שתף קטע נבחר

אשתו של ביטן נחקרה: "איך הגיע הכסף לחשבון שלך?"; עוד מקורב לו עוכב הבוקר

חגית ביטן נחקרה במשרדי להב 433 בחשד כי ידעה על הסכומים הגדולים שהועברו לחשבונם המשותף לכיסוי חובותיו של יו"ר הקואליציה לשוק האפור. נאסר עליה לדבר איתו ממעצר הבית אצל אחותה. הלילה והבוקר - עוד חמישה מעוכבים, בהם אנשי פשע ומקורב לביטן

 

 

חגית ביטן, אשתו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, נחקרה ביומיים האחרונים במשרדי להב 433 במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. ביטן נשלחה למעצר בית בבית אחותה עד ליום חמישי, ונאסר עליה לשוחח עם בעלה מחשש לתיאום גרסאות. הלילה והבוקר (יום ג') עוכבו לחקירה חמישה חשודים נוספים בפרשה.

 

מהמשטרה נמסר: "בשעות הלילה עוכב לחקירה באזהרה מעורב נוסף שבסיום חקירתו נעצר. היום בשעות הבוקר המוקדמות עוכבו לחקירה באזהרה ארבעה מעורבים נוספים". העצור הוא יזם מקומי. שניים מהמעוכבים קשורים לארגון פשיעה, מעוכב נוסף הוא איש המנגנון העירוני והחמישי הוא מקורב לביטן. מלבד אשתו, נחקרה בימים האחרונים גם מקורבת אחרת שלו. 

דוד ביטן ורעייתו חגית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד ביטן ורעייתו חגית(צילום: מוטי קמחי)
 

חוקרי המשטרה הציגו לביטן תדפיסי חשבון מהתקופה שבה על פי החשד פעל בעלה לכיסוי חובותיו לשוק האפור, שהוערכו במיליונים. בתדפיסים הופיעו הפקדות של כ-2 מיליון שקלים שהופיעו בתאריכים שונים לפני כ-8-7 שנים.

 

ביטן הכחישה את הגרסאות שהטיחו בה החוקרים ואמרה כי "מי שניהל את החשבון זה בעלי והוא העביר את הכספים. לי אין מושג מה קרה בחשבון". היא האשימה את החוקרים והוסיפה: "אתם סתם מכפישים את בעלי. כבר נחקרנו בעבר והתיק נסגר". החוקרים התעקשו שהתדפיסים אותנטיים והציעו לה לבדוק אותם בעצמה. 

 

פרקליטה של ביטן, עו"ד צדוק חוגי, מסר בתגובה: "אין לה יד ורגל בחשדות. המשטרה החליטה לנקום בח"כ ביטן רגע לפני שיעביר את חוק ההמלצות. מדוע התעוררו לחקור פרשיות משנת 2010 שנסגרו?".

 

מנגד, גורם בכיר במשטרה אמר כי "יו"ר הקואליציה הוא ציר מרכזי בפרשה. אנחנו מגובים בראיות טובות שמתבססות על טכנולוגיה מתקדמת".

חוסאם ג'רושי, איש הפשע שלפי החשד קשור לשוחד לביטן (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
חוסאם ג'רושי, איש הפשע שלפי החשד קשור לשוחד לביטן(צילום: גלעד מורג)
 

ביטן צפוי להגיע מחר לחקירה נוספת והחוקרים אמורים לעמת אותו עם מסמכים שמחזקים לכאורה את החשד כי קיבל כספים מקבלנים ומאנשי עסקים בתקופת כהונתו כסגן ראש העיר ראשון לציון וכחבר כנסת. על פי ההערכות, המשטרה מחזיקה האזנות סתר שבהן נשמע ביטן כמי שעוסק בענייני השוחד שמיוחסים לו.

 

אתמול הותר לפרסום כי העבריין הבכיר החשוד בסיוע לח"כ ביטן תמורת קידום ענייניו בעיר הוא חוסאם ג'רושי מרמלה. ביטן הכחיש את ההיכרות עם ג'רושי ואמר לחוקריו כי "אין לו מושג על מה הם מדברים".  

 

ביטן היה שרוי בחובות כספיים גדולים ולפי החשד עזר לקדם מכירת קרקעות לאיש עסקים ב"מתחם האלף", מתחם בנייה גדול במערב העיר שאמור לשנות את פניה. החשד הוא שאיש העסקים היה למעשה "קוף", מעין איש קש, שייצג בן למשפחת פשע.

 

מעורב נוסף בפרשה הוא ראש העיר דב צור שמעצרו הוארך עד מחר. צור חשוד בפרשת אולמי LAGO ונטען כי אפשר מכירת קרקע ליזם שהוא מקורב אליו. חשד החוקרים הוא שהקרקע שעליה נבנה האולם נקנתה במחיר זול יותר וצור, שלא השתתף בישיבות בשל ניגוד עניינים, תמך מאחורי הקלעים במכירת הקרקע ליזם שהוא חברו של ראש העיר.

 

בכיר נוסף שנעצר הוא המשנה לראש העיר אייל מושיוב מסיעתו של צור במועצת העיר. הוא חשוד בקבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים ובית המשפט האריך את מעצרו גם כן עד ליום חמישי. השופט אמר על החשוד, שמיוצג על-ידי עורך הדין שרון קינן, כי יש חשש לשיבוש חקירה וניתן להצביע על פעולה שעשה מושייב, שמטרתה על פי החשד היא להסתיר את מעשיו.


פורסם לראשונה 05/12/2017 06:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ דוד ביטן ואשתו חגית
צילום: מוטי קמחי
מומלצים