שתף קטע נבחר

חושפת פרשת סלומינסקי על סגירת התיק: "נשים הבינו שהמחיר כבד מדי"

התיק נגד חבר הכנסת מהבית היהודי, שנטען כי הטריד מינית, נסגר מחוסר ראיות מספיקות. חושפת הטענות, חגית מוריה-גיבור, טוענת שהשתיקה של ראשי הציונות הדתית ו"התקיפה האגרסיבית" גרמו לנשים שנפגעו לסרב להגיש תלונה: "השתיקה של הבית היהודי - מביכה"

חגית מוריה-גיבור, שחשפה את הטענות שלפיהן ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי הטריד מינית נשים, תקפה אמש (יום א') את ראשי הציונות הדתית והבית היהודי בעקבות ההחלטה לסגור את התיק נגד סלומינסקי בגלל חוסר ראיות מספיקות.

 

"לכל חבריי וחברותיי למגזר", כתבה מוריה-גיבור, "אני מבקשת שתקראו היטב את ההודעה שיצאה הערב בנוגע לסגירת התיק נגד ניסן סלומינסקי: הנשים שסירבו להגיש תלונה הן נשים מהמגזר. נשים שנפגעו ממנו באופן חמור. המחיר שהן הבינו שיידרש מהן, מילדיהן ומבני משפחתן - היה כבד מדי".

ח"כ סלומינסקי וחגית מוריה-גיבור (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ סלומינסקי וחגית מוריה-גיבור(צילום: גיל יוחנן)

"אני לא יכולה שלא לתהות מה היה קורה", הוסיפה מוריה-גיבור, "אם במקום ההתנערות האוטומטית מאחריות, התקיפה האגרסיבית המיידית, ההכחשה הגורפת, ההאשמות השונות בדבר המניעים ואפילו השתיקה המביכה של הנהגת הבית היהודי וראשי הציונות הדתית (בה לניסן יש כח רב) - אם במקום כל אלו היו תגובות מכילות, תומכות, מאמינות, קשובות ועם אמירות נחרצות נגד התופעה. אלו היו תורמות לתחושת הביטחון של הנפגעות ואולי עוזרות להן להחליט אחרת בנוגע לתלונה".

 

קודם לכן אתמול בערב הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד סלומינסקי, שנחשד בעבירות מין. היועמ"ש אימץ את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן לסגור את התיק בשל חוסר ראיות מספיקות.

"קושי לבחון את טיב הגרסאות". סלומינסקי בכנסת (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
"קושי לבחון את טיב הגרסאות". סלומינסקי בכנסת(צילום: יואב דודקביץ)

הפרשה התפוצצה לפני כשנה לאחר שפורסמו עדויות של נשים שטענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. חבר הכנסת מצידו הכחיש את הדברים בתוקף. היועמ"ש ציין בהודעתו כי מתוך כל הנשים שהעידו רק שתיים הגישו תלונה במשטרה. עם זאת, בשני המקרים לא הצליחו במשטרה לגבות עדות נוספת מאחת המתלוננות והיא לא התייצבה במועדים שתואמו עמה. בחודש מאי האחרון נחקר סלומינסקי במשך כארבע שעות במשרדי יחידת להב 433.

 

"משכשלו כל הנסיונות לגבות מהמתלוננת את העדות הנוספת ולערוך עימות, הודיע ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה כי לטעמו, נוכח התנהלותה האמורה של המתלוננת, צפוי קושי בניהול הליך משפטי", כתב מנדלבליט בהחלטתו. "קיים קושי לבחון את טיב גרסאות המעורבים ואת משמעותן".


פורסם לראשונה 03/12/2017 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ח"כ סלומינסקי. "המחיר היה כבד מדי"
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים