שתף קטע נבחר

פרקליט המדינה: לבדוק החשדות נגד דני דנון

עו"ד שי ניצן הורה למשטרה בתיאום עם היועמ"ש מנדלבליט לפתוח בבדיקת החשדות נגד שגריר ישראל באו"ם בעקבות תחקיר שממנו עולה חשד לעבירות שחיתות. בין היתר נטען כי מיליוני שקלים שולמו לפעילי ליכוד ולבני משפחותיהם בתמורה לתמיכה. דנון: "הכול היה בהתאם לנהלים"

 

דני דנון ושי ניצן (צילום: AP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AP, אלכס קולומויסקי)
דני דנון ושי ניצן(צילום: AP, אלכס קולומויסקי)

החשדות נגד דני דנון מגיעים לפתחה של המשטרה: פרקליט המדינה שי ניצן הורה הערב (ב') למשטרה לפתוח בבדיקת החשדות נגד שגריר ישראל באו"ם דני דנון בעקבות התחקיר שממנו עולה חשד לעבירות שחיתות מצידו. בהודעת משרד המשפטים נאמר כי ההחלטה התקבלה על דעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. החלטת ניצן פורסמה הערב לראשונה בחדשות 2.

 

מטעמו של השגריר דנון נמסר: "כל פעולותיו של השגריר דנון בתפקידיו הציבוריים היו תמיד בהתאם לכל הכללים והנהלים ומן הסתם הבדיקה תאשר זאת גם כן. במקביל, אנחנו מקווים שבדיקה דומה תיערך גם במחלקות אחרות של ההסתדרות הציונית וקק"ל שבראשן עומדים נציגים פוליטיים ממפלגות אחרות כמו מרצ, המחנה הציוני ומפלגות נוספות".

 

לפי התחקיר שפורסם באותו ערוץ, משכורות במיליונים הועברו לחברי ליכוד ולבני משפחה תמורת תמיכה בדנון בפריימריז. בתחקיר נחשף לכאורה המנגנון של דנון שהוקם מכספי ציבור ומתרומות מנגנון משומן של מיליונים, שבאמצעותם שילם משכורות לעשרות פעילי ליכוד ובני משפחותיהם מכספי המועצה הציונית בתמורה לתמיכת הפעילים בדנון בפריימריז במפלגה.

 

דנון משמש כיו"ר הליכוד העולמי ולפי התחקיר הוא השתמש בכוחו כדי להשתלט על עמותה בשם "עושים ציונות" ולהעמיד בראשה את מקורבו יעקב חגואל. בשלב מסוים הזרימה קק"ל מיליונים לעמותה במיוחד בשנת 2014, שנת הפריימריז בליכוד. באותה עמותה שימשו רכזים פעילי ליכוד ובני משפחותיהם.

 

על פי התחקיר, המועצה הציונית גם ארגנה לדנון כינוסים על חשבונה: אירוע שבו השתתפו בעיקר פעילי מרכז ליכוד (נואם הכבוד- דני דנון); אירוע שחזור כ"ט בנובמבר לפני שנתיים (על הבמה חגואל ודנון);.כעבור שנה, כשדנון הוא כבר שגריר ישראל באו"ם, הוא הגיע לביקור בארץ ונאם בכנס שארגנה המועצה למאבק ב-BDS.

 

בתגובה אמר דנון לאחר פרסום התחקיר כי הוא מכחיש בתוקף את הטענות: "אני פעיל בשירות הציבורי יותר מ-20 שנה בתפקידים רבים ולא נפל דופי בפעילות שלי. לפני הגיעי לתפקיד החשוב כשגריר באו"ם כיהנתי כתשע שנים כיו"ר תנועת הליכוד העולמי. מי שמכיר את המוסדות הלאומיים יודע שיש חלוקה של מחלקות על בסיס מפלגתי. גם לתנועת הליכוד יש מחלקה אחת שבראשה עומד איש ליכוד, ואני מאמין שבמוסדות הלאומיים יש מקום לחברים מתנועות מרצ, העבודה והליכוד. אני מחוייב להמשיך לפעול ולקדם את ערכי הציונות כמו שאני עושה היום".

 

מהמועצה הציונית נמסר בתגובה: "הטענות בכתבה מופרכות וחסרות שחר. אנשי המועצה ממלאים את תפקידם על בסיס ערכי הציונות, אהבת הארץ ותרומה למדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים