שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "רון אמר 'המ"פ לא יסתדר בלעדיי, אני חייב לחזור לחברים'"

  לבנה קוקיא, אימו של רון ז"ל שנרצח בפיגוע הדקירה בערד, נזכרה במחויבות שלו לצבא ופנתה למפקדים בהצעות כיצד להגן יותר על החיילים: "שההסעה תחכה לחיילים ולא שהם יחכו להסעה". אביהם של שני הצעירים שנעצרו בחשד לביצוע הפיגוע: "לא מאמין שזה הם, כל הלילה בכיתי על החייל"

   

  לבנה קוקיא: "יכולים לעשות יותר"    (צילום: חגי דקל)

  לבנה קוקיא: "יכולים לעשות יותר"    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לבנה, אימו של סמל רון יצחק קוקיא ז"ל שנרצח בפיגוע הדקירה בערד כשהמתין להסעה לבסיס, אמרה כי יש להנהיג פקודות חדשות בצה"ל כדי להגן על החיילים. בריאיון לאולפן ynet היא הוסיפה: "המצב הביטחוני בארץ הוא ידוע וברור, אבל אנחנו יכולים לעשות יותר בשביל לשמור על הילדים שלנו".

   

  לבנה סיפרה כי שוחחה עם החיילים ועם המפקדים הבכירים והציעה כמה רעיונות כיצד ניתן להגן על החיילים: "אני חושבת שצריך להנהיג חוקים אחרים. שההסעה תחכה לחיילים ולא שהם יחכו להסעה. לא להחזיר ילד לבסיס בלילה, שיבוא כמה שעות לפני או יום למחרת".

   

  לבנה בהלוויית בנה. "יכולים לעשות יותר כדי לשמור על ילדינו" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  לבנה בהלוויית בנה. "יכולים לעשות יותר כדי לשמור על ילדינו"(צילום: מוטי קמחי)

  הצעה נוספת שהעלתה היא "לא לשלוח חייל לבדו וגם לא שניים - שלושה זה המינימום, ככה הם יכולים להגן אחד על השני. למזלנו הרע אנחנו נמצאים במקום שכל הזמן אנחנו צריכים להיות ערניים".

   

  רון ז"ל נדקר למוות ביום חמישי שעבר בזמן שחיכה סמוך לקניון בערד שההסעה לבסיס תגיע לאסוף אותו. אתמול הותר לפרסום כי שני תושבי הפזורה הבדואית נעצרו בחשד שהיו מעורבים בפיגוע, אחד מהם קשר את עצמו לחשדות והסגיר את נשקו של רון שנעלם לאחר הפיגוע.

  רון ז"ל. "אמר לי 'אימא, המ"פ לא יסתדר בלעדיי'" ()
  רון ז"ל. "אמר לי 'אימא, המ"פ לא יסתדר בלעדיי'"

  "הוא היה ברגילה. הוא התלבט בכלל אם לצאת או לא ובסוף החליט לפצל אותה לשני חלקים. הוא היה אמור לחזור לחברון בשישי ואני לא הסכמתי. המפקד שלו אמר לו לחזור בחמישי ורון אמר לי 'אימא, המ"פ לא יסתדר בלעדיי, אני חייב לחזור לחברים שלי שיוצאים לתגבור בחברון'".

   

  לבנה סיפרה שישבה עם אחד ממפקדי המחלקות בהכשרה של רון: "אמרתי לו שהם צריכים לוודא ולהזהיר שילד יוצא הביתה עם בטרייה מלאה במסדרי היציאה. שהוא לא מבזבז את הבטרייה שלו על משחקים ודברים אחרים. הוא צריך לדעת שזה יכול להציל חיים.

   

  "מעולם לא העליתי על דעתי. הנאיביות הזאת ש'לי זה לא יקרה', זה אולי גם מזלנו, שאנחנו נאיביים. יש לנו את הכוח והרצון והמסירות והשליחות לשלוח את הילדים שלנו לצבא", אמרה לבנה והוסיפה: "אני רוצה להודות לכל עם ישראל שמשתתף בצערנו. זה מאוד חשוב, מאוד מחבק וקצת מנחם".

   

  אביהם של החשודים: "בכיתי על החייל"

  אביהם של שני תושבי הפזורה הבדואית שנעצרו בחשד שביצעו את הפיגוע אמר לבני משפחתו: "אני מצטער מאוד על כל מה שקרה. אני מגנה את זה, גם אני בכיתי על החייל. אני לא מאמין שזה הם. אני עצוב מאוד, כל הלילה ישבתי ליד המדורה בבכי. אלוהים ייקח את מי שעשה את זה".

   

  דודם של החשודים אמר: "כולם בכו, כל המשפחה, לא רק הוא. לא חשבנו שדבר כזה יקרה. האבא הוא קבלן מפורסם, אדם מכובד בערד. יש לנו קשר חזק עם היהודים בערד, הם כמו אחים". הוא הוסיף: "אנחנו מגנים את הפיגוע ולא מאמינים לכל מה שפורסם. אנחנו מקווים שהילדים לא היו שם, הם ילדים שקטים, מעולם לא דיברו והסיתו לאלימות. אבא שלהם מדוכא מאוד, הוא בקושי מדבר, אין מילים להסביר עד כמה הוא מדוכא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים