שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טענה להתעמרות בחרדים בכלא 6: "50 דקות עמידה בתא"
  ארבעה סרבני גיוס, שנעצרו בהפגנות החרדים, טוענים כי מפקדי הכלא הצבאי מנסים "לשבור" אותם לאחר שסירבו ללבוש מדים. "אמרו לנו לעמוד 50 דקות ברציפות בתא". פרקליטם: "שיח רווי שנאה מחלחל גם לצבא". דובר צה"ל: "הם קיבלו מענה מיטבי לצורכיהם"

  50 דקות עמידה בתא של הכלא הצבאי בנוח או בדום, 10 דקות ישיבה והכול חוזר חלילה במשך ארבע שעות ברציפות. אלה הן חלק מהטענות שהעלו ארבעה עריקים מהפלג הירושלמי בחברה החרדית. הארבעה, שנעצרו באחרונה בהפגנות הסוערות בירושלים ובבני ברק, הועברו למשטרה הצבאית ומשם לכלא 4 ולכלא 6.

   

  העריקים שהועברו לכלא 6 סיפרו כי מפקדיהם מתנכלים אליהם בכוונה ופוקדים עליהם כאמור לעמוד למשך 50 דקות רצופות בתוך התא, ואז מאפשרים להם לשבת רק 10 דקות. אחד מהעריקים סיפר: "במוצאי שבת אמרו לנו 'יש לכם 50-10', וזה נמשך ארבע שעות ברציפות".

  הפגנת חרדים שנערכה לאחרונה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  הפגנת חרדים שנערכה לאחרונה בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

  הוא אמר עוד כי "אתמול בבוקר עשו לנו את זה שוב שלוש פעמים ברצף. זה היה חלק ממהלך שנועד לשבור אותנו ולחנך אותנו, בייחוד שמפקד האגף אמר שזה לא יעבור בשתיקה". אחד מהורי העריקים פנה בנושא לנציב קבילות החיילים בצה"ל ונענה בתשובה שיש כוונה לטפל בתלונה.

   

  מחאת החרדים נגד גיוס    (צילום: אלי מנדלבאום, ישי פורת)

  מחאת החרדים נגד גיוס    (צילום: אלי מנדלבאום, ישי פורת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ארבעת המוחים נשלחו לכלא הצבאי בשל היותם סרבני גיוס. בניגוד לשאר העצירים, ארבעת העריקים החרדים סירבו ללבוש מדים ובשל כך הם נשלחו לבידוד. לטענתם, התנגדותם למשמעת הצבאית הנהוגה בכלא הובילה להתעמרות בהם: "זה לא נעים שאתה נמצא בתוך תא ומעמידים אותך סתם, ללא כל סיבה, במשך שעות", סיפר אחד העריקים.

   

  עו"ד מנחם שטאובר, פרקליטם של ארבעת העריקים, אמר: "בני האדם כולם אולי נולדו שווים, אבל כשהם גדלים וצומחים להם זקן ופיאות הם הופכים מ'בני אדם' ל'חרדים' - וחדרים מותר לשנוא, לראות בהם עלוקות, טפילים ולרמוס את השקפת העולם שלהם ואת חופש הביטוי שלהם ולרמוס גם את גופם וחירותם. הצבא, כמובן, פועל ללא משוא פנים, אבל לחרדים הרי אין פנים. כל השחורים האלה הם הרי אותו דבר. גוש אדם שחור, אפל. לצערנו, השיח הציבורי רווי השנאה לחרדים, מחלחל גם לרשויות הצבא, אשר קיבלו החלטה להתעלל באותם עצורים חרדים בגלל השקפת עולמם. על היותם שונים. על היותם מאמינים".

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "לאחרונה נעצרו כמה משתמטי גיוס חרדים אשר קיבלו מענה מיטבי לצורכיהם הייחודיים. ארבעה כלואים מסרבים ללבוש מדים ולשתף פעולה עם הסגל, אלו מופרדים מיתר הכלואים ומבוקרים על בסיס קבוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  הפגנת חרדים בירושלים
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים