שתף קטע נבחר

פייסבוק משיקה פיתוח שנוי במחלוקת: מסנג'ר לבני 6 עד 12

אפליקציית המסרים החדשה, "מסנג'ר קידס", שזמינה כעת רק בארה"ב ורק לבעלי אייפון ואייפד, פועלת תחת פיקוח ההורים. למרות זאת, פייסבוק עשויה לחטוף ביקורת על הורדת גיל המשתמשים

 

 

פייסבוק הכריזה הערב (יום ב') על אפליקציית מסרים חדשה בשם "מסנג'ר קידס" שזמינה בארה"ב, המיועדת ומותאמת לילדים בגני 6־12. האפליקציה נמצאת כרגע בשלב בדיקה מוקדמת וזמינה למספר מוגבל של משתמשים אך ורק בתחומי ארה"ב, ורק עבור מכשירי אייפון ואייפד. בהמשך, מבטיחים בפייסבוק, היא תגיע גם למכשירי אנדרואיד.

 

 

כבר עתה ברור שמדובר במהלך שנוי במחלוקת: פייסבוק עלולה למצוא עצמה תחת ביקורת, על כך שהיא לכאורה מנסה "למשוך" אליה ילדים קטנים ותמימים כדי להרגיל אותם להשתמש במוצרי פייסבוק כבר בגיל צעיר מאוד. עם זאת, בפייסבוק מבהירים כי מדובר באמצעי שאמור להציע להורים שליטה ובקרה גדולים על הפעולות של ילדיהם ברשת.

 

המציאות כיום, גם בישראל, היא שילדים קטנים, מתחת לגיל 12, מצטיידים בסמארטפונים והופכים לפעילים מאוד בווטסאפ, וזו אפליקציה שלא תוכננה להיות מתאימה לילדים קטנים.

 

אפליקציית "מסנג'ר קידס" היא גרסה של אפליקציית המסרים "פייסבוק מסנג'ר", המותאמת לילדים ואף עומדת ברגולציה האמריקאית ומותרת לשימוש על ידי ילדים מתחת לגיל 13.

 

בפייסבוק מסבירים כי עבדו עם הורים, ארגונים ומומחים כדי לגבש את הדרך שבה האפליקציה תעבוד. לדברי החברה, היא זיהתה צורך באמצעי שיאפשר לילדים לתקשר עם חברים ומשפחה, אך להתיר רמה של שליטה על ידי ההורים. האפליקציה, מסבירים בפייסבוק, אמורה להיות מרחב בטוח ומהנה עבור הילדים לקיים תקשורת עם חברים ועם המשפחה.

 

איך זה יעבוד? הילדים לא יצטרכו לפתוח פרופיל בפייסבוק כדי להשתמש באפליקציה (כיום, פורמלית לפחות, אסור לילדים מתחת לגיל 13 לפתוח חשבון פייסבוק). ההורים הם אלה שיתקינו ויגדירו את האפליקציה על הטלפון של הילד, ואנשי הקשר עימם יהיה ניתן לשוחח - בני משפחה או חברים בני גילם - יהיו רק כאלה שההורים אישרו מראש.

 

עבור הילדים, מדובר באפליקציית מסרים קלילה וצבעונית: האפליקציה תאפשר לשלוח מסרים, הודעות קוליות והודעות וידיאו, וכן לערוך שיחות וידיאו קבוצתיות ולשלוח תמונות עם פילטרים, מסכות וירטואליות, אמוג'י ואפקטים, ואנימציות גיף - הכל "מתאים לילדים". בפייסבוק מבהירים כי אין באפליקציה פרסומות, וכי לא ייעשה שימוש במידע באפליקציה לצורך הצגת פרסומות, אין רכישות בתשלום בתוך האפליקציה והיא חינם להורדה ולשימוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים