שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אברי גלעד: "לא קראתי לאלימות, לא נורא אם הופכים איזה אוטו"

  כעשרים תלונות על הסתה לאלימות הוגשו לרשות השנייה בעקבות הדברים שאמר אברי גלעד על האירועים בקוסרא. הרשות פתחה בבדיקה. גלעד בתגובה: "לא חוזר בי, לא אמרתי משהו באמת קיצוני"

  סערה בעקבות דבריו של מגיש הטלוויזיה אברי גלעד בתוכנית הבוקר של רשת 13: הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פתחה בבדיקה וביקשה הבהרות מקברניטי הערוץ לאחר שהצטברו כעשרים תלונות במשרדיה.

   

  גלעד אמר בתוכנית הבוקר ששודרה ביום שישי כי "לפעמים אין ברירה אלא להפגין נוכחות וגם נוכחות אלימה" - בהתייחסו למהומה שהתפתחה בכפר קוסרא בין המתנחלים לפלסטינים במקום. "הלילה היו פרעות בקוסרא", אמר גלעד, "פרעות אולי זו מילה קשה, אבל מתנחלים תושבי יהודה ושומרון הגיעו לכפר ועשו שם בלגן. יופי, בעיניי יופי".

   

  המגישה שלצידו, הילה קורח, התעמתה עם גלעד ותקפה אותו: "בעיניך יופי? באיזו טענה?" גלעד השיב "חד-משמעית" וביקש מקורח להנמיך את הטונים בטענה ש"רבים מתושבי הכפר השתתפו בדבר הזה, וזה לא יכול לעבור ללא תגובה".

   

  קורח השיבה: "אדם נהרג, זו לא תגובה?" - גלעד הוסיף: "בסדר, זה האדם שניסה לחטוף את האקדח, הוא נהרג. אז איתו סגור. לפעמים אין ברירה אלא להפגין נוכחות וגם נוכחות אלימה". קורח הקשתה על גלעד: "של תושבים?", וגלעד הנחרץ בדעתו אמר "בוודאי".

   

  התלונות שהגיעו לידי נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, טוענות כי בדבריו הסית גלעד לאלימות. "הזדעזעתי לשמוע את תמיכתו של אברי גלעד בתוכנית הבוקר", כתב מתלונן אחד. אחר הוסיף: "אין ספק שמדובר בהסתה לאלימות ונתינת אור ירוק לאנשים לקחת את החוק לידיים, דבר אשר אינו חוקי".  

   

  בתגובה ל-ynet הבהיר גלעד כי אינו חוזר בו מדבריו: "לא אמרתי משהו באמת קיצוני, וכיוון שחסר אייטם שיתגלגל בין השעות אז כל רגע מצטרף מישהו לשטות הזאת.

   

  "לא חוזר בי, מה פתאום? המדיניות שלי היא שאני לא מלבה את הסערה הזאת מתוך המחשבה התמימה שסערה מזויפת שאתה לא מלבה סופה

  שתדעך. גם הסערה הזו תעבור לשטות אחרת. אני מעריך שכרגע אנחנו קצת אחרי השיא, ותוך שש שעות זה יעבור.

   

  "20 אנשים שלחו מחאות, וואי, וואי - 20 אנשים שלמים. אתה מדבר איתי על שליש אוטובוס! ממש כמויות מטורפות של אנשים, לא יודע מה לעשות עם זה.

   

  "אני לא קראתי לאלימות. לא נורא אם הופכים איזה אוטו, ממש לא נורא, הכול בסדר. את מבצעי הפוגרום עוד לא תפסו, עוד לא נכנסו לכפר, אז איפה אנחנו נמצאים בכלל? זה פשוט שיח מגוחך שירד מהפסים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי יחיאל
  לא חוזר בו. אברי גלעד
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים