ישראל והכוח המגן.

 

"כאשר קורה שבמקום שיהיה תהליך שמטהר, מנקה, ממצה, חוקר, מעניש את מי שצריך להעניש, מזכה את מי שמזכה אבל גורם לכך שהחוק ישלוט פה, מתגלגלים להם תהליכים מושחתים בפני עצמם, שעושים פלסתר מתהליך החקיקה לעודד שחיתות. וזה יותר מדי, ואת המחאה הזאת אני חושב שמענו אמש. במקום שקיפות מעודדים הסתרה".

 

על רקע עבודתו בעבר תחת נתניהו, טען ארד כי סוגיית השחיתות נקשרת לבעיה של ביטחון לאומי. לדבריו, "אנשים לאין ערוך מוסמכים ממני אומרים את זה. אתן לך דוגמה, ביטחון המדינה לא נפגע רק כאשר קורה דבר שבעצם לא היה לו אח ורע בקורותיה של ישראל, שראש ממשלה או מקורביו, אנשים שהם בכפיפות ישירה אליו כמו האיש שעמד למנות להיות ראש המל"ל או ראש הלשכה שלו או עורך הדין הפרטי שלו, מקבלים שלמונים, והדבר הזה נאמר, בגלל חלקם בעסקת רכש. כדבר הזה עוד לא היה".

 

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר בהתייחסו למחאה: "ההפגנה הזאת לא ממש ריגשה אותי, הרי ידוע שההפגנות הללו בסופו של דבר ממומנות על ידי גופים שכבר שנים מנסים להפיל את שלטון הימין, והם ימשיכו לעשות את זה. הם יודעים לגייס 30 אלף איש פעם בכמה חודשים, אנחנו פעם בכמה שנים יודעים לגייס מיליון איש לבוא ולהצביע בעבור הליכוד".

 

המארגנים: "מעכשיו כל שבת אנחנו בתל אביב" 

עשרות אלפי בני אדם השתתפו אמש ב"צעדת הבושה" שיצאה לדרכה משדרות רוטשילד בתל אביב. אחרי שורת נאומים מאולתרים ליד המבנה שבו הוכרזה הקמת המדינה, צעדו המפגינים לעבר כיכר הבימה ושם המשיכו את המחאה נגד מה שהוגדר השחיתות השלטונית והסחבת בחקירת ראש הממשלה נתניהו.

 

עשרות אלפים השתתפו בהפגנה בתל אביב ()
עשרות אלפים השתתפו בהפגנה בתל אביב

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

 (צילום: ג'ניה קלנר ) (צילום: ג'ניה קלנר )
(צילום: ג'ניה קלנר )

 (צילום: רון נבון) (צילום: רון נבון)
(צילום: רון נבון)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

יוזמי ההפגנה, עו"ד אלדד יניב ואב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, סיפרו כי הם היו חייבים להחריף את המחאה שעברה מהאזור הסמוך לבית היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה לתל אביב לנוכח "הניסיונות להעביר בחקיקה חוקים שמסייעים לשחיתות", בהם חוק ההמלצות (שאוסר על המשטרה לפרסם המלצות על סיכומי חקירה) ו"החוק הצרפתי" (שאוסר על חקירת ראש ממשלה מכהן).

 

נפתלי אמר בהפגנה אמש: "הכותרות אומרות 'שמאלנים', אבל לא מדובר בימין, שמאל או מרכז. ראש הממשלה נתניהו ניסה לרמוס אותי כאזרח והוא לא ידע מי אני וכל משרד ראש הממשלה יודעים מי אני. נלחמתי במלחמות ישראל ואז הוציא אותי כי נלחמתי נגד ראש הממשלה. אני נלחם עד המוות. השיטה לא טובה ואנחנו נשנה את השיטה. מעכשיו כל שבת אנחנו בתל אביב".

 

עו"ד יניב, שטען כי להפגנה בתל אביב הגיעו 50 אלף בני אדם, אמר: "ביחד החזרנו את התקווה למדינת ישראל. אנחנו נלחמים על המדינה, כולנו נשלח ביחד ראש ממשלה מושחת הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים