שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיצובישי פאג'רו למוסך - סכנת כרית האוויר של טאקאטה

  רכב הפנאי הוותיק של מיצובישי נדרש להגיע למוסך עקב חשש מפגיעה בעת ניפוח כריות האוויר של נהג והנוסע. צ'מפיון תזמין בעלי פולקסווגן פאסאט וסקודה סופרב, אינפיניטי תקרא לרוכשי Q50 ו-60

  מיצובישי פאג'רו למוסך. חברת כלמוביל, יבואנית מיצובישי, תזמין 2,987 מכוניות מסוג פאג'רו למוסכי הרשת המורשים. לדברי החברה, היצרנית הורתה על קריאת תיקון (ריקול) למכוניות מדגם זה שיוצרו בין 2007 ו-2012. בכל המכוניות שיוזמנו יש צורך להחליף את יחידת ניפוח כרית האוויר מול הנהג והנוסע. לדברי היבואנית, מדובר ב"חשש לכשל במיכל הניפוח בעת הפעלת כרית נהג ונוסע בזמן תאונה, (וכתוצאה מכך) עלולים להתפזר חלקי גבישים ולפגוע בנהג ובנוסע". לפני כשנה הזמינה כלמוביל כ-9,000 כלי רכב - מיצובישי פאג'רו ו-L200 - לביצוע ריקול דומה.

   

   (צילום: שחר הזלקורן) (צילום: שחר הזלקורן)
  (צילום: שחר הזלקורן)

   

  יש להזכיר בהקשר זה כי כריות אוויר שייצרה חברת טאקאטה היפנית גרמו במהלך השנים לפחות ל-15 הרוגים כתוצאה מפיזור חלקי מתכת חדים בעת הפעלת כריות האוויר. בסך הכל הוזמנו כתוצאה מכשל זה יותר מ-100 מיליון כלי רכב מיצרניות שונות ודגמים שונים למוסכים כדי להחליף את יחידות הניפוח הכושלות. "כצעד מונע ולמרות שתקלות מסוג זה לא דווחו עד היום, הוחלט על-ידי מיצובישי מוטורס להחליף את יחידות הניפוח בחדשות על מנת למנוע כל סיכוי למקרים מסוג זה".

   

  לדברי היבואנית, בעלי מכוניות שיידרשו להגיע למוסך יקבלו מכתבי זימון אישיים, עם דרישה להגיע למרכזי השירות המורשים - לאחר תיאום מראש - כדי לבצע את הריקול. זמן העבודה הנדרש מוערך בכ-3.5 שעות, ולקוח שיבקש לבדוק אם גם כלי הרכב שברשותו יידרש להגיע למוסך, יוכל להתקשר למוקד שרות הלקוחות בטל. 3151* או לבדוק זאת באתר החברה.

   

  בקריאה נוספת לתיקון יוזמנו בעלי אינפיניטי מדגמי Q50 ו-Q60 למוסכים המורשים. לדברי היבואנית, חברת קרסו, בכלי רכב שיוצרו בין התאריכים 8.5.2015 ו-7.9.2017 עשויה להיות בעיה ביחידת ניהול המנוע במחשב הרכב. בסך הכל יוזמנו למוסכים 31 כלי רכב בהם עלולה להתגלות תקלה ברכיב, שתשפיע בין היתר על תיבת ההילוכים האוטומטית. בניגוד למקובל ועקב התקלה הייחודית, באינפיניטי אומרים כי "לא תידלק נורית ההתראה המציינת זאת במכלול המחוונים".

   

   

  בכלי הרכב שיוזמנו למוסך תעודכן התוכנה, בפעולה הצפויה לארוך כחצי שעה לכל היותר. בעלי רכב שיוזמנו למוסך יקבלו בימים הקרובים הודעה לבתיהם, ובכל מקרה יוכלו לבדוק האם גם הם צפויים לקבל הזמנה במרכז השרות בטל. 8899*.

   

  ריקול נוסף כולל מכוניות המיובאות על ידי חברת צ'מפיון. לדברי היבואנית, בעלי סקודה סופרב (10 כלי רכב) ופולקסווגן פאסאט (שישה) שיוצרו בשנת 2017, יתבקשו להגיע לאחד ממוסכי הרשת המורשים כדי להחליף את בתי המיסבים בגלגלים האחוריים. לדברי פולקסווגן, בחלק מהמכוניות שיוצרו במהלך פרק זמן קצר הותקנו בתי מיסבים לא חזקים דים אשר עלולים להסדק. במקרה כזה עלולה אחיזת הכביש של הרכב להפגע ולסכן את יושביו בתאונה. מכתבי זימון ללקוחות החברה יישלחו בימים הקרובים ומשך הזמן של החלפת בתי המיסב מוערך כארבע עד חמש שעות עבודה.

   

   (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שחר הזלקורן
  מיצובישי פאג'רו - למוסך
  צילום: שחר הזלקורן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים