שתף קטע נבחר

"אין פה נער שאין לו שאיפה להגיע ליחידה קרבית או מסווגת"

העלייה של גבעת שמואל לראש טבלת "ליגת הערים" בגיוס להגברים לצה"ל לא הפתיעה את בני הנוער ואת ראשי העיר. גם במודיעין, שנמצאת במקום השני, מרוצים מהתוצאה: "אנשים מאמינים במדינה ורוצים לתרום לה בצורה הכי משמעותית"

העלייה של גבעת שמואל לראש טבלת "ליגת הערים" בגיוס הגברים לצה"ל, שפורסמה הבוקר (ג'), לא עוררה הפתעה בקרב בני הנוער בעיר. "לא נראה לי שיש בן נוער שעובר בתנועות הנוער בגבעת שמואל שאין לו שאיפה להגיע לאחת היחידות הקרביות בצבא או ליחידת מודיעין מסווגת", אמר אופיר בכר, שיתגייס באפריל הקרוב.

בכר. "אין נער שאין לו שאיפה להתגייס לקרבי או ליחידה מסווגת" ()
בכר. "אין נער שאין לו שאיפה להתגייס לקרבי או ליחידה מסווגת"

בכר הסביר: "אני חושב שזה הרבה בזכות השילוב בין דתיים לחילוניים בעיר. הרצון להוכיח שלמרות שאנחנו עיר מעורבת אנחנו כן יכולים להיות ראשונים ולהוביל בדבר שדווקא נמצא בקונפליקט במדינה בין המגזרים".

 

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני, בירך על הזכייה וסיפר: "אין ספק שהפעילויות והערכים שסופגים בני ובנות הנוער שלנו, הן בבית והן במסגרות השונות, תורמים רבות לבחירה של הילדים שלנו בהמשך חייהם".

 

מודיעין: "מאמינים במדינה ורוצים לתרום לה"

מי שהודחה על ידי גבעת שמואל מראש הרשימה היא מודיעין-מכבים-רעות שכבר כמה שנים נמצאת בצמרת הטבלה. אחד מהצעירים שישפיע בקרוב על הסטטיסטיקה העירונית הוא ג'ארד זר, שיתגייס בשבוע הבא ליחידה מסווגת בחיל המודיעין.

זר. "אנשים מבוססים וערכיים שמאמינים במדינה" ()
זר. "אנשים מבוססים וערכיים שמאמינים במדינה"

"התקבלתי לאוניברסיטה העברית והייתי אמור להתחיל ללמוד שם כבר השנה במסגרת עתודה, אבל אז חיל המודיעין רצו אותי לתפקיד מסווג - אז בלב שלם חתמתי ויתור", סיפר זר.

 

הוא הוסיף: "אני מאוד מאוד מחובר למדינה, בגלל החינוך שקיבלתי, ורציתי לתרום לה כמה שיותר. זה גם בשביל עצמך ובשביל העתיד שלך. תפקיד משמעותי מקנה לך ידע וכישורים מיוחדים שעוזרים באזרחות. הרבה נערים הבינו שלעשות דבר משמעותי זה לא רק להיות קרבי – יש היום המון תפקידים משמעותיים שתורמים בהם לא פחות".

 

את הסיבה לכך שהעיר נמצאת כבר שנים בצמרת טבלת גיוסי הבנים הסביר זר בהרכב האנושי: "זו עיר מעורבות של דתיים וחילוניים, כולם ציוניים, שחיים בשלום זה עם זה. מדובר באנשים מבוססים וערכיים שמאמינים במדינה ורוצים לתרום לה בצורה הכי משמעותית".

מי שעשתה השנה זינוק מרשים היא העיר יבנה שטיפסה 14 מקומות מהשנה שעברה - היישר למקום הרביעי. ראש העיר צבי גוב ארי אמר: "השירות הצבאי אינו דבר של מה בכך, כאשר ישנם הבוחרים להתחמק מחובה זו ואחרים המוכנים לתת את הכול ולשאת בעול מתוך הכרה כי בלעדי כך לא נוכל להבטיח את ביטחונה והישרדותה של מדינת ישראל".

 

זינוק נוסף רשמה העיר בית שאן, ולדברי ראש העיר רפי בן שטרית, "הלב שלנו מתרחב והחזה שלנו מתמלא גאווה בנוער הנפלא שצומח כאן".

 

הגלבוע: "כולם מתגייסים ונותנים מה שאפשר"

צה"ל פרסם הבוקר גם את הדירוג למועצות האזוריות, שבו זכתה המועצה האזורית גלבוע במקום השישי. אורן שפי, תלמיד י"ב בבית הספר עמק חרוד, מעוניין להתקבל לקורס טיס ומערער על הקב"א שלא מאפשר לו להתקבל לקורס היוקרתי. במקביל, הוא מתכונן ליום סיירות ומנסה להתקבל לתפקידי מודיעין מעניינים.

שפי. "שמעתי שיש ירידיה במוטיציה - זה לא כאן" ()
שפי. "שמעתי שיש ירידיה במוטיציה - זה לא כאן""כל מי שאני מכיר מהכיתה ומהשכבה מתגייס ורוצה להגיע ולעשות כמה שיותר טוב. זה בא מהבית, מהחברה וגם מבית הספר. אנחנו מהעמק וזה חלק מהמורשת כאן. יש פה בהחלט גם ציונות ואהבת הארץ", אמר שפי.

 

הוא הוסיף: "אני יודע שהרבה מהבנות בשכבה רוצות להגיע לקרבי. מי שיש לו פרופיל שלא מתאים לקרבי יהיה תומך לחימה, אבל כולם מתגיסים ונותנים מה שאפשר. שמעתי שיש ירידה במוטיבציה, אבל זה לא כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים