שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגר התיק נגד ח"כ סלומינסקי בשל חוסר ראיות מספיקות
  שנה לאחר התפוצצות הפרשה החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד חבר הכנסת מהבית היהודי שנחשד שהטריד מינית נשים. היועמ"ש אימץ את המלצת פרקליט המדינה לסגור את התיק בשל קושי "לברר עד תום את תלונות הנשים"

   

  סלומינסקי. "קיים קושי לבחון את טיב גרסאות המעורבים" (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  סלומינסקי. "קיים קושי לבחון את טיב גרסאות המעורבים" (צילום: יאיר שגיא)

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר הערב (א') כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) שנחשד בעבירות מין. היועמ"ש אימץ את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן לסגור את התיק בשל חוסר ראיות מספיקות.

   

  הפרשה התפוצצה לפני שנה לאחר שפורסמו עדויות של נשים, שטענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. חבר הכנסת מצידו הכחיש את הדברים בתוקף. היועמ"ש ציין בהודעתו כי מתוך כל הנשים שהעידו, רק שתיים הגישו תלונה במשטרה. עם זאת, בשני המקרים לא הצליחו במשטרה לגבות עדות נוספת מאחת המתלוננות והיא לא התייצבה במועדים שתואמו עמה. בחודש מאי האחרון נחקר סלומינסקי במשך כארבע שעות במשרדי יחידת להב 433.

   

  "משכשלו כל הנסיונות לגבות מהמתלוננת את העדות הנוספת ולערוך עימות, הודיע ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה כי לטעמו, נוכח התנהלותה האמורה של המתלוננת, צפוי קושי בניהול הליך משפטי", כתב מנדלבליט בהחלטתו. "קיים קושי לבחון את טיב גרסאות המעורבים ואת משמעותן".

   

  היועמ"ש ציין גם כי "לאור האמור, אין די בתשתית הראייתית להוכחת המעשים, ויקשה להעדיף – ברמה הנדרשת להגשת כתב אישום – את גרסת המתלוננת על-פני גרסת החשוד, וזאת, בפרט, בהתחשב בחסרים עובדתיים ביחס לאירוע ולאור כך שהמתלוננת לא הגיעה לחקירה נוספת. השלמת החקירה של המתלוננת דרושה להבנת נקודות מרכזיות באירועים הנטענים, ואף נראה כי לאור הפער העובדתי יש מקום לערוך עימות עם החשוד. פעולות אלה היו יכולות לספק תמונה ראייתית שלמה יותר, לצורך קבלת החלטה מושכלת בשאלה האם יש מקום להעמדה לדין".

   

  לסיכום כתב מנדלבליט כי "בנסיבות מכלול הראיות וחוות הדעת, שמהן עלה קושי ראייתי להוכחת האירועים הנטענים, שבגינו אין מקום להמשך ההליכים הפליליים נגד חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, הוא החליט, על דעת פרקליט המדינה, להורות על סגירת התיק נגד חבר הכנסת בעילה של חוסר ראיות מספיקות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים